Autor Wątek: Moduł GPS na USB  (Przeczytany 8908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

123tomek

• Newbie
  • *
Moduł GPS na USB
« dnia: Luty 09, 2012, 15:08:20 »
Witam!
MA ktoś może możliwość sprawdzenia modułu GPS podpinanego przez USB? Chodzi o coś co na allegro lata po 100-140 zł (w wyszukiwarce "GPS USB"). Nigdzie w opisie nie ma obsługi Androida ale może będzie działało a jest to dosyć uniwersalne bo można i do laptopa podpinać.

WR7

• Jr. Member
  • **
Odp: Moduł GPS na USB
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2012, 09:18:35 »
zakładam że nie będzie działać z tych powodów
1 mid04 nie ma wgranych modułów do obsługi gps
2 brak aplikacji networklokation.apk a co za tym idzie brak opcji do określania lokalizacji
3 ustawienia i udostępniania  lokalizacji po wifi/gps są nie dostępne nawet po spełnieniu 1 i 2 pkt trzeba nowy settings.apk i możliwość udostępniania tego położenia innej aplikacji
z tym linkiem Dropbox + 500 MB !!! a nie 250 MB
http://db.tt/WIOX9oF

Diablo 3 bootanimacja
http://youtu.be/-ieLETP8Z7Y

123tomek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2012, 23:06:05 »
Zaryzykowałem SYNGIO GlobalSat GPS USB BU-353.
Po włożeniu w przelotkę USB i odpaleniu GPS Essentials 2.6.5 od razu pokazało 2 satelity, kilkadziesiąt sekund później miałem już 5-8 i 2 fixy. Sprawdziłem także programy który były od razu po zakupie mid04 i mapa, nawigacja działają ok i bardzo ładnie wyszukuje moją lokalizację. Jedyny problem to przy zbyt dużym zbliżeniu (oczywiście musi być połączenie z netem np. po wifi bo 3g jeszcze nie testowałem) te mapy googlowe mi się same zamykają (bez komunikatu o błędzie).
Testowałem też Automapę Beta. Odpala ale nie potrafi wykryć urządzenia GPS. Przypuszczam, że być może to nie wina samej anteny ale samej bety automapy.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2012, 09:35:23 »
No to ciekawie:)
Dobra wiadomość, przyznam się, że nie spodziewałem sie, ze zobaczy GPS na USB.
Spróbuj pobrać ze strony producenta mapamap.pl jest wersja 7 dniowa i można potestować.
Zdawaj relacje z postępów.

Przy okazji, jaka cena tego gps na USB?

123tomek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2012, 23:42:03 »
Cena na alledrogo to 139+ wysyłka.

Mapamap zapodana i ... poszła od razu za pierwszym razem na tej antenie :). Może jutro uda mi się gdzieś pojechać i przetestować jak się zachowuje sama aplikacja, czy nie ma opóźnień itp.

Wiadomo, że równie dobrze można było dodać te 139zł + ileśtam za modem 3g do lepszego tableta i mieć i szybszy i wygodniejszy sprzęt (bez dyndających kabelków i przelotek) ale modem 3g zazwyczaj za złotówkę w abonamencie jest a antenę wykorzystam też i do laptopa.

EDIT:
Pierwszy test w terenie na bardzo krótkim odcinku wskazuje, że MM działa całkiem przyzwoicie. Nie zauważyłem opóźnień czy innych problemów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 19:01:08 wysłana przez 123tomek »

adamss6411

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2012, 09:23:18 »
Witam , a czy ten moduł zadziała z tabletem 05 ? i ciekawe czy inne moduły gps tez moga byc wykryte przez tablet znalazłem taki gdzie jest też wykrywany przez linuksy .

jurek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2012, 16:26:03 »
Witam !
Czy chodzi ci na tym odbiorniku program Trekbuddy ?