Autor Wątek: MID04 konfiguracja modemu USB  (Przeczytany 11313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
MID04 konfiguracja modemu USB
« dnia: Grudzień 28, 2011, 22:41:48 »
Opis konfiguracji modemów USB dla MID04 EasyTab.
http://www.manta.info.pl/index.php/2011/12/mid04-konfiguracja-modemu-usb/

melikles

• Newbie
  • *
Odp: MID04 konfiguracja modemu USB
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2012, 13:34:45 »
Witam, już kiedyś pisałem do pana Sadkowskiego PW.... pytam więc na forum, może ktoś zna rozwiązanie bo ja się niczego nie dowiedziałem.
Mam Tablet MID 04 i modem HUAWEI 353. Jedno urządzenie z drugim nie współpracuje.
W tym miesiącu płacę już drugi rachunek za internet ,którego nie mam!!
Czy ktoś może powiedzieć czy jest jakakolwiek szansa na połączenie się przez ten modem czy może mam kupić inny z listy polecanych, a ten E353 sprzedać??!!
POZDRAWIAM

szkotka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2012, 22:07:03 »
Manto-gratuluję tegoż mid 04!!! Alle do roboty bo fatalnie informujecie. Jestem 50latką która właśnie nabyla mid04.I chciała używać przez modem a nie wifi. Nawet nabylam dodatkowy modem e220.Początki miałam, fatalne ale już działa i mam konkretne rady.  1. WYŁĄCZ KOD PIN w modemie!!!!  2.Dokładenie wypełnij karte w 3G seltings(name,apn itp)  I to wszystko. Ba powiem więcej teraz to już mi działa i stary modem(bez pin) i to taki spoza waszej listy. Pewnie każdy zadziała!!!!! Ja mam modem z kartą ery na doładowania zte bodaj 626. Manto głowa do góry bo może jesteś za dobra. W mojej okolicy majstrowie albo lipni albo was zwalczają. Nikt nie mówił że wystarczy wyłączyć pin!!! Na codzien opiekuję się 88 latnią Matką i nie mogę jak młodzież siedzieć sobie przy kompie. A teraz z mantą i w kuchni poczytam neta, i przy łóżku Matki. Słowem jestem zadowolona i ceną i jakością.Ale Manto do roboty z reklamą!!! Moje wejście na te strone jest jednorazowe. Pozdrawiam!!!

melikles

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2012, 20:17:02 »
Żałosne

xxadrianxx

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2012, 20:38:24 »
Dla zainteresowanych HUAWEI E156G działa bezproblemowo a nie ma go na liście. Ten modem można kupić za parę groszy na allegro. Ja używam z Play online na kartę  i śmiga wyśmienicie.

sylwie65

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2012, 12:07:58 »
witam
mam pytanie co wpisałeś fdla modemu 156 g  w 3g ; name ,number, APN, user , password ,pozdrawiam

sylwie65

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2012, 12:12:01 »
witam gdzie jest kod pin w modemie mid04 ,jak go wyłączyc pozdrawiam

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2012, 22:25:10 »
witam gdzie jest kod pin w modemie mid04 ,jak go wyłączyc pozdrawiam
Kod pin nie jest w modemie tylko na karcie SIM.
Zdjąć go możesz przy pomocy programu do obsługi modemu dla PC. Powinna być odpowiednia opcja do zmiany czy wyłączenia kodu pin.
Nie wszyscy operatorzy mogą na to pozwalać, zwłaszcza w usługach abonamentowych.
Przeważnie jest tak że usługi na kartę mogą być bez pin, a abonamentowe nie zawsze.
Wtedy trzeba powalczyć z operatorem.

123tomek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2012, 14:19:26 »
Można też karte sim włożyć w telefon i tam wyłączyć pin. Ja też podobnie jak Szkotka mam wrażenie, że pójdzie każdy modem pod warunkiem wyłączenia pinu na karcie.

paulina

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2012, 20:28:42 »
Witam. własnie zakupiłam modem huawei e353 w t mobile i nie mogę się połączyć z siecią. Wyskakuje mi informacja : connect fail! please make sure the dongle you used is in 3G dongle support list. proszę o szybką pomoc!

MateuszKapucha

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2012, 17:53:22 »
Witam, Jestem użytkownikiem MANTA MID04. Mam pytanko próbuję podłączyć modem, który mam z t-mobile chyba altacet x....  Nie pamiętam i probuje go podłączyć. Ale urządzenie widzi ten modem. Moje pytanie brzmi JAK SPRAWDZIC SWOJE APN? Mam z tym problem bo nawet nie wiem gdzie tego szukać?  Prosze o Pomoc z gory dzieki!!!

MateuszKapucha

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2012, 17:58:43 »
Mam jeszcze jedno pytanko czy wiecie skąd mogę pobrać gierki na naszego tableta mid04?

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2012, 18:15:12 »
Sklep Play, dawniej Android Market.
Jednak na MID04 pójdą jedynie dość proste gry nie wymagające akceleracji grafiki.

MateuszKapucha

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2012, 20:38:02 »
Spróbowałem podłączyc swój modem ale mi się nie udało co ja mam zrobić POMOCY jak sprawdzić APN? Swojej sieci ja mam w t-mobile i mam głupi modem taki altacet x...  nie pamietam co dalej Pomocy!!!!!!!!!!

MateuszKapucha

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2012, 20:40:04 »
Może są jakies sterowniki? A gdzie mogę pobrać gry na mid04? za darmo i bez rejestracji bym prosił ponieważ mam dosyć wolny internet ledwo co dochodzi do 5kb/s