Autor Wątek: kilka pytan o ten tablet  (Przeczytany 2959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

paradox2604

• Newbie
  • *
kilka pytan o ten tablet
« dnia: Luty 25, 2012, 18:42:59 »
Witam jestem posiadaczem tabletu manta mid04 mam go dopiero 2 dni  i mam takie pytanie  a wlasciwie kilka  :)
1-czy mozna zmienic czulosc ekranu bo strasznie pozno reaguje na dotyk(moze mozna wgrac jakis program lub cos w tym stylu)
2-jaka karte pamieci najlepiej do niego kupic ?ilegb i na co zwracac uwage aby dobrze ta karta chodzila (widzialem na allegro 32gb za 44 zl )
3-jakie  aplikacje najlepiej sobie do niego sciagnac ktore sie przydaja w codziennym  uzywaniu tego tableta ?
4- czy on ma wejscie na karte sim z telefonu?
5-czy mozna sciagnac jakas instrukcje obslugi bo ta od producenta  jest ze tak powiem  "krotka " :)
z gory dzieki za pomoc
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 18:48:31 wysłana przez paradox2604 »

123tomek

• Newbie
  • *
Odp: kilka pytan o ten tablet
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2012, 19:09:54 »
>2-jaka karte pamieci najlepiej do niego kupic ?ilegb i na co zwracac uwage aby dobrze ta karta chodzila (widzialem na allegro 32gb za 44 zl )

Mam 16GB microSDHC firmy PNY. Gdzies w jakiejś recenzji wyczytałem, że MID04 nie obsługuje kart SDHC co jest oczywistą bzdurą. Ja kierowałem się prędkością zapisu i odczytu aby karta nie była wąskim gardłem chociaż nie wiem czy ma to jakiś wpływ na wydajność. A pojemność to jak zawsze - zależy co masz zamiar robić z tym tabletem bo jednym starczy 2GB a innym 32GB będzie mało.

>4- czy on ma wejscie na karte sim z telefonu?
Nie, ale możesz podłączyć modemy 3G przez usb.

paradox2604

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2012, 19:21:26 »
a jaka predkosc zapisu i odczytu szukac na dobrej karcie?

kurtzman

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2012, 01:13:12 »
im wieksza predkosc tym lepiej. predkosci podzielone sa na klasy np. klasa 4 to 4MB, klasa 5 to 5MB i tak dalej. Inna sprawa, ze nie kupuj karty z bardzo duza predkoscia zapisu bo i tak lacze usb moze jej nie obsluzyc.

Co do pojemnosci karty to kupuj najwieksza jaka mozna czyli 32GB, nawet jak wydaje Ci sie, ze wystarczy Tobie 4GB to po jakims czasie bedzie to za malo (vide RAM i HDD w PC) wiem z doswiadczenia.

paradox2604

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2012, 16:43:04 »
a czy mozna tam wgrac jakis opdtwazacz lubb kodeki aby mozna bylo ogladac filmy w formacie RMVB?

BartoSSS_3005

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2012, 16:55:55 »
Spróbuj zainstalować MoboPlayer a kodeki ściągnij z Android Market.

ethanak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2012, 09:41:04 »
Ten model jest za słaby na to aby z filmu w RMVB zrobić coś więcej niż pokaz slajdów. Lepiej na jakimś stacjonarnym kompie przekodować to na format, który MID odtworzy sprzętowo (xvid).

walterm

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2012, 09:17:23 »
Faktycznie na MID04 plików rmvb nie da się oglądać, procek jest po prostu za słaby. Osobiście robię konwersję do AVI (xvid). Polecam "Any Video Converter Free", program super i to w dodatku freeware, to zassania z http://any-video-converter.com

kurtzman

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2012, 20:30:05 »
Tez uzywam any video converter i jestem zadowolony. bardzo latwo mozna wklejac napisy.