Autor Wątek: Kalibracja ekranu  (Przeczytany 9980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kisotrab

• Newbie
  • *
Kalibracja ekranu
« dnia: Lipiec 25, 2011, 16:48:53 »
Witanko
Uruchomiłem Kalibrację ekranu...
touch me, then go to home screen.
i wg. poleceń na ekranie dotykałem ekran
Carefully press and hold finger on the center of target briefly. Repeat as the target around the screen
i nie mogę wyjść (opuścić) kalibracji. CZy ktoś mi pomoże?

Pozdrowionka

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Kalibracja ekranu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2011, 17:48:31 »
Dotykamy ludzika, nie napisu w dymku:)

kisotrab

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2011, 18:06:01 »
Dziekuję za zainteresowanie moim problemem "dotykam ludzika" i nic się nie dzieje

kisotrab

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2011, 20:06:37 »
Help... ufoludek ani drgnie... wygaszacz ekranu ma ustawienie 45 sek i go wzbudzam sztucznie... pomocy panie Jerzy

Atlantiss

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2011, 20:37:46 »
Kalibracja ekranu w modelu - "Tablet Manta MID001" polega na jak najdokładniejszym wskazaniu rysikiem znaczników " znak krzyżyka", który pojawia się wyrywkowo w rogach ekranu. Kalibracja sama się wyłączy gdy dokładność wskazania rysika będzie satysfakcjonująca.
Taką kalibrację mają wszystkie tablety.

Pozdrawiam.

kisotrab

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2011, 21:02:16 »
Dziekuję za instruktaż Atlantiss...pomogło

Pozdrowionka

andmark1

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2011, 22:14:17 »
A czy jest inna możliwość wyjścia z kalibratora? Mój mid wskutek nieszczęśliwego wypadku ma pęknięty digitalizer.  Programowo wszystko działało a wymiana w serwisie to 200 zł + przesyłka w dwie strony, więc spokojnie funkcjonowałem na myszce USB.
Do czasu kiedy przy uruchamianiu zbyt "obszernie" wciskając przycisk odpaliłem tryb "factory reset" i teraz po starcie systemu uruchamia się kalibrator "touch me..tratatata", z którego myszką już wyjść się nie da. Przycisk "home" generuje komunikat "brak ostatnio uruchamianych aplikacji", pozostałe przyciski sprzętowe nie powodują żadnych reakcji.
Z góry dziękuję za pomoc.

mp

kubek101

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2011, 10:01:07 »
Widzę, że coraz częściej użytkownicy mają problem z kalibracją ekranu. Dodam, iż ja też takowe posiadam ale sposobem na wyjście z ekranu kalibratora jest celowe nie trafianie w "ludzika", a uderzenie 2/3cm obok. Teoretycznie jest to błędem, taka odchyłka w tolerancji powinna skutkować błędnym wskazaniem podczas korzystania z tabletu ale tak nie jest.

Temat do szerokiej obserwacji żeby wyciągnąć wnioski......

Powyższy sposób raczej nie rozwiąże problemu kolegi andmark1

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2011, 12:00:30 »
Niestety MID jest czuły na wszelkie śmiecie pod krawędzią ekranu, które bardzo oszukują urządzenie. Tutaj przewagę mają takie modele, które mają nie mają cały przód płaski, bez łączenia pomiędzy ekranem a obudową.

kubek101

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2011, 12:05:49 »
Sprawdzałem czy nie ma jakiś drobin, nic nie znalazłem ale nie zaprzeczę, że może coś sobie utkwiło. Myślałem też żeby spróbować poluzować śrubki którymi jest skręcona obudowa ale moja sportowa wersja :) ma je zaklejone. Sposób z błędnym stukaniem jest dobry i na chwilę obecna dla mnie wystarcza.

zenobiussz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2011, 19:33:35 »
Z midkiem trzeba się obchodzić jak z ładną kobietą, pieścic a nie walić w łeb.
W moim nic nie szwankuje, ale ma swój futeralik, nigdy się nie poniewiera po kątach jak go nie używam, jest wychuchany i regularnie wycierany z kurzu po użyciu.
Zawsze byłem pedantem i uznaję porzekadło "jak się dba tak się ma".
Choć to tylko chińczyk, żółtek.

paleg82

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2014, 02:25:49 »
Wątek dawno zapomniany jednak pozwolę sobie dodać rozwiązanie dla problemu opisanego przez Andmark1.
Gdyż wujek Google pokazuje ten wątek w odpowiedzi na zapytanie jak wyłączyć kalibrację.

Otóż jeżeli ktoś posiada uszkodzony ekran dotykowy i nie może przejść kalibracji ekranu uruchamianej automatycznie zaraz po załadowaniu systemu android polecam wykonać następujące czynności:

- pobieramy program   Paragon ExtFS for Windows 2.73  ze strony http://www.paragon-software.com/home/extfs-windows/download.html
- wyciągamy kartę micro sd ze środka naszego tabletu (wkładamy do adaptera SD)
- odpinamy wąską tasiemkę od ekranu dotykowego w naszym tablecie to ta tasiemka od spodniej strony tabletu powinna być zaklejona czarną taśmą. (Jeśli ktoś ma pajączka na ekranie dotykowym to polecam go całkowicie wyjąć żeby nie przeszkadzał :)) ).
- Instalujemy program Paragon ExtFS na komputerze ze systemem Windows (musimy się zarejestrować na stronie jest to darmowe, dostaniecie od razu na maila klucz).
- Wkładamy kartę z zainstalowanym androidem do naszego pc, uruchamiamy program paragon ExtFS z opcją administratora. Traz mamy dostęp do partycji normalnie nie widoczych dla windows (są to partycje linuksowe).
- Odszukujemy partycję z katalogiem bin a w katalogu dwa pliki: ts_calibrate oraz ts_test i zamieniamy je nazwami.
Gotowe! wystarczy wyjąć kartę z pc zamontować wewnątrz naszego tabletu i uruchomić go. Kalibracja już się nie pojawi :)
Pozdrawiam i przepraszam za mało przejrzystą formę to mój pierwszy post.