Autor Wątek: Odchudzony firmware  (Przeczytany 23622 razy)

szuler84

• Newbie
  • *
Odp: Odchudzony firmware
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2011, 11:13:34 »
Dzięki za dpowiedź. Tryb serwisowy i wgranie ponowne pomogło.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 08, 2011, 11:15:52 »
Wielokrotnie wgrywałem na moim i nie było problemów. Zawsze podłączone zasilanie.
Na czym polegają problemy z gps? Nic związanego z GPS nie było modyfikowane.

aleksyltr

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 08, 2011, 12:07:41 »
Dokonałem "odchudzenia" systemu zgodnie z instrukcją admina. Wszystko, w tym GPS, działa prawidłowo, bez najmniejszych problemów /nie następuje wydłużenie czasu łączenia z satelitami ani zrywanie łączności /. Uruchomienie systemu po  wgraniu systemu jest ca 15% dłuższe, kalibracja ekranu bez problemów. Pozdrawiam. :)

Misiek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 08, 2011, 12:25:21 »
Po resecie wszystko działa:D Dzięki

Orillo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:13:53 »
Witam i opowiem w jaki sposob poradzic sobie z zawieszonym napisem Manta- widze ze wielu stalo sie to samo co mnie podczas pierwszego wgrywania odchudzonego softu. Sprawa jest prosta - recovery , w jaki sposob? sam na to wpadlem tzn. wyczailem.
Trzymamy guzik "przewijania" w tyl (drugi od lewej ) i wciskamy cos w dziurke reset. Po tym ukazuje nam sie w lewym gornym rogu menu recovery system, gdzie mamy kilka opcji do wyboru . Przewijamy rowniez drugim guziczkiem i wybieramy Update from SDCARD zatwierdzajac trzecim guziczkiem. W ten sposob wgrywa sie nam ponownie update.
Mozemy rowniez wejsc w w owe system recovey w kazdej chwili gdy wlanczamy mante trzymamy oba guziczki po lewej ,ukazuje nam sie gif Android i po chwili recovery.
Przepraszam za nieprzemyslany wpis - root dziala prawidlowo.
Dziekuje Adminowi za wklad w rozwoj tematu i pomoc nam niewtajemniczonym

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 08, 2011, 20:03:59 »
O tym jak uzyskać tryb recovery już gdzieś pisałem, ale mogę dopisać do tips & tricks żeby nie zginęło

Orillo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2011, 18:30:54 »
Pytanie do Admina - po wgraniu obrazu systemu oraz tego "Lite" wystepuje niepokojacy objaw . Programy ktore wczesniej moglem instalowac teraz staja okoniem- Objaw : instaluje sie by na koncu wyskoczyl napis " Aplikacja nie zostala zainstalowana".
Troszke to naruszajace nerwa gdyz chodzi o powazne aplikacje np. nawigacje.
Jakies konkluzje,sposoby rozwiazania?

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:00:03 »
Jakie programy? Może przeszkadzają pozostałości po nich na karcie pamięci czy pamięci wewnętrznej.
Nie da się zaktualizować launchera to jedyna aplikacja, która nie powinna dać się zainstalować po zmianie.
Zmiana polegała na razie tylko na usunięciu aplikacji, które są dostępne w nowszych wersjach i dodaniu roota.

muniek86

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 12, 2011, 01:12:45 »
Odchudzony firmware do poprawek bo:

- Launcher Pro w wersji free lipny. Nie ma funkcji z wersji starszej, która była pełna, a mianowicie kalendarz i całkiem zgrabny facebook i inne widżety
- jest problem ze złapanie fixa, bo 1h czekania i nic. Jedynie zassanie z markjetu apk GpsFix w 10s złapana lokalizacja https://market.android.com/details?id=com.androidlab.gpsfix&feature=search_result
- fajnie jakby była apk łapiąca synchronizację czasu z wifi albo po gps, bo zegar wariuje, gdyż chce się synchronizować tylko przez gsm i lubi po ręcznym ustawieniu samoczynnie się przestawić o +7h

- aplikacja shelves masakryczna jest lepszy Cool Reader

a tak to fajnie oby tak dalej

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 12, 2011, 12:39:15 »
Odchudzony firmware do poprawek bo:

- Launcher Pro w wersji free lipny. Nie ma funkcji z wersji starszej, która była pełna, a mianowicie kalendarz i całkiem zgrabny facebook i inne widżety
Launcher Pro może być albo nowy w wersji free, albo starszy w wersji pełnej.
Można też zastanowić się nad innym launcherem.

- jest problem ze złapanie fixa, bo 1h czekania i nic. Jedynie zassanie z markjetu apk GpsFix w 10s złapana lokalizacja https://market.android.com/details?id=com.androidlab.gpsfix&feature=search_result
U mnie łapie fixa dość szybko, napewno nie trwa to godziny, co najwyżej parę minut. Łapie bez problemu przy oknie w mieszkaniu.

- fajnie jakby była apk łapiąca synchronizację czasu z wifi albo po gps, bo zegar wariuje, gdyż chce się synchronizować tylko przez gsm i lubi po ręcznym ustawieniu samoczynnie się przestawić o +7h
Mi też się nie podoba przestawienie godzin i brak Warszawy na liście miast. Będę szukał jak domyślnie przestawić strefę czasową na naszą, żeby trafiało.

- aplikacja shelves masakryczna jest lepszy Cool Reader

a tak to fajnie oby tak dalej
Można podmienić na inny czytnik.

muniek86

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 12, 2011, 13:11:46 »
no nie wiem co z tym fixem może przez te zamieszki w UK satelity wczoraj strajkowały, ale jak złapał to teraz no problem. A na drugiej mancie bo mam dwie ;p, którą dziś rano ustawiałem fix odpalił po 5min (złośliwość rzeczy martwych) wrrr.

- no i launcher pro free męczy powiadomieniem by zakupić pełną wersję co wzbudza irytatio kabum gdy się pyknie widżety od pro
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2011, 13:17:37 wysłana przez muniek86, Reason: dopisek »

Orillo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 12, 2011, 20:29:41 »
pozostalosci na karcie lub flashu niemozliwe wszystko puste i sformatowane- a programy z problemem ktore zauwazylem to np iGo , copilot, vplayer . zauwazylem rowniez problem z przejsciem miedzy marketami tzn . na app brain gdy dam pobierz bezposrednio z marketu robi sie czarny ekran i stoi - przed zmiana softu takich anomalii nie bylo.

muniek86

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 13, 2011, 02:05:28 »
mi wywala własnie błąd budzika którego wszakże nie używam hehe

przy dodawaniu wielkich tras w igo

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 14, 2011, 20:11:19 »
U mnie Budzik działa, App Brain działa.
vplayer nie działa, ale chyba też nie powinien działać - Market przy wyszukiwaniu nie pokazuje tego programu, więc chyba nie jest zgodny z naszymi urządzeniami.
Copilot i iGO nie mam więc nie mogłem sprawdzić.

Orillo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 15, 2011, 19:59:04 »
Tak sie sklada ze Market jest dla nas czesto zbyt drogi wiec szukamy innych zrodel,  wlasnie tego Vplayera mialem zainstalowanego na "Dziewiczym" systemie a teraz nie moge go zainstalowac - do komunikatu blad parsowania doszedl jeszcze aplikacja nie jest zainstalowana