Autor Wątek: Odchudzony firmware  (Przeczytany 23623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odchudzony firmware
« dnia: Sierpień 06, 2011, 14:05:20 »
Obiecałem przygotować odchudzony firmaware do MID001 i o to pierwsza wersja:
www.manta.info.pl/pliki/MID001_system_diet.zip

Zmiany względem oryginalnego firmware MID001:
1. Dodano Root :)
2. Usunięto:
- Mapy Google - można z marketu pobrać nowszą wersję
- RMaps - można z marketu pobrać nowszą wersję
- QQLive - nikt tego nie używa

Zaktualizowano:
- LauncherPro do wersji 0.8.6 free

Dodano:
-vCommunicator - Gadu-Gadu + Tlen

Instrukacja aktualizacji:

!!!!!!!!!!!!!Aktualizacji dokonujemy na WŁASNE RYZYKO!!!!!!!!!!!!!!

1. BARDZO WAŻNE!!! Podłączyć zasilanie i wszystkie czynnoœci wykonywać na podłączonym zasilaniu.
2. Podłączamy włączony i normalnie działający MID001 do PC i przegrywamy na kartę pamięci plik update.img
3. Odłączamy przewód USB od MID001, urządzenie wykryje plik z aktualizacją i na ekranie pojawi się komunikat.
4. Zatwierdzamy, że chcemy zrobić aktualizację, następuje restart MID001 i urządzenie aktualizuje system.
5. Po zaktualizowaniu następuje kolejny restart i urządzenie uruchamia się normalnie, pierwsze uruchomienie trwa doœć długo. Po uruchomieniu pojawia się okno kalibracji ekranu dotykowego.

Wgrywanie i wszystkie modyfikacje robimy na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ i nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności w razie problemów.

ireneusztv

• Jr. Member
  • **
Odp: Odchudzony firmware
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:07:39 »
Oczywiście dziękujemy za odchudzony system jest jak najbardziej ok,ale jeśli chodzi o gps to pewnie z racji tego że jest root szwankuje łącząc się z satelitami i rozłączając zarazem.Nie ma stabilności połączenia z satelitami.Takie moje doświadczenie z nowym odchudzonym softem.

aleksyltr

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2011, 23:05:49 »
Pytanie do admina: czy możliwe jest przygotowanie wersji odchudzonej ale bez dodawania  roota? Dla nowicjuszy jest to zbyt duża pokusa do grzebania w systemie / ryzyko " uwalenia" systemu /. Czy Pana zdaniem problem zrywania łączności z satelitami /poruszony przez ireneusztv/ może być związany z modyfikacją systemu? Czy w razie nieudanej modyfikacji możliwy jest powrót do oryginalnego obrazu systemu? Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 23:08:34 wysłana przez aleksyltr »

Orillo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2011, 08:45:57 »
Coraz bardziej jestem zadowolony z faktu zakupu Manty- domyslalem sie rozwoju aktualizacji i polepszania systemu.
Wielkie dzieki i oby tak dalej.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2011, 14:03:06 »
Pytanie do admina: czy możliwe jest przygotowanie wersji odchudzonej ale bez dodawania  roota? Dla nowicjuszy jest to zbyt duża pokusa do grzebania w systemie / ryzyko " uwalenia" systemu /. Czy Pana zdaniem problem zrywania łączności z satelitami /poruszony przez ireneusztv/ może być związany z modyfikacją systemu? Czy w razie nieudanej modyfikacji możliwy jest powrót do oryginalnego obrazu systemu? Pozdrawiam
Możliwe jest przygotowanie wersji bez roota, ale wszyscy płakali o roota więc dałem z:)
Możliwe jest przywrócenie podstawowej wersji. Jest tutaj http://www.manta.info.pl/forum/mid001-firmware/mid001-obraz-systemu-bez-zadnych-modyfikacji/ Sposób instalacji taki sam.
Właśnie wydaje się, że root nawet stały jest w miarę bezpieczny. Ze względu na architekturę i tak nie da się nagrzebać w plikach systemowych :)
Co do zrywania to trudno powiedzieć, muszę to sprawdzić. Generalnie przy tej modyfikacji nie było nic zmieniane pod względem GPS, wiec nie powinno mieć wpływu na działanie. Dopiero miałem się zacząć bawić w zmianę ustawień GPS w celu szybszego łapania fixa.

Orillo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2011, 20:05:38 »
Hello- PILNE !!!!! czy 20 min to "dosc dlugo" ? tyle juz czekam z napisem Manta

Orillo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2011, 21:23:10 »
Problem rozwiazany - potrzebne bylo ponowne wgrywanie

Orillo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2011, 21:35:49 »
cos ten Twoj Root jest nie teges

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2011, 21:38:37 »
cos ten Twoj Root jest nie teges
A co w nim brakuje?
U mnie działa.

szuler84

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2011, 01:13:40 »
napis manta i..... nic wiecej. chyba sprzet przez te odchudzanie uwalony. Chyba naprawde z tym cos nie tak.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 01:16:19 wysłana przez szuler84 »

szuler84

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2011, 10:35:44 »
Czy szanowny autor watku wreszcie odpisze co sie stało z moim urzadzeniem i co mam zrobic??? do tej pory napis manta. Czyli juz 9 gdzin  :-\

Misiek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2011, 10:40:43 »
Problem rozwiazany - potrzebne bylo ponowne wgrywanie
Też mam cały czas logo manty :-[ może ktoś powiedzieć jak mam to teraz ponownie wgrać??

szuler84

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2011, 10:52:27 »
ja podejrzewam, że mamy uwalone tablety. Ciekawe czy gwarancja obejmuje. Bo jak nie to dobrze, że rozszerzona wykupiłem. Tablet upadnie i wymiana. Jak widać autor nie za często tu  bywa....

ireneusztv

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2011, 10:55:23 »
Wgrywając odchudzony system miałem dosłownie to samo tzn ekran startowy manty zawisł po wgraniu i restartu manty.Czekałem dość długo i żadnych efektów,więc starałem się wyłączyć też bezskutecznie.Dopiero reset pomógł.Ważne by odpiąć na chwilę ładowarkę ponieważ system uruchamia się ponownie.Po tym zabiegu uruchomiłem w trybie serwisowym czyli power+powró te dwa pierwsze lewe przyciski i tu zastosowałem factory reset i pomogło sytem ruszył.Po starcie systemu jednak dysk wewnętrzny nie był widoczny dopiero po formacie dysku system go zobaczył.Apropos root-u to nawet przy fabrycznym systemie i zrootowanym gps nie działa.

ireneusztv

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2011, 10:57:01 »
Można też zastosować wgrywanie softu z tryby serwisowego ale należy pamiętać o opdłączonym zasilaniu.ZAWSZE!!!