Autor Wątek: Modyfikowany firmware dla MID01?  (Przeczytany 2531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jozek

• Newbie
  • *
Modyfikowany firmware dla MID01?
« dnia: Styczeń 26, 2013, 11:26:52 »
Witam,
czy jest możliwość wypuszczenia odchudzonego/zmodyfikowanego firmware do MID'a 01? Czy jest to z jakiś powodów niewykonalne? Zauważyłem, że do MID'a 001 powstało kilka kompilacji, a zależało by mi na wywaleniu części softu na moim MIDzie 01. Chodzi głównie o to, że obecnie sprzęt i tak jest wykorzystywany tylko jako nawigacja przez moich rodziców i pojawią się często problemy z obsługą MIDka. Przez tel strasznie ciężko wyjaśnić jak coś im się nie chce włączyć co mają zrobić ect. Myślę, że wywalenie większości softu mogłoby ułatwić sprawę.

Pozdrawiam ;)

mtuz

• Newbie
  • *
Odp: Modyfikowany firmware dla MID01?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2013, 05:50:31 »
Szanowny Kolego,

Kol. jsadkowski już dłuższy czas temu zamieścił temat http://www.manta.info.pl/forum/mid001-firmware/jeszcze-bardziej-odchudzony-firmware/.
Zamieszczony tam firmware to chyba najlepsze co możesz zrobić, jeżeli chcesz odchudzić pamięć swojego urządzenia. Podobno niektórzy posiadacze MID01 (sam mam "dobre stare" MID001) mieli po tym zabiegu problemy z dostępem do sieci wi-fi, ale w przypadku korzystania z tabletu jako nawigacji to raczej nie problem. Nie jest też wcale pewne, że problem przydarzy się akurat Koledze.

Pozdrawiam!

Jozek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2013, 12:19:27 »
Wiem, że taki firmware istnieje ale z tego co się orientuję na tamtym sofcie nie działa MapaMap, która ogólnie fajnie w mojej opinii się sprawuje, dlatego pytam o odchudzony firmware dla MIDa01 ;)

mtuz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2013, 21:34:01 »
Ha, to faktycznie kłopot. MID001 pozwolił mi bez problemu uruchomić MapaMap, ale jeszcze zanim pojawił się MID01 (jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie). Potem po prostu przestałem potrzebować nawigacji i nie wiem. Myślę jednak, że (jeżeli masz czas i możliwości techniczne) warto się pobawić ;-)