Autor Wątek: Tubio: YouTube przesył przez DLNA, wideo z Wi-Fi, działa na wszystkich Mantach.  (Przeczytany 183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1464
    • Zobacz profil
Przydatną aplikacją do  przesyłania ze smartfona/tabletu mediów audio-video w tym YouTube jest Tubio.

Możliwości tej aplikacji były poruszone w innym wątku i dziale o Mantach 9901s/94901s i można było odnieść błędne wrażenie, że aplikacja Tubio działa tylko na Mantach 94801s oraz 94801s. Do tego nie każdy odwiedza te działy przeznaczone głównie dla tych określonych modeli Mant. Dlatego ten wątek w ogólnym dziale Manta Android TV, ponieważ Tubio: YouTube przesył przez DLNA, wideo z Wi-Fi, działa na wszystkich Mantach z Androidem

Info o aplikacji oraz link do pobrania na smartfon lub tablet z Androidem poniżej:

Aplikacji typu Tubio jest dziesiątki, ale Tubio jest jedną z nielicznych która działa bez żadnych problemów na praktycznie każdym telewizorze z DLNA, dając możliwość przesyłania (streamowania) ze smartfona/tabletu mediów audio-video w tym YouTube.

Aplikacja Tubio nie ma na celu zastąpienie alternatywnych aplikacji YouTube na telewizorze. Ma natomiast na celu wykorzystanie przesyłanie YouTube przez DLNA (Digital Living Network Alliance).  Urządzenia wspierające DLNA nie wymagają praktycznie żadnej konfiguracji. Wymagają jedynie tylko wybrania na wszystkich urządzeniach jednakowej sieci domowej Wi-Fi (dla każdego urządzenia musi być identyczna). Smartfon/tablet wymaga Androida 4.1 lub nowszej wersji.

Instalacja aplikacji Tubio:

Na smartfon lub tablet z Androidem pobieramy bezpłatną aplikację Tubio – wideo z sieci na TV, Chromecast, Airplay i instalujemy ją na urządzeniu (instalacja tylko na smartfon/tablet, na telewizor nie trzeba).

Pobieranie Tubio od producenta, w Sklepie Google Play, wersja bezpłatna, najnowsza:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aesoftware.tubio&hl=pl

Mając włączony telewizor na smartfonie/tablecie po załączeniu aplikacji Tubio automatycznie wykryje telewizory z DLNA, jężeli automatycznie nie wykryje wchodzimy przez ikonkę w Select TV i wybieramy telewizor zaznaczając go.
 
Uwagi, co do obsługi smartfona/tabletu przez aplikację Tubio:

1.  Przejście do YouTube przez menu w postaci trzech kresek w prawym górnym rogu ekranu, potem klikamy YouTube Jest to istotne, też w przypadku jakiegoś mulenia się, warto wtedy wrócić  do tego.  W celu wybrania nowego filmu wchodzimy przez  menu do YouTube, filmy przewijamy do wyboru tzn. góra-dół lub wybieramy klikając na ikonę lupy, wpisując nazwę filmu.

2.  Jak chcemy całkowicie zamknąć wideo, trzeba koniecznie zatrzymać wideo przyciskiem stop (kwadracik w ikonce telewizora). Inaczej nawet po wyjściu z aplikacji wideo będzie dalej wyświetlane na telewizorze (można wyłączyć wchodząc z powrotem w aplikacje Tubio).

3.  Jest możliwość logowania się.

4.  W wersji darmowej dla dalszego działania trzeba zamykać reklamy, ale działa bez problemu.

Uwagi, co do obsługi telewizora:

Jest możliwość sterownia pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową na ekranie telewizora tj. start, pauza, przewijanie do przodu i tyłu oraz wybranie miejsca czasu w filmie. Pilot od telewizora działa start i pauza oraz działa też przewijanie tj. wciskamy równocześnie przycisk "OK" potem kursorem w lewo lub prawo.

Oczywiście, jest też pełne sterowanie dotykowe z ekranu smartfona/tabletu oraz można zwiększyć lub zmniejszyć głośność telewizora przyciskami od głośności telefonu/tabletu.

Do obsługi Tubio można wykorzystać starsze smartfony i tablety tj.  Android 4.1+


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2020, 14:12:01 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1464
    • Zobacz profil
Uwaga, dotycząca znacznego przyśpieszenia sterowania aplikacją z poziomu smartfona. Tubio jest prosty w obsłudze, gdyż połączono w nim funkcjonalność z naprawdę wygodnym i przyjaznym interfejsem.

Podczas oglądania filmu nie musimy wchodzić do menu przez ikonkę (w postaci trzech kresek), ponieważ wystarczy tylko przejechanie palcem od lewej krawędzi ekranu w prawa stronę, pozwala nam na to szybko wejście do YouTube lub innych serwisów Audio-Wideo. Natomiast, wykonanie gestu przeciągnięcie palca z prawej na lewą stronę ekranu pozwala na wyjście z menu, także w trakcje korzystania z aplikacji.

Już kilka dni testuję na mojej Mancie działanie aplikacji Tubio umożliwiającej przesyłanie ze smartfona filmów z YouTube i innych serwisów wideo. W tym czasie nie stwierdziłem żadnych problemów z działaniem aplikacji Tubio, wyświetlanie filmów na telewizorze działa stabilnie. Aplikacja nawet w wersji bezpłatnej jest dość funkcjonalna. Ustawień nie ma zbyt dużo, ale niektóre mogą być przydatne, aby dokonać konfiguracji ustawień klikamy na ikonkę trzech pionowych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu ekranu smartfona. W celu oszczędzania baterii w czasie działanie aplikacji niekiedy wyłączam ekran smartfona przyciskiem włączania. Docelowo do dłuższego używania tej aplikacji mam starszego smartfona, który do tej pory leżał w szufladzie, teraz okazał się przydatny.


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2020, 09:51:03 wysłana przez Arkady1964 »