Autor Wątek: Na którym z telewizorów (rzekomo 4K UHD) będzie można obejrzeć Mundial w 4K?  (Przeczytany 1141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

• Sr. Member
Panowie, Gienek oraz Ewojtas u Was też pokazuje na systemowym odtwarzaczu przy odtwarzaniu filmu testowego w 4K ,  że film odtwarza w trybie  1080p???   Mi  INFO telewizora wyświetla,       Wideo:  3840 na 2160      Jest to odtwarzane w  4K.

Link:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/plik-testowy-sprawdzajacy-wyswietlanie-przez-manta-94901s-rozdzielczosci-4k/msg38102/#new

Pozdrawiam

PS   Nie jestem pracownikiem Manty i z Mantą poza telewizorem  Manta LED94901S, nie mam nic wspólnego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 04:36:14 wysłana przez Arkady1964 »

Gienek25

• Full Member
U mnie nic nie pokazuje, bo miałem ten telewizor 2 tygodnie (bodajże w listopadzie) i już nie pamiętam wszystkiego. Wiem tyle, że na pytanie odnośnie trybu obsługi aplikacji androidowych była odpowiedź, że działają maksymalnie w fullHD. Do tego w KODI wyświetlało ciągle informację, że działa w fullHD.

Możliwe, że oni sami nie wiedzą w jakiej rozdzielczości idą filmy, bo pamiętam, że na systemowym odtwarzaczu zadziałał mi film w 4K, a jak się domyślam, wbudowany odtwarzacz (jak z resztą wszystko w tym telewizorze) to tak naprawdę androidowa appka...

xtronets

• Newbie
  • *
Arkady odpal kodi i zrób zdjęcie w jakim trybie idzie. Swoją drogą procesor A9 jest za cienki na 4k.

Co do telewizorów jeszcze raz potwierdzam że 55lua68l działa z dekoderem 4k nc±.

Arkady1964

• Sr. Member
Manta LED94901S  Procesor czterordzeniowy A9  (CPU: 4 Core A9 1.2 GHz)  oraz 1GB RAM pamięci operacyjnej.

A więc tak, ze zdjęciem jest tak, że po prostu nie umiem go wkleić z pliku, ale nie ma to większego znaczenia,  ponieważ nie tylko ja mam Manta LED94901S i gdybym kłamał to wszystko i tak wyjdzie.

Ten procesor jest dość wydajny i 4K  24,25 i mniej więcej do 30 FPS śmiga bez większego problemu w tym na Kodi. Jeżeli  film w 4K ma około 60 FPS FPS film nie nadaje sie do oglądania, nawet nie jest to klatkowanie tylko dosłownie co kilka minut buforuje tj. obraz niby jest wyświetlany kilka minut normalnie, potem po kilku minutach chwilę się "muli" potem zaskakuje i odtwarza normalnie kilka minut i znowu mulenie itd.

Do sprawdzenia danych filmu polecam skórkę RAPIER ,  skórka ta w menu w info w technicznych informacjach podaje wrecz niesamowicie szczegółowe dane o wyświetlanym filmie.

Filmy demo w 4K,  do pobrania,  działają w systemowym odtwarzaczu Manty i na Kodi, odtwarzane z pendrajwa,  jest 4K:

Poniżej demo filmów w 4K do pobrania , demo na 2 stronach internetowych,

http://4ksamples.com/category/4k/

Można pobrać  ten pliki z przeglądarki  Google Chrome, prosto z odtwarzanego filmu np. na  Windowsie lub Androidzie,  na filmie demo starczy tylko kliknąć na 3 pionowe kropki w prawym dolnym rogu i strzałkę pobierz (strzałka pobierania znajduje się w prawym dolnym rogu filmu).

W Kodi zainstalować skórkę RAPIER i przetestować, sprawdzająć rozdzielczość oraz plynność odtwarzania.  Manta LED94901S radzi sobie bezproblemu, filmy działają płynnie w 4K   24,25,30 FPS.

Jak pisałem nie tylko ja mam Manta LED94901S, jeżeli jest inaczej można napisać lub też potwierdzić, że w tej sprawie tak jest faktycznie.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 19:02:56 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

• Sr. Member
  Możliwe, że oni sami nie wiedzą w jakiej rozdzielczości idą filmy, bo pamiętam, że na systemowym odtwarzaczu zadziałał mi film w 4K, a jak się domyślam, wbudowany odtwarzacz (jak z resztą wszystko w tym telewizorze) to tak naprawdę androidowa appka... 

Masz rację systemowy odtwarzacz też jest oparty na Androidzie, on też odtwarza w 4K  24,25  do 30 FPS ale w przeciwieństwie do Kodi filmu w 60 FPS nawet nie ruszy.

A tak z ciekawości, sprawdziłeś na swoim LG na odtwarzaczu systemowym film testowy w 4K.  Jakie informacje o rozdzielczości Ci wyświetla,  widać fioletowy napis?

Plik testowy,   link:

https://nextcloud.semperpax.be/s/4a4a721775d14bd2f946bb2d37d80095/download

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 19:21:20 wysłana przez Arkady1964 »

xtronets

• Newbie
  • *
Ale ty nie rozumiesz chyba że info w kodi pokazuje z jakim plikiem ma do czynienia a nie w jaki sposób jest wyświetlany. Podłącz sobie jakiś dekoder z prawdziwym źródłem 4k i zobaczysz że zachwycasz się tylko obrazem fhd. Co do twojego tv to tylko 2 rdzenie i 1.5gb układ A9 zastosowany w macie nie obsłuży 4k. Polecam do sprawdzenia program Aida tam prawdy się dowiesz. Ja mam boxa na znacznie potężniejszym procki Intel z8300 i ledwo ledwo odtwarza pełne 4k na niektórych materiałach

Ewojtas

• Jr. Member
  • **
To jak sprawdzić jak jest odtwarzany film? Na TV Box z Chin wgrane kodi 17,9 mam coś takiego, ustawione 30 nie da się nic zmienić jak odtwarza film to takie coś pokazuje. W telewizorze  mam wgrany odtwarzacz Mygica i na tym samym dodatku nie chce uruchomić tego pliku. Możliwe, że w tym odtwarzaczu brakuje jakiś kodeków i z tego powodu nie chce zaskoczyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 20:15:58 wysłana przez Ewojtas »

Arkady1964

• Sr. Member
Co do twojego tv to tylko 2 rdzenie i 1.5gb układ A9 zastosowany w macie nie obsłuży 4k. Polecam do sprawdzenia program Aida tam prawdy się dowiesz.

Prawda jest taka, Manta LED94901S  ma procesor czterordzeniowy A9  (CPU: 4 Core A9 1.2 GHz)  oraz 1GB RAM pamięci operacyjnej.  Filmy w 4K do 30 FPS działają bez problemu i płynnie, wyświetlana rozdzielczość na ekranie  w  4K 24, 25, 30 FPS.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 20:50:50 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

• Sr. Member
  To jak sprawdzić jak jest odtwarzany film? 

Ewojtas,  zobacz na Mancie, na odtwarzaczu systemowym i Kodi (skóra RAPIER pokazuje wszystkie informacje techniczne o filmie), poniższe pliki filmowe w 4K do pobrania i odtworzenia z pendrajwa.

Sprawdź ten plik filmowy w 4K   25 FPS, dolny fioletowy napis powinien być widoczny przy 4K

Plik testowy 4K,    link:

Oraz sprawdź demo filmów w 4K do pobrania , demo na 2 stronach internetowych, nie trzeba wszystkie przykładowo 2 lub 3 filmy.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 20:56:39 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Jr. Member
  • **
  To jak sprawdzić jak jest odtwarzany film? 

Ewojtas,  zobacz na Mancie, na odtwarzaczu systemowym oraz Kodi.

Sprawdź ten plik filmowy w 4K   25 FPS

Plik testowy,   link:

Oraz sprawdź demo filmów w 4K do pobrania , demo na 2 stronach internetowych, nie trzeba wszystkie przykładowo 2 lub 3 filmy.

Pozdrawiam
A po co mam ściągać jakieś pliki jak  dwa razy kliknę pilotem i oglądam? Przecież  to samo będzie na odtwarzaczu napisane. Szkoda, że nie mam sprawnego telewizora z tylko HD/ którego producent nie oszukał ludzi w specyfikacji/ aby podłączyć TV Box i zobaczyć co się pojawi na ekranie. Natomiast robiłem kiedyś taką próbę , że podłączyłem do Manty TV Boxa z Netflix na Manicie ten film pokazywało na planszy HD natomiast po podłączeniu tego boxa w Samsungu pokazała się na tym samym filmie informacja, że jest UHD, ten sam film na aplikacji systemowej w Samsungu pokazywał 4 k. Nie piszę już w jakiej rozdzielczości odtwarzała na swoim odtwarzaczu Manta  bo ta rozdzielczość jest żenująca bo SD. Nawet nic nie pokazuje zainstalowana na nim aplikacja  żadnej informacji o tym.  Że nie odtwarzał w 4k tego samego filmu na Samsungu tylko pokazywał informację że UHD  mnie   nie dziwi bo  mój model nie obsługuje aplikacji Netflix w 4k.

Arkady1964

• Sr. Member
Netflix oraz YouTube Manta nie obsługuje w 4K.  Natomiast to co ja napisałem jest prawdą.

Pozdrawiam

Ewojtas

• Jr. Member
  • **
Netflix oraz YouTube Manta nie obsługuje w 4K.  Natomiast to co ja napisałem jest prawdą.

Pozdrawiam
Oglądałeś na swoim cacku Netflix jeśli nie to Ci piszę nawet o HD zapomnij chyba, że będziesz oglądał z aplikacji wgranej na TV Boxa w moim przypadku widać znaczną różnicę. i nawet nie dopalam tego w telewizorze by się nie wkurzać. Mam ten telewizor i wiem co on potrafi. Ja zadałem pytanie jak sprawdzić a skoro nie wiesz to po odpisujesz. Spytam się wprost użytkownika  xtronets  jak to sprawdzić?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 21:18:13 wysłana przez Ewojtas »

Arkady1964

• Sr. Member
    Tablice testowe są po to aby się upewnić czy oby na pewno idzie to w 4K. sprawdż prosze plik bmp z tego linku
https://drive.google.com/open?id=1Ewe5AveeQJKaaghbFIqLmUIDWhraC7RH
Jak nie ma downscalingu tło powino być w kropki z tekst na dole ten najmniejszy ostry i czytelny.   

Ściągnełęm ten plik na komputer.  Po pobraniu, wgrałem na pendrajwa odtworzyłem zdjęcie na odtwarzaczu systemowym  Media/dysk d/Kategorie/ zdjęcia  wielkość pliku 23 MB    Osięgnięty efekt  tj.   dolny fioletowy napis jest bardzo dobrze widoczny, ostry i wyraźny    Naciskając INFO na pilocie  pokazują się na dole ikonki, klikając na drugą od prawej strony wyświetla się informacja  Rozmiar:  3840 na 2160   pikseli , podkreślam, wszystkie teksty są bardzo dobrze widoczne i szczegółowe.

Xtronets, ale muszę przyznać, że miałeś też rację. Przeglądając internet natknąłem sie na coś takiego:

https://zappiti.uservoice.com/knowledgebase/articles/736074--4k-download-ultra-hd-4k-trailers-for-zappiti-pla

Pliki w 4K należy pobierać przez przeglądarkę Google Chrome.

Co prawda spróbowałem odtworzyć pobrane pliki na typowym full HD i nie poszło (Manta LED94901S odtworzyła wszystkie trailery), ale wydaje mi się, że  jest na rzeczy w tym co pisałeś, jeżeli chodzi o wyświetlanie na ekranie.
Natomiast w sprawie procesora, naprawdę nie ma problemu, gdyż pliki 4K  24,25 do 30 klatek/na sekundę, z pendrajwa, jak i filmy z internetu odtwarza bez żadnego problemu. Wszystko działa płynnie nic nie klatkuje, procek w  Manta LED94901S jest dość wydajny ,  1 GB RAMU pamieci operacyjnej do filmów też spokojnie wystarcza.

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2018, 11:42:05 wysłana przez Arkady1964 »

xtronets

• Newbie
  • *
Arkady ja mam ciągle wrażenie że ty nie rozumiesz istoty tematu, postaram ci się to wyjaśnić.
Android na mancie jest uruchomiony w 1080p, ty puszczasz sobie filmy 4k i dostajesz  w kodi np. taką informację iż materiał jest nagrany w 4K ale on u ciebie i u mnie jest wyświetlany tylko w 1080p.Z kolei kodi uruchomione na intelowym boxie w prawdziwym 4k miażdży jakością format Hd widać to porostu gołym okiem że materiał idzie w UHD co nie znaczy że płynne bo do pełnej obsługi 4K trzeba naprawde sporo mocy. a nie układu A9 z mali 400mp z 2008 roku......

tutaj masz screeny z aida64 polecam ci sprawdzenie tym bebechów swojej manty bo mam wrażenie że ty nie wiesz co masz.

Ewojtas co do twojego pytania jak uruchomiony jest obraz sprawdzisz np. w ustawieniach obrazu w kodi u mnie na sztywno 1080 i nie da się tego zmienić,ale nawet w HD kodi nie odtwarza na mancie mi bardziej wymagających materiałów W netflixie nie wiem bo nie używam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2018, 12:57:25 wysłana przez xtronets »

Arkady1964

• Sr. Member
  Android na mancie jest uruchomiony w 1080p, ty puszczasz sobie filmy 4k i dostajesz  w kodi np. taką informację iż materiał jest nagrany w 4K ale on u ciebie i u mnie jest wyświetlany tylko w 1080p. 

Zgoda, pomimo że materiał odtwarzany z pendrajwa 4K lub przesyłany w 4K strumieniowo z internetu będzie miał parametry np.   4K    24 FPS to i tak praktycznie ostatecznie  materiał wyświetli się na ekranie w 1080p.

Napisałem o tym w poście wcześniej, że przyznałem Ci rację co do wyświetlanego obrazu tj. wydaje mi się, że  jest na rzeczy w tym co pisałeś, jeżeli chodzi o wyświetlanie na ekranie.   Samo odtwarzanie materiału wideo jest płynne, procesor jest czterordzeniowy taktowany częstotliwością 1,2 GHz, 1 GB RAM pamięci operacyjnej wystarczy dla obsługi SD 480p, HD 720p,  FHD 1080p, 4K 2160p  24.25,30 FPS, problemy są przy filmach 4K 2160p  60  FPS,  piszę tutaj o materiale który obsługuje procesor,  zaś z samym wyświetlaniem końcowym przyznaję Tobie racje.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2018, 13:46:45 wysłana przez Arkady1964 »