Autor Wątek: Na którym z telewizorów (rzekomo 4K UHD) będzie można obejrzeć Mundial w 4K?  (Przeczytany 1140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

• Sr. Member
A wiec, ja mam  Manta LED94901S i myślałem, że jest podobnie jak u Ciebie, poczytałem trochę i są to jednak odmienne telewizory, jeżeli chodzi o podzespoły.

Moja Manta  LED94901S ma tylko HDMI 1.4 i wszystko co się z tym wiąże.  Posiada 1 GB RAM pamięci operacyjnej i dość silny procesor, Kodi bez większego problemu obsłuży 4K w 30 klatkach.

Twoja Manta  LED55lua68l ma HDMI 2.0 dzięki temu wieksze możliwości obsługi zewnetrznych źródeł w 4K.  Posiada 1 GB RAM pamięci operacyjnej i procesor nie będący jakimś kompletnym badziewem ale pozwalającym swobodnie obsłużyć w Androidzie  tzw.  2K  oraz  ful HD.   Z tego co czytalem w specyfikacji nie ma w systemie pierd(....)ego  facebooka który zżera wewnętrzną pamięć. Oczywiscie do samego facebooka nic nie mam, uważam, że wpychanie go na siłę do telewizora to jakaś paranoja, jak komuś byłby potrzebny to sobie go zainstaluje.

Dla laika najważniejsza jest ilość rdzeni procesora, jest to pewne uproszczenie bardzo silny procesor dwurdzeniowy będzie lepszy od słabego czterordzeniowego.  Średnio mocny procesor dwurdzeniowy swobodnie obsłuzy full HD. 

Co najważniejsze nie pomoże nawet 1 000 000 rdzeni w procesorze, jeżeli pamięci operacyjnej będzie mniej jak 1 GB wtedy w zasadzie wszystko będzie się mulić. Samo Kodi na starcie potrzebuje około 550 MB, dlatego 1 GB pamięci operacyjnej mu wystarczy, gdyby było 0,5 GB Kodi zamuli się od razu.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2018, 14:31:26 wysłana przez Arkady1964 »

xtronets

• Newbie
  • *
Hej telewizor ma 1.5 GB RAM i 2 rdzenie cortexa A9 1.2 GHz
Sprawdziłem w kodi czy pociągnie chociaż pełne full HD ale kklatkuje. Dla mnie to nie problem bo i tam mam boxa na Intelu który lata na 4 k bez problemu. Co do twojej manty jesteś pewien że idzie w 4k pod kodi? Proponuję uruchomić tablice testowe.

Arkady1964

• Sr. Member
Manta LED94901S ma procesor czterordzeniowy A9  (CPU: 4 Core A9 1.2 GHz)  oraz 1GB RAM pamięci operacyjnej.

Odtwarzanie filmów w 4K w H.265 w mkv ,  MP4 i innych formatów do 30fps jest bardzo płynne i to w oryginalnym systemowym  odtwarzaczu telewizora, jednak nie czyta on wielu innych formatów.  Dopiero po zainstalowaniu Kodi 17  lub Kodi 18 Leia, odtwarzane są wszystkie rodzaje, formaty, i kontenery plików video, jednak 60fps zacinają się.

Tablic testowych nie muszę uruchamiać, ponieważ wszystkie filmy w 4K do 30fps  śmigają bez problemu, natomiast 4K 60fps na systemowym nie działaja.  Na Kodi 17  lub Kodi 18 Leia film z 60fps działa ale dość mocno co jakiś czas buforuje, klatkowania co prawda przy 60fps nie ma ale buforowanie co kilka minut zniechęca do oglądania filmów.

Reasumując, Manta LED94901S pozwala na płynne odtwarzanie filmow:

1.  Na Kodi,    full HD - 1080p  oraz  4K do 30fps

2.  YouTube,   full HD - 1080p   ,      4K nie obsługuje

3.  Podłączone urządzenie zewnetrzne TV box, komputer PC, dekoder,    full HD - 1080p  oraz  4K do 30fps
     (UWAGA,   dekoder i TV box muszą obsługiwać    4K  24/25/30fps)

Pozdrawiam   
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2018, 20:49:55 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

• Sr. Member
  Co do twojej manty jesteś pewien że idzie w 4k pod kodi? Proponuję uruchomić tablice testowe. 

Witaj

Tablice testowe są mniej potrzebne, poniżej demo 4K,  Manta LED94901S odtwarza w 4K na odtwarzaczu systemowym oraz w Kodi.

Chimei inn full 4K Footage

Plik demo wielość 252 MB, o powyższej nazwie można pobrać ze strony:

http://4ksamples.com/category/4k/

Lub bezpośrednio ze strony Chimei inn full 4K Footage

http://4ksamples.com/4k-chimei-inn-60mbps/

Uwaga!!!    Można pobrać  ten plik 252 MB z przeglądarki  Google Chrome, prosto z odtwarzanego filmu np. na  Windowsie lub Androidzie,  na filmie demo starczy tylko kliknąć na 3 pionowe kropki w prawym dolnym rogu i strzałkę pobierz (strzałka pobierania znajduje się w prawym dolnym rogu filmu). 

Dziesięć mimut temu ściągnełem i wgrałem na pendrajwa, link działa nadal.  Plik demo Chimei odtwarza w 4K na odtwarzaczu systemowym oraz w Kodi.   Demo jest krótkie ale ładne każdy może pobrać i potestować.  W celu sprawdzenia rozdzielczosci na odtwarzaczu systemowym trzeba na pilocie wcisnąć INFO na Kodi zaś MENU (żeby była szersza informacja o rozdzielczości na Kodi może być potrzebna zainstalowana skórka Confluence lub np. CHROMA). Ostatnio używam Kodi 17.5 na LED94901S działa mi dobrze, pobrałem z bezpiecznej witryny Aptoide TV.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2018, 21:50:23 wysłana przez Arkady1964 »

xtronets

• Newbie
  • *
Tablice testowe są po to aby się upewnić czy oby na pewno idzie to w 4K.
sprawdż prosze plik bmp z tego linku https://drive.google.com/open?id=1Ewe5AveeQJKaaghbFIqLmUIDWhraC7RH Jak nie ma downscalingu tło powino być w kropki z tekst na dole ten najmniejszy ostry i czytelny.

Arkady1964

• Sr. Member
Super plansza testowa,  ściągnełęm ten plik.  Wgrałem na pendrajwa odtworzyłem zdjęcie na odtwarzaczu systemowym  Media/dysk d/Kategorie/ zdjęcia  wielkość pliku 23 MB    Osięgnięty efekt  4K  tj.   dolny fioletowy napis jest bardzo dobrze widoczny, ostry i wyraźny    Naciskając INFO na pilocie  pokazują się na dole ikonki, klikając na drugą od prawej strony wyświetla się informacja  Rozmiar:  3840 na 2160   pikseli       Wynika z tego, że obraz jest wyświetlany w 4 K , podkreślam, wszystkie teksty są bardzo dobrze widoczne i szczegółowe.

Filmy demo w 4K odtwarzane płynnie na Manta LED94901S,  do pobrania,  działają w systemowym odtwarzaczu Manty i na Kodi 18 Leia, Kodi 17,  Kodi16  MyGica Media Center,  SPMC,  CEMC itp. odtwarzane z pendrajwa, jest 4K.

Poniżej kilka demo filmów w 4K do pobrania , demo na 2 stronach internetowych, co ciekawe Kodi ma niekiedy problemy z odtwarzaniem, natomiast systemowy odtwarzacz Manty działa bez problemu.  Jeszcze raz podkreślam, że ogólnie odtwarzacze Kodi,   MyGica Media Center,  SPMC,   CEMC   itp. są dużo lepsze od systemowego ale nie jest to zawsze regułą.   Jak nie działa   Kodi,   MyGica Media Center,  SPMC,   CEMC   itp.  przy odtwarzaniu z pendrajwa warto spróbować odtwarzania z systemowego playera Manty.

Uwaga!!!    Można pobrać  te pliki  z przeglądarki  Google Chrome, prosto z odtwarzanego filmu np. na  Windowsie lub Androidzie,  na filmie demo starczy tylko kliknąć na 3 pionowe kropki w prawym dolnym rogu i strzałkę pobierz (strzałka pobierania znajduje się w prawym dolnym rogu filmu). 

http://4ksamples.com/category/4k/

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2018, 16:40:36 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Jr. Member
  • **
co ciekawe Kodi ma niekiedy problemy z odtwarzaniem, natomiast systemowy odtwarzacz Manty działa bez problemu.
A na której wersji Kodi były te problemy z otwarzaniem?

Arkady1964

• Sr. Member
Muszę przyznać, że na Kodi 18 Leia,  z jednej strony miała swoje zalety, przy słabszym sygnale Wi Fi miała lepsze buforowanie.  Z wad, przy starcie filmu parę minut ciemny obraz z dźwiekiem, po dłuższej chwili wskakiwał obraz. Leia jest jeszcze w fazie testów być może dopracują ją lepiej i usuną te problemy.

Obecnie używam Kodi 17.5 Krypton ze skórką Confluence, działa mi bardzo dobrze, pobrałem z witryny Aptoide TV.  Wiem, że finalną wersją jest Kodi wersja 17.6 ale też miałem z nią problemy, być może przypadek ale jak Kodi 17.5 działa dobrze to na razie nie zmieniam.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2018, 19:47:00 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Jr. Member
  • **
Tak myślałem,18 ma to w sobie, że jest skazana na to by nie działać prawidłowo na androidzie bo jest to wersja testowa. Na windows  działa jako tako.

Arkady1964

• Sr. Member
Zgadza się,  zainstalowałem teraz Kodi 17.6 Krypton ze skórką Confluence z witryny YalpStore 0.41, śmiga aż miło.

Pozdrawiam

xtronets

• Newbie
  • *
Arkady nie wiem jakim cudem twierdzisz nadal że Android w twoim tv idzie w 4k jak wszystkie testy na necie mówią jasno że tylko 1080 a że jesteś w stanie odtworzyć 4k to inna historia. Ja na smartfonie puszczam 4k i wcale to nie znaczy że w takiej rozdzielczości to idzie. Wygraj sobie Aida ze sklepu Play i w zakładce wyświetlacz masz napisane w jakim trybie pracuje. U mnie jak byk 1080p

Arkady1964

• Sr. Member
W swoim czasie byl dostępny link, do planszy testowej w postaci filmu z tekstem w 4K  (MKV).  Jeżeli dolny tekst byl widoczny też fioletowy jak w planszy ktorą wcześniej podaleś, znaczylo to, że nie ma konwersji w dol i jest faktycznie 4K.  Są też inni użytkownicy i być może też odtworzyli ten plik w 4K dopóki byl dostępny w internecie.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2018, 12:54:50 wysłana przez Arkady1964 »

Gienek25

• Full Member
Arkady1964, nawet producent potwierdził (zanim zacząłeś się tu udzielać), że aplikacje Androidowe idą w fHD na Twoim modelu. Nie wiem jak z innymi.
Swoją drogą, na forum zaczyna się robić mały śmietnik...

Ewojtas

• Jr. Member
  • **
Arkady1964, nawet producent potwierdził (zanim zacząłeś się tu udzielać), że aplikacje Androidowe idą w fHD na Twoim modelu. Nie wiem jak z innymi.
Swoją drogą, na forum zaczyna się robić mały śmietnik...
Już to dawno stwierdziłem i kilka razy napisałem  a nawet ktoś nowy niedawno napisał, że tu spamują.Po za tym można przypuszczać, że ktoś specjalnie pisze nie na temat i dużo aby potencjalni nabywcy mieli trudności ze znalezieniem prawdziwych opinii o tym telewizorze przed jego zakupem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2018, 17:45:40 wysłana przez Ewojtas »

Arkady1964

• Sr. Member
Arkady nie wiem jakim cudem twierdzisz nadal że Android w twoim tv idzie w 4k jak wszystkie testy na necie mówią jasno że tylko 1080 a że jesteś w stanie odtworzyć 4k to inna historia. Ja na smartfonie puszczam 4k i wcale to nie znaczy że w takiej rozdzielczości to idzie. Wygraj sobie Aida ze sklepu Play i w zakładce wyświetlacz masz napisane w jakim trybie pracuje. U mnie jak byk 1080p

Masz tutaj poniżej link, gdzie jest podany plik z filmem testowym w formacie MKV przedstawiający plansze testową, nie wiem jak Twój telewizor mi INFO wyświetla,       Wideo:  3840 na 2160    tj.  jak byk  4K
Zaznaczam, że systemowy odtwarzacz wideo Manty ZAWSZE POKAZYWAŁ MI DOKŁADNĄ ROZDZIELCZOŚĆ!!!

Link:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/plik-testowy-sprawdzajacy-wyswietlanie-przez-manta-94901s-rozdzielczosci-4k/msg38102/#new

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2018, 19:45:14 wysłana przez Arkady1964 »