Autor Wątek: Manta a inne budżetowe marki telewizorów  (Przeczytany 741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maeti

• Newbie
  • *
Odp: Manta a inne budżetowe marki telewizorów
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 09, 2019, 01:07:04 »
Dzięki. A znasz może dokładniejszy model tej matrycy? To jest ta matryca na układzie RBGW tak zwane "pseudo 4k"?

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 09, 2019, 06:02:21 »
Tak daleko tj. jaki to jest super dokładnie rodzaj matrycy nie miałem ochoty się zagłębiać. Znajomy po zepsuciu   się telewizora w sypialni chciał kupić jak najtaniej telewizor 43 cale. Poprosił mnie o radę, ten model tzn. Manta 43LUN58K był w cenie około 800 złotych (Tobie udało się 100 złotych taniej). Jedynie co brałem pod uwagę przy zakupie to, że ma 4 wejścia HDMI, uważam że 3 wejścia HDMI to minimum które musi obecnie posiadać telewizor (Manta 43LUN58K nie jest to Android TV tj. bez systemu Smart TV. Za to ma 4 wejścia HDMI i można podłączyć TV boxa, dekoder TV, komputer czy konsolę do gier). Z Telewizora Manty 43LUN58K znajomy jest zadowolony. Zakup innego telewizora 43 cale to wydatek około 1500 złotych,  Manta mu wystarczy, nie chciał kupować droższego.

Co do matrycy sprawdziłem, wygląda na LG tj. IPS (prawdopodobnie  matryca IPS M+), 4K, ogólnie są to dobre matrycę w tej półce cenowej.  Zaznaczam  jednak że, na jakość wyświetlanego obrazu ma też wpływ zastosowana w telewizorze elektronika, a to się zawsze wiąże z wyższą ceną telewizora.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2019, 03:16:57 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 09, 2019, 18:30:28 »
Dzięki. A znasz może dokładniejszy model tej matrycy? To jest ta matryca na układzie RBGW tak zwane "pseudo 4k"?

Na matryce RGBW w tym IPS M+ ,  firma LG ma certyfikaty międzynarodowych instytucji przyznające jej prawa do nazywania tych matryc 4K.

https://www.lg.com/ca_en/press-release/rgbw-4k-approval-eng

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2019, 06:03:34 wysłana przez Arkady1964 »