Autor Wątek: Manta 55LUA68L czarny ekran POMOCY!!!  (Przeczytany 207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robert07

• Newbie
  • *
Manta 55LUA68L czarny ekran POMOCY!!!
« dnia: Czerwiec 26, 2020, 22:40:52 »
Hej, dzisiaj po włączeniu TV błysnęło logo manta a następnie jest ciemno. Podczas uruchomienia lekko widać logo a następnie SMART TV. Prawie pod lupą wszedłem w menu żeby zerknąć ustawienia jasności itd (myślałem że dzieci coś zmieniły), ale wszystko ok. Nic nie da się oglądać czarny ekran. Pomóżcie może ktoś miał taki przypadek i zrobił bez wysyłania do serwisu. Dzięki z góry za pomysły.

Arkady1964

• Hero Member
Odp: Manta 55LUA68L czarny ekran POMOCY!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2020, 04:49:43 »
(...) Prawie pod lupą wszedłem w menu żeby zerknąć ustawienia (...)

Najpierw wyciągnij wtyczkę telewizora z gniazdka zasilania prądem i odczekaj  kilka minut. Następnie załącz zasilanie, wejdź w menu ustawień i przywróć ustawienia fabryczne. Trwa to kilkanaście minut, jak to nie pomoże to ewentualnie można jeszcze w domu wgrać od nowa soft (wgrywanie oprogramowania trwa około pół godziny). Nic więcej raczej samodzielnie zrobić się nie da, zostaje tylko naprawa w serwisie RTV..

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2020, 05:03:27 wysłana przez Arkady1964 »

Robert07

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2020, 06:38:39 »
Witam po powrocie z pracy zrobię jak radzisz. Ale wczoraj zrobiłem jak pisałeś przywrociłem do ustawień fabrycznych i jest to samo. Jeżeli po wyłączeniu z gniazdka znów nie zadziała skąd mam wziąć soft i jak go wgrać.
Dziękuję

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2020, 08:27:59 »
Piszesz, że przywracałeś ustawienia fabryczne...

Jak to nie pomogło to może być usterka techniczna np. matryca, płyta główna, jakiś podzespół.

Wgranie softu pomaga głównie, praktycznie zawsze, gdy telewizor się zawiesza np. przy starcie systemu.

Jest nikła szansa, aby wgranie softu coś pomogło, ale zawsze można spróbować. Skąd soft, albo od Manty, jak nie dadzą zostaje inny serwis RTV. Użytkownik Vectrapg znalazł taki, "Znalazłem niezależny serwis manty w stolicy zadzwoniłem zapytałem zapłaciłem soft przysłali wgrałem tv działa", wątek:

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/problem-z-wlaczeniem-7727/

Użytkownik Vectrapg, jednak miał typową usterkę do naprawy której wystarczyło tylko wgrać soft. Postaraj się o załatwienie softu za darmo, ponieważ i tak jest wątpliwe aby przyczyną było uszkodzone oprogramowanie TV. Nie ma co generować kosztów naprawy.

Uwaga!!! Soft musi być koniecznie od Twego Modelu, wgranie innego softu "uwali" telewizor do końca.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2020, 08:50:19 wysłana przez Arkady1964 »

Robert07

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2020, 08:48:28 »
Ok rozumiem. Jeżeli jest tak jak piszesz a zazwyczaj tak jest co piszesz to nic nie zostaje tylko serwis. Do Grudnia jest jeszcze na gwarancji będę w poniedziałek zgłaszał usterkę i zobaczymy.
Dzięki za pomoc

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2020, 08:58:20 »
Ok rozumiem. Jeżeli jest tak jak piszesz a zazwyczaj tak jest co piszesz to nic nie zostaje tylko serwis. Do Grudnia jest jeszcze na gwarancji będę w poniedziałek zgłaszał usterkę i zobaczymy.
Dzięki za pomoc

Tym co mają telewizor na gwarancji serwis Manty daje bezpłatnie soft, przesyłając go na maila. Jak to się zalatwia opisał jeden z użytkowników forum. Tobie może nie pomoże i zostanie wysyłka darmowym kurerem Manty do serwisu. Jednak poproś o soft, może pomoże, jak nie lepiej mieć go, na wszelki wypadek gdy minie gwarancja.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2020, 09:01:14 wysłana przez Arkady1964 »

pepek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2020, 17:33:51 »
Zrób zgłoszenie.serwisowe i czekaj na kontakt serwisu. Dla nich takze wysylka to ostateczność. Z infolinią nie dyskutuj i nie proś o nic bo nic nie uzyskałem a tlumacznie im logicznie że lepiej od razu podesłać soft jak grochem o scianę. Moja Manta 60LUA19S tak czasmi ma, że jest po włączeniu, czarny.ekran ale menu widac normalnie. Wystaczy włączyc YY lub Netflixa, powrót i dziala normalnie.
Dalej jestem mega zadowolony z.tego TV.

Robert07

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2020, 20:20:02 »
Zrobię jak piszecie o zobaczymy co będzie. Dam znać co wyszło w poniedziałek.
Miłego weekendu odpoczniemy od TV