Autor Wątek: MANTA 43LUA29L - problemy z NetFlix  (Przeczytany 962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WitekS

• Newbie
  • *
MANTA 43LUA29L - problemy z NetFlix
« dnia: Września 24, 2020, 12:05:05 »
Witam
Mam problemy z Netflixem na tytułowym telewizorze.
Nie robiłem żadnych aktualizacji z plików .apk, a jedynie takie, które podpowiadał mi telewizor.
Netflix niby działa, ale:
Praktycznie nie działają klawisze nawigacji na pilocie. Nie mogę wejść do menu głównego. Zmienić języka oraz innych opcji w programie. Nie reagują klawisze nawigacji na pilocie, albo działają w sposób co najmniej mało obliczalny.
Może ktoś się zetknął z takim problemem.
Co powinienem zrobić, aby przywrócić poprawne działanie aplikacji.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Witek

Arkady1964

• Hero Member
Odp: MANTA 43LUA29L - problemy z NetFlix
« Odpowiedź #1 dnia: Września 24, 2020, 19:35:32 »
Być może jest to wersja mobilna Netflix, wtedy na telewizorze działa tylko sterowanie myszką bezprzewodową  (działają wszystkie myszki, nawet najtańsze, podłączenie oczywiście przez wejście USB), działają też  piloty Air Mouse.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2020, 07:00:56 wysłana przez Arkady1964 »

Hkkin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Września 25, 2020, 09:47:20 »
Niestety musisz się pogodzić, że na tym genialnym produkcie nic nie działa poprawnie.  Mało czytasz chyba tego forum. Jak byś poświęcił więcej uwagi to byś widział jak się użytkownicy ekscytują gdy im się uda jakąkolwiek aplikacje uruchomić i filmik z youtuba odpalić. 

WitekS

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Września 25, 2020, 12:03:55 »
Czy mogę liczyć na stanowisko przedstawicieli firmy Manta ?

Jeżeli się nie doczekam odpowiedzi jak rozwiązać problem, to składam reklamację z żądaniem zwrotu gotówki za sprzedaż towaru, który nie spełnia oferowanych funkcji.

pepek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Września 25, 2020, 15:58:01 »
Ja mam LUA19s z 1.5G RAM i twierdzę, że to bdb zakup. Tego TV nie da się używać bez dodarkowej klawiatury z touchpadem. To dotyczy każdego android tv. Podepnij dowolna mysz i sprawdż czy dziala. Poznaj możliwości KODI a zapomnisz o NETF coś.tam. jeżeli ten modem ma tylko 1G RAM zwracaj i to.szybko.

Synapse

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Września 25, 2020, 22:23:57 »
a jak dziala ci przez kodi? testowałeś? Może to rozwiąże twój problem

Hkkin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Września 26, 2020, 10:29:51 »
Ja mam LUA19s z 1.5G RAM i twierdzę, że to bdb zakup. Tego TV nie da się używać bez dodarkowej klawiatury z touchpadem. To dotyczy każdego android tv. Podepnij dowolna mysz i sprawdż czy dziala. Poznaj możliwości KODI a zapomnisz o NETF coś.tam. jeżeli ten modem ma tylko 1G RAM zwracaj i to.szybko.
Znajomy ma Philipsa, kolejny ma TLC i tam nie ma takich problemów jak ja z mantą. Więc nie pisz, że to dotyczy każdego TV uzbrojonego w Androida. Nie słyszałem również aby ktoś narzekał na Sony.  Raczej dotyczy to tylko Manty.

pepek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Września 26, 2020, 18:08:45 »
Oddaj i kup Philipsa lub Sony i bądź szczęśliwy. Ja mam mini klawiaturę z touchpadem za 20 zł i obsługa Netflixa dziala, może nie jak w Hollandii, bo gdzie tam nam do nich, ale dziala.

WitekS

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Września 26, 2020, 18:56:20 »
Mam właśnie Sony z android TV i wszystko działa super.
Stąd moja desperacja po zakupie Manty.

Jeszcze raz proszę o stanowisko przedstawicieli firmy Manta, którzy też to czytają.

Hkkin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Września 27, 2020, 07:43:09 »
Mam właśnie Sony z android TV i wszystko działa super.
Stąd moja desperacja po zakupie Manty.

Jeszcze raz proszę o stanowisko przedstawicieli firmy Manta, którzy też to czytają.
Na Mancie co byś nie zrobił nigdy nie będziesz oglądał Netflixa tak jak na certyfikowanym urządzeniu. Możesz sobie i kijem od szczotki  przełączać a i tak będziesz oglądał w jakości nie wyżej niż SD. Jakiś śmieszny pilot czy klawiatura to jest tylko wyłącznie półśrodek.

pepek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Września 27, 2020, 08:13:16 »
Ok. Jak wspominałem nie mam Netflixa więc uznaję że jakość tylko SD. Nawet.nienwiem jak to sprawdzic. Na mancie żadne info nie działa. Na koncie córki ( jak bylo aktywne) jakośc była ok. Z tym że jakość FHD tylko w wyższych pakietach - podobno
 Wracając do sterowania to nie problem, więc się da.
Co do szukania tutaj na forum kogoś z.Manty to chyba trzeba zapomnieć. Nie zauważyłem by ktoś kto komukolwiek pomógł i przedstawił się jako pracownik Manty lub serwis Manty.
To jest firma która raczej ma klienta po gwarancji gdzieś, płacisz połowę ceny markowego tv i musisz się liczyc z tym że za 3 lata do wymiany. Miałem LG i po 6 latach większośc aplikacji juz nie dzialala.Liczę że na Androidzie da się coś więcej zrobić
Jeszcze sprawdż na kodi jak Netflix dziala.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Września 27, 2020, 08:40:16 »
Pepek, poruszyłeś kilka spraw...

Ok. Jak wspominałem nie mam Netflixa więc uznaję że jakość tylko SD. Nawet.nienwiem jak to sprawdzic.
(...) Miałem LG i po 6 latach większośc aplikacji juz nie dzialala.Liczę że na Androidzie da się coś więcej zrobić

Na sprzętach z Androidem i bez certyfikacji, Netflix zadziała, ale w SD, tak jest też w Kodi. Jednym zdaniem, bez namaszczenia Netflix-a, to jest jego oficjalnej certyfikacji, każdy Android będzie odbierał filmy z tego serwisu w SD.

(...)  Miałem LG i po 6 latach większośc aplikacji juz nie dzialala.Liczę że na Androidzie da się coś więcej zrobić

Z pewnością Android, nawet bez certyfikacji Netflix-a daje dużo możliwości... Dużo więcej niż w zamkniętych systemach, gdzie nie można nic zainstalować, z aplikacji przeznaczonych na Androida. Ja mam już Mantę ze 3 lata i cały czas mam dostępne dziesiątki aplikacji, natomiast na LG nic kompletnie nie mogę zrobić...

(...)
 Wracając do sterowania to nie problem, więc się da.
(...)

Ja pilota Air Mouse używam nawet tam, gdzie mogę użyć pilota Manty.

(...) Co do szukania tutaj na forum kogoś z.Manty to chyba trzeba zapomnieć. Nie zauważyłem by ktoś kto komukolwiek pomógł i przedstawił się jako pracownik Manty lub serwis Manty.
To jest firma która raczej ma klienta po gwarancji gdzieś, płacisz połowę ceny markowego tv (...)

Bardzo wątpliwe, aby ktokolwiek z Manty się odezwał...  Ostatnim był Manta Team 2017 Administrator i on starał się udzielać odpowiedzi oraz pośredniczył w kontaktach z serwisem Manty. Gdzieś od około 2 lat jego pożyteczna praca uległa zakończeniu. Obecnie Administrowanie i Moderowanie Forum jest w podstawowym zakresie. Ostatnio Administrator zamknął wątek który był niewygodny dla Manty, na szczęście zaprzestano tego typu praktyk cenzurowania wątków.

Nie ma żadnych szans, aby w najbliższym czasie coś uległo zmianie, tym bardziej, że w okresie pandemii firma Manta ma dużo więcej innych problemów...

Bardzo pozytywnych aspektem tego Forum, jest aktywność na Forum użytkowników np. Palop, dzięki którym niektóre modele Manty cały czas śmigają  :) (system Android, jednak ma tę zaletę, że nawet na starsze systemy zawsze można znaleźć działające aplikacje, czego nie da się zrobić w zamkniętych systemach od LG czy Samsunga).

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2020, 11:39:22 wysłana przez Arkady1964 »

Hkkin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Września 27, 2020, 14:32:19 »
Miałem LG i po 6 latach większośc aplikacji juz nie dzialala.Liczę że na Androidzie da się coś więcej zrobić
Z tym , że w Mancie po upływie połowy roku od daty jego zakupu przestają działać aplikacje i trzeba szukać cudów aby filmik odtworzyć film z youtube. Nie wiem czy taka sytuacja jest normalna a właściwie to wiem ta sytuacja jest chora i patologiczna. 6 lat w dobie dzisiejszej technologii to jest przepaść. za 6 lat nasze Manty będą nadawały się jedynie na suszarkę do skarpetek.  Więc dla mnie pocieszanie się jakimś androidem w tym urządzeniu jest w dalszym ciągu śmieszne.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Września 27, 2020, 15:14:56 »
Moją Mantę 94901s kupiłem ze 3 lata temu, w tamtym czasie za telewizor innej firmy musiałbym dać większe pieniądze, ewentualnie kupić "kompletnie goły" telewizor 40 calowy tyle, że znaczkiem renomowanej firmy. To czego używam z internetu moja Manta obsługuje, do tego, ma duży ekran, procek czterordzeniowy itd.

Oczywiście po tych 3 latach, radykalnie zmienił się rynek telewizyjny. Manta wchodzi z nowymi telewizorami, ale z zamkniętym systemem opartym na linuksie...  :(   Do tego ceny telewizorów w ciągu ostatnich kilku miesięcy poleciały do dołu niesamowicie, bardzo staniały, nawet renomowanych producentów.

Obecnie, chociażby z powodu zamkniętego systemu nie kupiłbym telewizora Manty, ale z nabytku sprzed 3 lat jestem zadowolony.

Dla jasności, nie bronię Manty jako takiej. Przykładowo opisałem, że firma Manta też około 3 lata temu, wypuściła na rynek inny telewizor, który pod względem internetu już na samym starcie był kompletną kichą tj. chodzi o 50 calowy telewizor Manta LED9500S. Nawet niska cena nigdy nie broniła tego TV, po prostu jak go, wtedy określiłem telewizor Manta LED9500S, to dno i kilometr mułu...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2020, 15:58:26 wysłana przez Arkady1964 »

Hkkin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Września 27, 2020, 16:43:06 »
Raz dałem się nabić w butelkę i to jest pierwszy i ostatni zakup z firmy Manta bez względu czy będzie tam Adroid, Linuks czy Windows. Mam to gdzieś co oni obecnie sprzedają i produkują. Manta przez cały czas się kompromituje. Już raz próbowała zabłysnąć cudowną aktualizacją do jednego ze swoich produktów androidopodobnych  i skończyło się to wielką akcją serwisową. Więc nie pisz, że tylko jeden model był niewypałem.  Kupiłem zainwestowałem w TV Boxa i mi to lotto czy jakaś aplikacja na niej działa czy też nie.  Nawet tego mi się nie chce sprawdzać.  A mój drugi telewizor jest marki LG. Ma dopiero rok czasu. Więc jak napisał jeden z poprzedników mam jeszcze 5 lat zanim Youtube przestanie w nim działać.