Autor Wątek: Gry AndroidTV - Google Play /App Store  (Przeczytany 395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

• Hero Member
Odp: Gry AndroidTV - Google Play /App Store
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 18, 2020, 01:14:54 »
Na mojej Mancie 94901s z grami jest "średniawo",  część nowszych gier zacina się lub wyłącza się. Syn trochę gra w starsze gry, ja nie gram. Oglądam głównie filmy popularnonaukowe na YouTube.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2020, 07:42:13 wysłana przez Arkady1964 »

vixxx

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2020, 09:41:12 »
Kto by chciał w ogóle grać w gry z androida na telewizorze?? Nie ma co marnować czas na te mini gierki na tak dużym ekranie już lepiej w coś na konsoli zagrać

GregZygu$

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2020, 15:10:08 »
Pamieć SWAP....... Czyli  partycja używana z systemach UNIXowych jako pamięc....
Dobry pomysł, tylko jak to  na androidzie ustawić :D

GregZygu$

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 20, 2020, 15:13:23 »
Kto by chciał w ogóle grać w gry z androida na telewizorze?? Nie ma co marnować czas na te mini gierki na tak dużym ekranie już lepiej w coś na konsoli zagrać
no tak tu racja,,, ale jeśli ktoś nie  jest osobą która może  sobie pozwolić na kupeinie Xboxa czy PS + każdej gry ossobno i dotego pogrywa   odczasu do czasu tylko   to to tańsze rozwiązanie :D

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 22, 2020, 05:08:10 »
Kto by chciał w ogóle grać w gry z androida na telewizorze?? (...)

(...)  jeśli ktoś nie  jest osobą która może  sobie pozwolić na kupeinie Xboxa czy PS + każdej gry ossobno i dotego pogrywa   odczasu do czasu tylko   to to tańsze rozwiązanie :D

Zgadza się, co prawda telewizor nie ma bardzo mocnych podzespołów, aby obsłużyć wymagające gry, ale jak ktoś lubi sobie pograć to przy odrobinie chęci można znaleźć z plików APK gry na Androida które będą działać. Do niektórych szczególnie tych starszych, obecnie już kultowych wystarczy do obsługi bezprzewodowa myszka lub klawiatura.

Oczywiście wymaga to trochę zachodu, jednak jak ktoś sobie "wyszpera" w internecie z plików APK jakieś gry które mu w miarę przypasują, można się zrelaksować przy takiej rozrywce.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2020, 07:30:49 wysłana przez Arkady1964 »

GregZygu$

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 23, 2020, 17:35:23 »
Grać na Android.....
jak ktoś nie ma WIELKIEJ KASY ani MNÓSTA CZASU  to mi szkoda inwestować w konsole i płatne tytuły

Zwykły TV  może nie lidera ale znanej marki 32 calowy to 500zł
mój TV z android  kosztował 700zł
Konsloa? - chyba ostatnio była przecena na Xbox za 600zł (i tylko 3 gry)
a na androida mnóstwo gier za free

GregZygu$

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2020, 17:38:10 »
co do podzespołów na TV to  nie wiem czy to aż tak istotne. Ja gre uruchamiam na smartofie i rzutuje na TV.  Smartfon wszystko oblicza, a TV to pewnie używa GPU by skalować obraz tylko :D

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 24, 2020, 06:11:19 »
co do podzespołów na TV to  nie wiem czy to aż tak istotne. Ja gre uruchamiam na smartofie i rzutuje na TV.  Smartfon wszystko oblicza, a TV to pewnie używa GPU by skalować obraz tylko :D

Jak sterujesz grą?

Właśnie, jak rozwiązałeś sprawę sterowania. Ja przez smartfon/tablet, używając aplikacji Eshare lub Gazer TV np. do przeglądania zdjęć na telewizorze używam dotyku, gdyż nie potrzebuję szybkiej reakcji, jest to wystarczające.

Napisałeś, "uruchamiająć Wireless Display na TV i Kopie lustrzaną ekranu na Smartfonie - telewizor wypisuje łączę z MAC telefonu i działa. teraz można grać"  Rozumiem, ponieważ działa to na tej samej zasadzie jak Eshare lub Gazer TV. Natomiast w jaki sposób rozwiązałeś sprawę sterowania gier? Dotyk na smartfonie, do tego obraz na TV, takie połączenie jest sterowaniem mało komfortowym...

Chyba, że podłączyłeś pod smartfona pada lub myszkę, są gry które działają w takiej konfiguracji. W przypadku gdy gra obsługuje tylko sterowanie dotykiem, to raczej ciężko efektywnie grać na ekranie telewizora.

Poniżej lista gier z którymi powinny działać kontrolery w postaci pada PC lub myszki.

http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/lista-gier-jaka-dziala-z-podlaczonym-padem-pc-przez-port-usb-na-androidzie/

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2020, 09:51:39 wysłana przez Arkady1964 »

GregZygu$

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 24, 2020, 15:33:29 »
Sterowanie grami - Oba sposoby ktore opisałes:
- Obecnie używam ekranu dotykowego smartfona

Dopiero zamówiłem Kabel microUSB OTG
- podłączam myszkę i ci sie kursor pokazuje tak zamierzam grać w Strategiczne gry (dotyk  wymagany by wybrać)
https://youtu.be/fJPtv4VA5vE?t=202
 tu do Xperii Z5 ( taki mam :D)  to gość przez HUBa  kilka urządzeń do andka podłączył :D

- jak bedzie się dało w gre gamepadem grać to gamepad.

a może sobie  Google Office zainstaluje i klawiature z myszą podłącze i bede pisał książkę.

kabel OTG zamówiłem bo ten co mam adapter USB=>microUSB nie wykrywa,  albo adapter popsuty albo przejścówka USB=> microUSB to nie tan sam kabel co OTG
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2020, 16:05:27 wysłana przez GregZygu$ »

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 24, 2020, 16:14:37 »
Powinno działać. :D

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2020, 19:43:13 wysłana przez Arkady1964 »