Autor Wątek: 65LUA58L kilka pytań i problemów.  (Przeczytany 1219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cichysc

• Newbie
  • *
Odp: 65LUA58L kilka pytań i problemów.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 13, 2019, 22:07:02 »
Zakupiłem Fergusona. Nie żałuję swojej decyzji. Interfejs pracuje płynnie, do tej pory odtwarza wszystko co pobrałem w 4k 60p bez żadnego problemu. Przy tym boxie uświadomiłem sobie że systemowy Android  telewizora to totalny kibel. Przeglądając to forum i odpowiedzi Manta Team, dochodzę do wniosku że Manta w Polsce jest tylko dystrybutorem i pośrednikiem sprzedaży bo większość odpowiedzi Manta Team bazuje na kopiuj wklej,żadnego ewidentnego rozwiązania problemu. Nawet w serwisie na infolinii sami laicy, nic nie wiedzą . Cóż markę budują ludzie. Problemy rozwiązane. Dzięki wszystkim za pomoc.

xtronets

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 25, 2019, 18:40:36 »
Hahaha a Ferguson myślisz co to jest? Chiński chłam opatrzony logo dystrybutora bo producentem nie można go nazwać. Miałem boxa Fergusona i większego gówna nie widziałem nigdy....
Jedyne osoby co to zachwalaja to opłacone trolle tak samo jak w przypadku manty.

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2019, 07:41:17 »
Trudno się z tym nie zgodzić. Stosunek ceny Fergusona do jego specyfikacji wypada bardzo żałośnie.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2019, 12:43:10 »
Kolego Ewojtas, proszę o napisanie jakiego box-a można kupić w Polsce w cenie około 300 złotych z lepszą specyfikacją. Ze w Chinach jest taka możliwość nie jest to wiedza tajemna, z Chin można ściągnąć wszystko, problem jest tylko z gwarancją. W Polsce bywają problemy z gwarancją ale ostatecznie jak nie ma uszkodzenia mechanicznego gwarancję  uznają.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2019, 12:17:24 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 27, 2019, 19:28:51 »
Nie jest tajemnicą że kupując w pewnym chińskim serwisie   jest roczna gwarancja na produkty.  Niekoniecznie trzeba coś ściągać z Chin to również nie jest wiedza tajemna. Pewnie większość wie o tym, że jest coś takiego jak polski magazyn tego serwisu i zrobione w tym sklepie transakcje są chronione polskim prawodawstwem. Tak więc jaki sens jest płacić więcej za coś co można kupić  za mniejsze pieniądze i lepsze.  W sobotę kupiłem w polskim magazynie przedmiot i wczoraj mi go dostarczył kurier Impost za darmo.  Tyle w kwestii gwarancji. A co do lepszej specyfikacji to praktycznie każdy sprzęt ja ma, który jest dostępny w azjatyckich serwisach, który został wyceniony na kwotę powyżej 200 złotych włącznie z tym, który z taka zawziętością odradzałeś kupić.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 27, 2019, 20:35:43 »
Teraz jest nowsza wersja Mi Boxa S, podobno jest pozwiona problemów z Wi Fi, ten sprzęt mogę śmiało polecić.

Pozdrawiam

Cichysc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 10, 2019, 22:30:07 »
No niestety opłacony nie jestem. Nowego boxa udało mi się kupić za 180zl więc gadka o cenie nieadekwatnej do jakości w moim przypadku odpada. Nie mam z boxem żadnych problemów. Wszystko działa jak należy spełniając moje oczekiwania. Co do wypowiedzi ewojtas widzę, że nie wskazał konkretnego modelu. Być może nie chcialo się googlować. Co do dystrybucji sprzętu rtv chyba wiadome, iż praktycznie wszystko jest składane w Chinach itp. a skąd zamawiamy i jakie są warunki gwarancji a tym bardziej kto ten towar dostarcza jest już kwestią indywidualną i raczej drugorzędną. Opinii jest tyle co sprzętu. Jeden oczekuje tego drugi innego. Uważam że wybrałem optimum tym bardziej, że wyrwałem produkt za prawie pół ceny.  Jedyne co mnie martwi to pasywne chłodzenie w Fergusonie. Zobaczymy jak będzie funkcjonował po dłuższym czasie.

Mkmesser

• Full Member
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 11, 2019, 00:21:46 »
Jeżeli kupiłeś za 180 PLN to fakt dobra cena adekwatna do parametrów.Chłodzenie pasywne mają wszystkie tvboxy i dają radę, jedne lepiej inne gorzej.Jeżeli Ferguson a raczej jakiś chiński producent nie dał ciała to chłodzenie wyrobi.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 11, 2019, 05:35:56 »
(...)  Jedyne co mnie martwi to pasywne chłodzenie w Fergusonie. Zobaczymy jak będzie funkcjonował po dłuższym czasie.

Pasywne chłodzenie w TV box-ach jest normą, dzięki temu są ciche, w nocy nie słychać wiatraka. Ferguson ATV też posiada pasywne chłodzenie ale ma bardzo dobrą wentylację, jedynie czego potrzebuje to kilka centymetrów wolnej przestrzeni dookoła niego, żeby ciepło miało ujście.

Ten model Fergusona tj. wersja ATV jest już kilka miesięcy na rynku, jeżeli ma zapewnione trochę wolnej przestrzeni, nie ma problemów z chłodzeniem.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2019, 05:38:27 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 11, 2019, 18:09:51 »
No niestety opłacony nie jestem. Nowego boxa udało mi się kupić za 180zl więc gadka o cenie nieadekwatnej do jakości w moim przypadku odpada. Nie mam z boxem żadnych problemów. Wszystko działa jak należy spełniając moje oczekiwania. Co do wypowiedzi ewojtas widzę, że nie wskazał konkretnego modelu. Być może nie chcialo się googlować. Co do dystrybucji sprzętu rtv chyba wiadome, iż praktycznie wszystko jest składane w Chinach itp. a skąd zamawiamy i jakie są warunki gwarancji a tym bardziej kto ten towar dostarcza jest już kwestią indywidualną i raczej drugorzędną. Opinii jest tyle co sprzętu. Jeden oczekuje tego drugi innego. Uważam że wybrałem optimum tym bardziej, że wyrwałem produkt za prawie pół ceny.  Jedyne co mnie martwi to pasywne chłodzenie w Fergusonie. Zobaczymy jak będzie funkcjonował po dłuższym czasie.
W swojej wypowiedzi ustosunkowałem się  do wypowiedzi Arkady1964, który twierdził, że w przedziale cenowym 300 PLN Ferguson jest najlepszym wyborem pod względem technicznym, dystrybucji i gwarancji. Kilka postów wcześniej dałem linki do kilku boxów o dużo lepszej specyfikacji w tej cenie, więc  w jakim celu miałem się powtarzać.   Jeśli zapłaciłeś 180 PLN to cena wydaje mi się adekwatna do tego co ten sprzęt sobą reprezentuje. Cena 300 według mnie  stawia go   w tyle w stosunku  do innych boxów biorąc pod uwagę raczej oczekiwania wszystkich klientów .t.j stosunek cena jakość.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2019, 18:12:32 wysłana przez Ewojtas »

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 11, 2019, 18:21:36 »
Kłania się czytanie ze zrozumieniem...

Wcześniej odniosłem się do ceny na polskim rynku, pomijam promocje itp.

Napisałem też wcześniej, że na rynku z Chin są dużo większe możliwości.

Pozdrawiam

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 11, 2019, 18:23:08 »
Kolego Ewojtas, proszę o napisanie jakiego box-a można kupić w Polsce w cenie około 300 złotych z lepszą specyfikacją. Ze w Chinach jest taka możliwość nie jest to wiedza tajemna, z Chin można ściągnąć wszystko, problem jest tylko z gwarancją. W Polsce bywają problemy z gwarancją ale ostatecznie jak nie ma uszkodzenia mechanicznego gwarancję  uznają.

Pozdrawiam

Kolego Ewojtas, powyżej, jest napisane dokładnie jak pisałem wcześniej...

Pozdrawiam

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 11, 2019, 18:38:04 »
Był dziś u mnie znajomy ze swoim xiaomi box do tv . Jednak zdecyduje się na ten sam zakup.

Cichysc, miałem  Xiaomi box , wszystko było O.K. na wersji Android 6.0 po aktualizacji do Oreo - Android 8.0 masakra szczególnie z Wi Fi i inne problemy przy nim Ferguson ATV to naprawdę rakieta.

UWAGA!!!  W Xiaomi box w wersji S usunięto wszystkie techniczne problemy, bolączką jest znikoma ilość wejść i wyjść ale sprzęt w wersji S działa stabilnie.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2019, 18:43:09 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 11, 2019, 19:50:50 »
 Arkady1964 proszę Cie nie każ mi się kłaniać   czytaniu ze zrozumieniem gdyż myślę, że nie mam z tym problemów.  Przeczytaj jeszcze raz dyskusję od pierwszego postu. Nie będę tutaj cytował Twoich i swoich wypowiedzi wyrywając je z kontekstu rozmowy. Gdyż nie ma to sensu /nawet  biorąc pod uwagę często stosowaną  edycje postów/ Dla rozwiania wszelkich wątpliwości moje zdanie w temacie było i jest wciąż takie samo:  kwota 300 złotych, która kilkukrotnie przytoczyłeś w swoich postach  bez względu na to gdzie się kupi boxa marki Ferguson jest stanowczo za duża w stosunku do jego możliwości technicznych. Kwota 180 złotych jest adekwatna do jego możliwości. Za kwotę 300 złotych jest możliwość nabycia boxa  zarówno w Polsce jak i gdziekolwiek indziej lepszego od Fergusona. A skąd ja mogę wiedzieć czy  Ty w  kwocie 300 złotych pominąłeś jakieś promocje, przemyty, kupno z drugiej reki sprzedaż ratalną, darowizny, spadek czy Bóg wie co jeszcze. Napisałeś 300 złotych napisałem to dużo, kolega napisał 180 piszę jest dobra cena, ktoś napisze dostałem w prezencie ja napisze super cebula.  Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem.   

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 11, 2019, 22:40:49 »
(...) A skąd ja mogę wiedzieć czy  Ty w  kwocie 300 złotych pominąłeś jakieś promocje, przemyty, kupno z drugiej reki sprzedaż ratalną, darowizny, spadek czy Bóg wie co jeszcze. (...)  Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem.

Z tym się mogę zgodzić. :)

Serdecznie pozdrawiam