Autor Wątek: [55LUA68L] Odtwarzanie filmów 1080i/p z napisami po WiFi  (Przeczytany 316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

groove021

• Newbie
  • *
[55LUA68L] Odtwarzanie filmów 1080i/p z napisami po WiFi
« dnia: Wrzesień 15, 2018, 10:47:59 »
Witam wszystkich,

czy jest w miarę prosta metoda umożliwiająca bezprzewodowe odtwarzanie filmów 1080i/p z napisami na telewizorach Manty? Chciałbym udostępniać filmy z Maca (system operacyjny OSX), i jak narazie nie udała mi się ta sztuka.

AirPlay widzi telewizor przez EShare, natomiast przy próbie przeniesienia obrazu na tv pojawia się na jakąś sekundę czarna plansza, po czym wszystko wraca do stanu sprzed próby. Tak jakby proces się zainicjował ale występował jakiś błąd. Universal Media Server widzi tv, ale udało mi się przez niego wyświetlić tylko plik mp4 bez napisów. Demo jednego z płatnych programów do klonowania obrazu w ogóle nie znalazło Manty.

Męczę się z tym, a szczerze mówiąc nie bardzo znam temat i kończą mi się pomysły.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 17:50:45 wysłana przez groove021 »

Ewojtas

• Full Member
Odp: 55LUA68L Odtwarzanie filmów 1080i/p z napisami po WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2018, 12:37:13 »
Napiszę Ci jakie ja stosuje rozwiązanie. Według mnie jest to najprostsza metoda odtwarzania filmów. Pobrałem i zainstalowałem aplikację IPTV Extreme 82, jej darmowa wersja wyświetla jedną reklamę  po uruchomieniu aplikacji ale da się z tym żyć gdyż ją pomijam. Starsze wersje tej aplikacji są dostępnie w sieci, gdzie już zostały zmodyfikowane. Następnie na stronie http://www.iptvextreme.eu/ dodaję na swój adres MAC telewizora listy .m3u do odtwarzania. Pliki z listami są bardzo małe. Na przykład niedawno podesłał mi jeden użytkownik 25 k pozycji filmowych i plik miał rozmiar 4, 03 MB. W sieci jest sporo dostępnych list i według mnie nie ma sensu zapychać nośniki pamięci filmami gdzie jeden jest rozmiaru 1 gb lub więcej. Nad to z prawie każdego serwisu filmowego typu Zalukaj, CDA  bez problemu można sobie wyciągnąć adres streama z filmu który się chce obejrzeć. Z tym te samodzielnie wyciągnięte z niektórych serwisów są aktywne przez 12 godzin.  W moim przypadku  metoda przesyłu strumieniowego idealnie się sprawdza zarówno w oglądaniu filmów jak i telewizji na żywo. Nad to można sobie samemu tworzyć własne biblioteki filmowe z własnych nagrań umieszczając ich np. na Dropbox. Co do Twojej metody może ktoś inny się wypowie w temacie i pomoże gdyż ja nigdy takiej nie stosowałem.

groove021

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2018, 20:27:40 »
Ewojtas dziękuje za podpowiedź. IPTV wydaje się być ciekawym rozwiązaniem i jutro pewnie będę go testował.

Natomiast miałbym pytania co do jego funkcjonalności w połączeniu z dropboxem. Czy jest możliwość odtwarzania z dropboxa filmu i pliku z napisami? Jak wygląda sprawa z plikami avi i mkv, odtwarza je bez problemu? Kwestia jakości, czy program wyświetla te 1080, czy jest jakaś forma kompresji / przeskalowania po drodze? Dużo pytań ale te kwestie są dla mnie ważne :)

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2018, 00:04:04 »
Co do Twoich pytań to sam musisz to sprawdzić. W Twojej sytuacji zrobił bym tak. Założył   bezpłatne konto w tym serwisie na próbę wgrał bym plik z filmem/ jest tam przycisk prześlij/ wskazujesz miejsce na dysku gdzie masz film następnie on się kopiuje do dropbox. Gdy się skopiuje  klikasz przy nim udostępnij, następnie kopiuj łącze. Gdy będziesz miał już je skopiowane wklej je do jakiegoś dokumentu tekstowego i w końcówce tego łącza zmień 0 na 1. Następnie wklej sobie to skopiowane łącze w przeglądarkę i zobacz czy będzie utrata jakości, jeśli Cię takie rozwiązanie usatysfakcjonuje wgrywasz do telewizora aplikację Kodi i ją konfigurujesz wgrywając odpowiednie wtyczki. W Twoim wypadku będzie potrzebna wtyczka o nazwie OpenSubtitles do wyszukiwania napisów jest w Kodi repo oraz drugą wtyczkę poczytaj sobie na stronie kodi w pigułce https://kodiwpigulce.pl/jak-zainstalowac-wtyczke-playlist-loader-w-kodi-17-poradnik/ ja bym rozważył dwa dodatki play list loader, PVR Simple Klient  i tam wpisał skopiowane z dropboxa łącze a Kodi sam znajdzie napisy do tego filmu.Tak jak Ci w poprzednim poście napisałem, nigdy nie miałem żadnego Macintoscha i nigdy nie próbowałem w ten sposób przesyłać żadnych filmów. Próbuję Ci tylko pomóc rozwiązać problem w zakresie jakim potrafię. Myślę, że z pewnością do odtwarzania filmów z napisami jak najbardziej spełni swą rolę Kodi  Być może jest tutaj ktoś kto Ci podpowie jakiś lepszy sposób. Na PW  i wysłałem  plik z listą do kilku filmów. Wkleisz sobie ten link w stronę programu, którą Ci wcześniej wysłałem i zobaczysz jak to działa. 
Odnośnie Dropboxa to nie wiem czy on spełni Twoje oczekiwania, gdyż darmowa opcja pozwala na wgranie nie pamiętam dokładnie ale jakieś 2 gb. Więc do każdego filmu byś musiał zakładać nowe konto a co się z tym wiąże i nowy adres poczty.  i wgrywać film, następnie gdzieś zapisywać skopiowane łącza z tytułami filmów. Pozdrawiam i życzę powodzenia..

xtronets

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2018, 09:51:20 »
a nie prościej zainstalować kodi na TV i udostępnić filmy z PC jako zasób sieciowy ?

groove021

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2018, 20:36:11 »
Ewojtas, z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie ale widzę, że wiąże się z uploadowaniem co w moim przypadku będzie mało sensowne w porównaniu do nagrywania filmów na zewnętrznym nośniku. Po prostu będzie wolniejsze i musiałbym wykupić więcej miejsca na dropboxie . Natomiast sam pomysł na listy i odtwarzanie coś już będącego "w sieci" jest rewelacyjny. Z pewnością skorzystam z tego ale w innej formie :)

xtronets, Kodi mam zainstalowane. Jestem niestety zielony jeżeli chodzi o tego typu sprawy i byłbym wdzięczny o jakieś podpowiedzi, tutoriale. O ile na komputerze myślę, że poradzę sobie z udostępnieniem, to Kodi jest dla mnie czarną magią ;) Poratowałbyś mnie jakimś linkiem do instrukcji, albo chociaż podpowiedzią jakich opcji trzeba użyć w Kodi żeby dostać się do udostępnionych zasobów?

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2018, 21:31:07 »
Ja bym spróbował w ten sposób System --> Media --> Biblioteka --> Video --> Dodaj Źródło Video --> Przeglądaj --> Dodaj lokalizację sieciową --> Dodaj protokół (pierwsza pozycja na liście)

Masz tam do wyboru:
- serwer uPnP
- serwer FTP
- Strumień RSS
- sieciowy system plików NFS
- SSH / SFTP
- Otoczenie sieciowe SMB
- folder serwera WWW (http/https)
- serwer WebDAV (http/https)

groove021

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2018, 15:13:24 »
Nie miałem czasu na sprawdznie wszystkich możliwości ale m.in. przetestowałem połączenie z użyciem SMB. Niestety, Kodi łączył się z komputerem a następnie wyświetlał błąd "broken pipe". Przejrzałem kilka wątków na forach internetowych i niestety nie znalazłem rozwiązania dla tego błędu. Natomiast VLC odtwarza u mnie pliki poprzez protokół SMB. Pojawia się niestety problem z zacięciami po dodaniu napisów. Jakość jest też słabsza. Podobno pomaga wyłączenie akceleracji sprzętowej w opcjach programu ale u mnie powodowało to zamrożenie obrazu, odtwarzany był tylko dźwięk.

Uruchomiłem też klonowanie obrazu komputeraz poprzez AirPlay - EShare, jednak przy odtwarzaniu filmu w jakości 1080 obraz tak się przycina, że to rozwiązanie odpada. Podobnie wyglądało to przy metodzie polegającej na połączeniu Kodi z serwerem uPnP.

Jak widać poczyniłem pewne postępy ale nadal to nie to ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 16:26:42 wysłana przez groove021 »

Ewojtas

• Full Member
Odp: [55LUA68L] Odtwarzanie filmów 1080i/p z napisami po WiFi
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2018, 21:22:06 »
Spróbuj udostępnić filmy w sieci na PC i w Kodi dodać w menadżerze plików nowe źródło, wybrać tam sieć Windows  i komputer z którego zostały udostępnione pliki. To powinno wystarczyć myślę . Nie mogę jednak sprawdzić u siebie bo po pierwsze  nie mam jabłka,  po drugie wykasowałem Kodi z mojej Manty i nie mam chwilowo TV Boxa. Na lapku działa ale jest to ten sam laptop co mam Kodiego i film na którym próbowałem. Kolejna rzecz to czy nie masz czasem problemów z netem, że tak Ci tnie te filmy? Próbowałeś w ten sposób odtworzyć filmy o gorszej jakości i nie miałeś problemów? Ja do obu telewizorów dociągnąłem przewód i mam teraz pewność, że połączenie z netem jest stabilne. Wcześniej zdarzały mi się zacięcia przy przesyle strumieniowym.
PS a te nieszczęsne napisy kodi sam sobie dociągnie z dodatku no chyba, że te tajemnicze filmy 1080 P  to jest  jakaś prywatna produkcja, że ich nie ma w zasobach to wtedy kombinuj dalej ze swoimi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 21:32:36 wysłana przez Ewojtas »