Autor Wątek: 55LUA68L  (Przeczytany 624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NowyKtos

• Newbie
  • *
55LUA68L
« dnia: Luty 07, 2020, 00:57:13 »
A wiec tak w.w  model zakupiony w salonie ne.....  .Tv dziala 15 miesiecy bez zarzutu (no pomijajac ta aktualizacje) wlaczam tv brak podswietlenia matrycy cos padlo. Zgloszenie reklamacji pozytywnie rozpatrzone przez Manta - zwrot pieniedzy. Czas oczekiwania na calosc reklamacj 1 miesiac takze zle o Mancie nie moge powiedziec. Ale teraz taka sytuacja: dostalem rownowartosc tv dolozylem pare groszy (149 zl) i zakupilem Tosh...  . Nie wiem jak to ujac ale to tak jakby porownac malucha do mercedesa.... przepasc. I odrazu zaznaczam ze to nie post reklamowy. Nie poleca, niby jakosc niby smart niby obraz niby dzwiek ale w porownaniu z innymi markami sto lat za murzynami. Pozdrawiam

Arkady1964

• Hero Member
Odp: 55LUA68L
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2020, 05:56:58 »
Sytuacja na rynku telewizorów zmienia się dosłownie z miesiąca na miesiąc. W segmencie z niskimi cenami zaczyna być olbrzymia konkurencja. Jeszcze 1,5  -  2 lata temu trzeba było dołożyć kilka stówek, aby kupić coś lepszego...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2020, 02:47:25 wysłana przez Arkady1964 »

Hkkin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2020, 18:36:12 »
A wiec tak w.w  model zakupiony w salonie ne.....  .Tv dziala 15 miesiecy bez zarzutu (no pomijajac ta aktualizacje) wlaczam tv brak podswietlenia matrycy cos padlo. Zgloszenie reklamacji pozytywnie rozpatrzone przez Manta - zwrot pieniedzy. Czas oczekiwania na calosc reklamacj 1 miesiac takze zle o Mancie nie moge powiedziec. Ale teraz taka sytuacja: dostalem rownowartosc tv dolozylem pare groszy (149 zl) i zakupilem Tosh...  . Nie wiem jak to ujac ale to tak jakby porownac malucha do mercedesa.... przepasc. I odrazu zaznaczam ze to nie post reklamowy. Nie poleca, niby jakosc niby smart niby obraz niby dzwiek ale w porownaniu z innymi markami sto lat za murzynami. Pozdrawiam
Też miałem zakupić Mantę ale jak poczytałem opinie w necie, rozmawiałem ze znajomym co ma telewizor tej marki i ze sprzedawcą w sklepie to mi wszyscy powiedzieli jedno wszystko tylko nie to. Na tym forum jest kilku napaleńców na tę markę ale wydaje mi się, że niektórzy są na etacie Manty a niektórzy cóż kupili więc się męczą co mają zrobić. Nie mieli tyle szczęścia co Ty, że im się popsuła na gwarancji. Dobrze, że przemyślałem swój zakup bo teraz bym się cieszył, że ktoś gdzieś w odmętach internetu odnalazł aplikację Youtuba, która działa na Mancie gdyż ta co ją wgrali fabrycznie nagle przestała chodzić. Sorry ale wywalać kasę na coś co się zmienia co kilka lat  i sie męczyć to nie dla mnie.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2020, 01:33:54 »
(...). Dobrze, że przemyślałem swój zakup bo teraz bym się cieszył, że ktoś gdzieś w odmętach internetu odnalazł aplikację Youtuba, która działa na Mancie gdyż ta co ją wgrali fabrycznie nagle przestała chodzić. Sorry ale wywalać kasę na coś co się zmienia co kilka lat  i sie męczyć to nie dla mnie.

Ja kupując przeszło dwa lata temu Mantę 94901s też dobrze, przemyślałem zakup. Wtedy na cokolwiek lepszy telewizor trzeba było wydać parę stówek więcej, a Manta spełnia moje oczekiwania.

Co prawda jeden z telewizorów smart Manty okazał się totalną porażką, jeżeli chodzi o funkcje smart. Jest to 50 calowy Manta LED9500S, dla tego "smart" nic nie pomoże, nawet szukanie działających aplikacji "w odmętach internetu". Żaden smart nie może wydajnie działać mając do dyspozycji jedynie 0,5 GB ramu pamięci operacyjnej... Android w LED9500S to jedno wielkie nieporozumienie. Włączenie i płynne działanie w LED9500S jakiejkolwiek aplikacji jest praktycznie prawie niemożliwe:

http://www.manta.info.pl/forum/led9500s-emperor-android-tv/nie-polecam-zakupu-telewizora-50-cali-manta-led9500s-na-allegro/

Od pewnego czasu LED9500S nie jest już produkowany. Jest to niewątpliwie najgorszy telewizor Manty, pod względem działania, a właściwie braku działania smart TV.

Manta w swojej ofercie ma sporo telewizorów w tym smart, nie jest to sprzęt najwyższej klasy, ale dla mniej wymagających użytkowników może być wystarczający. Obecnie wiadomo, że jest większy wybór w telewizorach, ale wszystko zależy od tego jakie są oczekiwania i potrzeby... Mój znajomy kupił w sklepie nową Mantę 43 całe, za około 800 złotych (z matrycą IPS, 4 K/UHD, 4 wejścia HDMI). Zakup budżetowy, pod telewizor ma podłączoną konsolę i dekoder kablowy. Telewizor Manty ma od kilka miesięcy i jest zadowolony.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2020, 04:22:19 wysłana przez Arkady1964 »

Hkkin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2020, 13:14:17 »

Ja kupując przeszło dwa lata temu Mantę 94901s też dobrze, przemyślałem zakup. Wtedy na cokolwiek lepszy telewizor trzeba było wydać parę stówek więcej, a Manta spełnia moje oczekiwania......

Pozdrawiam

Cóż przemilczę to. Jednemu starcza działanie bez najmniejszych problemów telewizora a drugi cieszy się, że może jakiegoś klona Youtube i Kodi obejrzeć. A możliwość  zmiana skórki w Kodi  doprowadza do euforii. Ja należę do tych pierwszych. I moim zdaniem wydanie pieniędzy powinno się wiązać z wsparcie firmy co najmniej 2 lat. A jak widzę spośród tych wielu jak, że niezawodnych i wspaniałych odbiorników marki Manta ukazała się jedna aktualizacja która doprowadziła użytkowników do furii. W niektórych modelach po wyniesieniu ze sklepu i włączeniu do odbiornika trzeba było szukać zmodowanych aplikacji by zaczęły działać. Ja dziękuję za taką firmę i jej sprzęt.  To jest moje zdanie a, że ktoś ma inne to jego sprawa i raczej mnie to nie interesuję.  Telewizor ma działać niezawodnie. Podejrzewam, że gdyby był sprzedawany w normalnych krajach ta firma by zbankrutowała gdyż zasypały by ich zwroty konsumenckie. A tak w Polsce i za wschodnią granica im takie wciskanie konsumentom bubli przechodzi.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2020, 16:55:42 »
Telewizory Manty są skierowane do mniej wymagających użytkowników.  Od przeszło dwóch lat moja Manta działa bez problemów, odbiór obrazu jest dla mnie akceptowalny. Nie narzekam, ponieważ zapłaciłem dwa lata temu za 49 calowy telewizor  1400 złotych. Nie była to wysoka cena, a nie chciałem dokładać więcej aby kupić lepszy TV, gdyż nie mam takiej potrzeby.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2020, 20:36:13 wysłana przez Arkady1964 »

pepek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2020, 20:52:44 »
Telewizory Manty odpowiadają jakością  TV Philips serii 7, o maly włos nie wydałem raz tyle kasy za to samo. Mam serię LUA19S 60". Nie ma co gadać, że musimy oczekiwać mniej bo kosztował tyle a tyle. Jak Cię stać kupuj OLED-a a nie Mantę, bo potem będziesz marudził. TV ma to co wszystko na adroidzie jak zawalisz pamięć zacznie mulić i tyle. Na razie mam go z przebojami 3 miesiące. Dalej twierdzę, że to był dobry wybór, choć raz już trzeba było przywrócić do ustwień fabrycznych i ze 2 razy wtyczkę z sieci. YT, kodi śmiga czego chcieć więcej... .

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2020, 21:13:44 »
Telewizory Manty odpowiadają jakością  TV Philips serii 7, o maly włos nie wydałem raz tyle kasy za to samo. Mam serię LUA19S 60". Nie ma co gadać, że musimy oczekiwać mniej bo kosztował tyle a tyle. Jak Cię stać kupuj OLED-a a nie Mantę, bo potem będziesz marudził. TV ma to co wszystko na adroidzie jak zawalisz pamięć zacznie mulić i tyle. Na razie mam go z przebojami 3 miesiące. Dalej twierdzę, że to był dobry wybór, choć raz już trzeba było przywrócić do ustwień fabrycznych i ze 2 razy wtyczkę z sieci. YT, kodi śmiga czego chcieć więcej... .

Tak to jest, ja dokonałem podobny wybór. U mnie za te pieniądze co wydałem wtedy tj. przeszło dwa lata temu mogłem kupić innej firmy telewizor, ale telewizor 40 cali, kompletnie "goły" bez żadnego systemu operacyjnego. Dalej jestem zadowolony, że kupiłem Mantę.

Co do Manty, miała też też w swojej ofercie jeden telewizor który jako smart jest kompletną porażką:

http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/manta-mancie-nie-jest-rowna/

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2020, 21:54:03 wysłana przez Arkady1964 »

NowyKtos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2020, 22:01:47 »
Uzytkownicy tego modelu: ja nie mialem zadnego problemu z matryca, obrazem, dzwiekiem... wszystko chodzilo naprawde ok, z netflixa czy z youtuba korzystalem caly czas bez wiekszych problemow. Malo tego jak odpalalem konsole w hdr to efekt byl "wow". Za te pieniazki bylo wszystko ok.... tyle ze padl tv tak szybko. No i teraz zakupilem android tv to nie da sie tego porownac. Pozdrawiam