Autor Wątek: [50LUA58L] niepełnosprawny Smart? Problem z player tvn  (Przeczytany 206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

me_how

• Newbie
  • *
[50LUA58L] niepełnosprawny Smart? Problem z player tvn
« dnia: Październik 12, 2018, 11:28:08 »
Witam

aplikacja TVN player po wybraniu danego materiału i uruchomieniu kręci i kręci i tak dwa dni. Czy komuś udało się rozwiązać problem?

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam

Ewojtas

• Full Member
Odp: [50LUA58L] niepełnosprawny Smart? Problem z player tvn
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2018, 11:49:37 »
Sam sobie odpowiedziałeś w pierwszej części tytułu. Kluczem do tego problemu jest właśnie niepełnosprawny smart.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2018, 13:09:39 »
Jest tak jak napisał Ewojtas. System Manty jest oparty na Androidzie ale obecnie większość aplikacji VOD itp. wymaga obsługi DRM.  Jest tylko możliwość odbioru części aplikacji VOD przez Kodi ewentualnie WBMC w wersji 17 lub 18.

Pozdrawiam

me_how

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2018, 14:35:22 »
Czy na tej podstawie można wystąpić o zwrot sprzętu lub wymianę bo funkcja Smart nie jest w pełni sprawna... Poprzez przeglądarkę również dużo treści nie idzie.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2018, 15:42:30 »
W tej sprawie sytuacja jest prosta i jednoznaczna.  Nie ma żadnych podstaw do reklamacji. Jest w Mancie smart TV oparty o system Android a, że nie ma DRM, te zabezpieczenia VOD nie muszą być w systemie Android Manty.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2018, 16:19:22 wysłana przez Arkady1964 »

Gienek25

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2018, 18:11:13 »
Jeśli zamówiłeś go przez internet i nie minęły jeszcze 2 tygodnie to możesz zwrócić.

Mkmesser

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2018, 18:45:17 »
Player TVN z aplikacji niedziała chyba na żadnym Androidzie bez względu na poziom zabezpieczenia DRM, tak jest przynajmniej u mnie na obu boxach.Może się mylę ale DRM L3 jest w każdym Androidzie od chyba wersji 4.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2018, 18:56:00 »
Zgadza się ale ogólnie aplikacje VOD na Mancie spisują się ogólnie słabo. Zaletą Manty jest sam Android TV na którym można zainstalować Kodi lub WBMC oraz inne aplikacje które można sobie wybrać. Jest to niemożliwe na telewizorach LG, Samsung oraz innych firm które mają zainstalowane zamknięte systemy operacyjne. Oczywiście nie tylko Manta oparta jest na Androidzie np. większość telewizorów Sony ma też zainstalowany Android TV.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2018, 18:58:03 wysłana przez Arkady1964 »

Mkmesser

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2018, 23:24:09 »
Pardon muszę trochę skorygować mój wcześniejszy wpis, jednak player TVN działa na Mecool.Właśnie zainstalowałem na nowo apkę.Czyli bez DRM L 1  jest kicha.Wychodzi na to, że porządny Tv box jest niezbędny dla wszystkich androidowych modeli Manty.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2018, 06:19:49 »
Ja mam od miesiąca podjętego MiBoxa3 i też śmiga dosłownie wszystko. Wcześniej od prawie roku tj. grudnia 2017 gdy kupiłem Mantę używałem Androida TV zainstalowanego w telewizorze. Aplikacje Kodi i WBMC działały i dalej działają bez żadnych problemów. 

Z aplikacjami VOD Manta początkowo radziła sobie nieźle potem jak operatorzy VOX zaczęli modyfikować swoje aplikacje przestała część z nich odtwarzać. Manty do odtwarzania VOX nie nadają się, jak komuś zależy na VOX zostaje zakup TV boxa.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2018, 07:49:42 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2018, 10:03:44 »
Tu nie ma co zganiać na operatorów VOD bo to jest bzdura. To jest ewidentna wina producenta sprzętu. Jak by dbali o swoich klientów to by zrobili aktualizację systemu a że nie mają o tym pojęcia to mamy to co mamy. Posiadam dwa telewizory mniej więcej zakupione w tym samym czasie jeden już miał z 5 aktualizacji a drugi ma tak skomplikowany system, że wciąż nad nim pracują. W drugim telewizorze. Był pewien okres, że nie było aplikacji TVP VOD. Support Samsunga twierdził, że są w kontakcie i cały czas trwają prace by problem usunąć.  W tym czasie  pojawiła się w sklepie z aplikacjami zastępcza apka, której kto chciał mógł używać w zastępstwie TVP VOD. Więc nie wprowadzaj po raz kolejny użytkowników w błąd, że to wina operatorów aplikacji. Może się tak zdażyć że do upływu gwarancji ten zachwalany przez Ciebie android może przestać sobie radzić sam ze sobą  o czym już coraz częściej piszą użytkownicy tego sprzętu. PS. Jaki sens jest kupować telewizor Manta i od razu do niego TV Box? Lepiej kupić inny bez smart TV i TV Boxa. Masz wtedy pewność, że żółty będzie żółty, że nie będzie widać pasów i plam, od których oczy bolą i że wszystkie aplikacje będą działać jak należy. Ja nie widzę żadnego sensu.  Choć ostatnio  widziałem na jednym z portali kolejną Mantę z folią na 55 calowej matrycy i 24 miesięcznej gwarancji za kwotę 800 złotych. W takim wypadku to jeszcze zakup bym zrozumiał. Cena tego sprzętu powoli dochodzi do jego wartości.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2018, 11:23:41 »
Nie zwalam winy na operatorów VOD, napisałem tylko jak było i obecnie jest z obsługą VOD w mojej Mancie (podkreślam, nie napisałem, że to wina operatorów VOD, trzeba czytać ze zrozumieniem), à propos aktualizacji co z tego, że mi LG dał ostatnio aktualizację a nie mogę zainstalować Kodi, LG kosztował mnie 6000 złotych...

A wracając do Manty pisałem wielokrotnie jest to tańszy sprzęt, który ma wiele ułomności. Oferta Manty jest  ewidentnie skierowana do mniej wymagających użytkowników.

Nawet ostatnio na tym forum bardzo mocno i długo namawiałem jednego z właścicieli nowo nabytej  Manty aby oddał sprzęt Manty kupiony przez internet dopóki ma taką możliwość...

Są też użytkownicy Manty którzy są bardzo zadowoleni, dla mnie za te pieniądze Manta może być.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2018, 11:55:59 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2018, 12:23:09 »
Z aplikacjami VOD Manta początkowo radziła sobie nieźle potem jak operatorzy VOX zaczęli modyfikować swoje aplikacje przestała część z nich odtwarzać.

Pozdrawiam

Pozostawię bez komentarza.
Jak zauważyłem to Kodi potrzebujesz jedynie to instalacji coraz to nowszych skórek. Na co mi ono  w telewizorze, w którym każda aplikacja , której potrzebuję i co najważniejsze każda, która jest działa bez  żadnych ograniczeń.  A jak chcę coś obejrzeć to przeglądarka  daje w zupełności radę. Narzekasz na swoje LG to pójdę Twoim przykładem i poradzę Ci abyś go sprzedał i kupił największą jaka jest Mantę będziesz wtedy w pełni szczęśliwy.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2018, 12:50:52 wysłana przez Ewojtas »

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2018, 13:26:58 »
Teraz bym kupił Mantę za 1400 złotych, na pewno bym nie dał za telewizor 6000 złotych.

Pozdrawiam

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2018, 14:01:56 »
Teraz bym kupił Mantę za 1400 złotych, na pewno bym nie dał za telewizor 6000 złotych.

Pozdrawiam
Jeszcze powinno być dziękujemy za uwagę zespół Manta.
Audycja zawierała lokowanie produktu.