Autor Wątek: Problem z Wifi  (Przeczytany 8603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alita

• Newbie
  • *
Problem z Wifi
« dnia: Lutego 15, 2019, 12:21:22 »
Mój emperor co chwile zrywa polaczenie z wifi, inne urzadzenia nie maja tego problemu. O co moze chodzic?
Rest in pieces.

Arkady1964

• Hero Member
Odp: Problem z Wifi
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 15, 2019, 13:55:29 »
Jak jest blisko router najlepiej połączyć kablem internetowym.

Pozdrawiam

mariano

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 07, 2019, 12:07:41 »
Ale super pomocna rada. Mam ten sam problem. Wszystkie urządzenia nie mają problemu z połączeniem się z wi-fi, poza telewizorem . Najgorszy zakup w moim życiu.

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 07, 2019, 19:13:39 »

Nie powinieneś mieć pretensji do rady jakiej udzielił Arkady 1964.  Też nie jestem zadowolony z mojego zakupu i  uważam go za stratę pieniędzy ale niestety muszę z tym jakoś żyć. Z tego  względu zastosowałem to rozwiązanie u siebie gdyż po Wi Fi   nie chciał telewizor poprawnie działać. Z uwagi na fakt iż w obu telewizorach korzystam wyłącznie z internetu do oglądania materiałów więc do obu mam pociągnięty przewód dzięki czemu  stabilne połączenie. Czytałem gdzieś, że można poprawić  jakoś połączenia Wi Fi odpowiednio konfigurując router lecz nie wnikałem w szczegóły.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 26, 2020, 10:55:58 »
(...) Czytałem gdzieś, że można poprawić  jakoś połączenia Wi Fi odpowiednio konfigurując router lecz nie wnikałem w szczegóły.

Chodzi tutaj o przyznanie w router najmniej zagęszczonego kanału/pasma Wi - Fi jak mieszkamy w bloku, ale to niewiele w praktyce daje. Zdecydowanie dużo lepsze efekty dają wzmacniacze sygnału tzw. repeater Wi Fi. Ja miałem kilka, najlepszym okazał się tp-link RE200, są może lepsze, wybór repeater- ów Wi Fi jest duży. Jednak biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, repeater Wi Fi tp-link RE200 był dla mnie znakomitym wyborem.

Mam ten sam problem. Wszystkie urządzenia nie mają problemu z połączeniem się z wi-fi, poza telewizorem.

Nie ma co się w tym przypadku tj , jeżeli chodzi o Wi Fi czepiać się Manty.  Ten telewizor pod tym względem nie odbiega od telewizorów innych firm a nawet ma trochę lepszy odbiór Wi Fi  od innych telewizorów np. LG.  Nie wiem czym to jest spowodowane ale telewizory mają problemy z Wi Fi.

Jak pisałem powyżej, na ten problem jest jedno proste rozwiązanie ale telewizor musi być dość blisko rutera.  Rutery z reguły mają 4 wyjścia na kable sieciowe  RJ45. Przy połączeniu telewizora kablem sieciowym  ETHERNET (LAN) wejście  RJ45 w Mancie, telewizor nie żąda hasła.

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest maksymalna szybkość internetu jaką dysponuje dane łącze,  bez żadnych zakłóceń.

Link , z przykładowym kablem sieciowym na wtyczkę  RJ45,  kable są dostępne w różnych długościach.

https://www.euro.com.pl/kable-i-adaptery-komputerowe/reinston-ekk07.bhtml

Jeżeli nie ma możliwości pociągnięcia kabla z internetem mam sprawdzone rozwiązanie. Moja Manta 94901s jest oddalona od rutera 2 pokoje w związku z tym jest bardzo słaby sygnał, a kabla z rutera nie mogę przeciągnąć do telewizora. Mając osłabiony sygnał, na YouTube mogłem osiągnąć tylko jakość SD tj. 360p lub 480p. W celu poprawienia jakości sygnału dokonałem zakupu wzmacniacza sygnału/repeater WiFi tp-link RE200  Dzięki temu uzyskałem na YouTube jakość HD 720p i Ful HD 1080p. Ja używam wzmacniacza sygnału/repeater Wi Fi tp-link RE200, jednak są też inne lepsze lub gorsze urządzenia wzmacniające sygnał Wi Fi w cenie od 50 do 500 złotych. Wybór urządzenia wzmacniającego sygnał zależy od potrzeb, oczywiście jak jak pisałem wcześniej, jeżeli jest możliwość najlepiej telewizor podłączyć kablem bezpośrednio do rutera lub ulokować go możliwie jak najbliżej rutera, wtedy nie ma potrzeby stosowania żadnych wzmacniaczy sygnału Wi Fi.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2020, 20:26:10 wysłana przez Arkady1964 »

Majka123

• Newbie
  • *
    • Domy Weselne, Sale, Restauracje, Hotele
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 20, 2020, 13:32:27 »
Też miałam problem ze zrywanym łączem, pomogła wymiana ruteru na nowy ;)
Szukasz idelanej sali na wesele wejdź na www.GdzieWesele.pl znajdziesz tam hotele, retauracje na przyjęcia weselne w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu w całej Polsce

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 20, 2020, 15:56:01 »
Też miałam problem ze zrywanym łączem, pomogła wymiana ruteru na nowy ;)

Nowy ruter nie zawsze oznacza lepszy...  Dobre tj. mocne (wysyłające silny sygnał Wi Fi) rutery są zawsze drogie, ale z pewnością są lepsze od "standardowych" ruterów.

Ja używam wzmacniacza sygnału/repeater Wi Fi tp-link RE200, jednak są też inne lepsze lub gorsze urządzenia wzmacniające sygnał Wi Fi w cenie od 50 do 500 złotych (oczywiście są dostępne urządzenia droższe niż 500 złotych). Wybór urządzenia wzmacniającego sygnał zależy od potrzeb. Niekiedy wystarczy repeater tj. wzmacniacz sygnału, u mnie repeater tp-link RE200 sprawuje się dobrze. :) Repeater tp-link RE200 (charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny) :)
Natomiast, dla potrzebujących jeszcze większego wzmocnienia sygnału Wi Fi polecam TP-Link RE505X

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/tp-link-wprowadza-re505x-wzmacniacz-sygnalu-wi-fi-6-dla-graczy-i-do-streamingu-4k

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2020, 20:26:51 wysłana przez Arkady1964 »