Autor Wątek: Problem z Wifi  (Przeczytany 3557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alita

• Newbie
  • *
Problem z Wifi
« dnia: Luty 15, 2019, 12:21:22 »
Mój emperor co chwile zrywa polaczenie z wifi, inne urzadzenia nie maja tego problemu. O co moze chodzic?
Rest in pieces.

Arkady1964

• Hero Member
Odp: Problem z Wifi
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2019, 13:55:29 »
Jak jest blisko router najlepiej połączyć kablem internetowym.

Pozdrawiam

mariano

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2019, 12:07:41 »
Ale super pomocna rada. Mam ten sam problem. Wszystkie urządzenia nie mają problemu z połączeniem się z wi-fi, poza telewizorem . Najgorszy zakup w moim życiu.

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2019, 19:13:39 »

Nie powinieneś mieć pretensji do rady jakiej udzielił Arkady 1964.  Też nie jestem zadowolony z mojego zakupu i  uważam go za stratę pieniędzy ale niestety muszę z tym jakoś żyć. Z tego  względu zastosowałem to rozwiązanie u siebie gdyż po Wi Fi   nie chciał telewizor poprawnie działać. Z uwagi na fakt iż w obu telewizorach korzystam wyłącznie z internetu do oglądania materiałów więc do obu mam pociągnięty przewód dzięki czemu  stabilne połączenie. Czytałem gdzieś, że można poprawić  jakoś połączenia Wi Fi odpowiednio konfigurując router lecz nie wnikałem w szczegóły.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2019, 08:49:37 »
Ale super pomocna rada. Mam ten sam problem. Wszystkie urządzenia nie mają problemu z połączeniem się z wi-fi, poza telewizorem . Najgorszy zakup w moim życiu. 

Nie ma co się w tym przypadku tj , jeżeli chodzi o Wi Fi czepiać się Manty.  Ten telewizor pod tym względem nie odbiega od telewizorów innych firm a nawet ma trochę lepszy odbiór Wi Fi  od innych telewizorów np. LG.  Nie wiem czym to jest spowodowane ale telewizory mają problemy z Wi Fi. 

Jak pisałem powyżej, na ten problem jest jedno proste rozwiązanie ale telewizor musi być dość blisko rutera.  Rutery z reguły mają 4 wyjścia na kable sieciowe  RJ45. Przy połączeniu telewizora kablem sieciowym  ETHERNET (LAN) wejście  RJ45 w Mancie, telewizor nie żąda hasła.

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest maksymalna szybkość internetu jaką dysponuje dane łącze,  bez żadnych zakłóceń.

Link , z przykładowym kablem sieciowym na wtyczkę  RJ45,  kable są dostępne w różnych długościach.

https://www.euro.com.pl/kable-i-adaptery-komputerowe/reinston-ekk07.bhtml

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2019, 08:56:48 wysłana przez Arkady1964 »