Autor Wątek: YouTube przez DLNA, na Mantach 94801s oraz 94801s działa naprawdę rewalacyjnie!  (Przeczytany 389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1518
  • Zobacz profil
Na wstępie, ta aplikacja nie ma na celu zastąpienie alternatywnych aplikacji YouTube na telewizorze. Ma natomiast na celu wykorzystanie przesyłanie YouTube przez DLNA (Digital Living Network Alliance) na Mantach 94801s oraz 94901s.  Urządzenia wspierające DLNA nie wymagają praktycznie żadnej konfiguracji. Wymagają jedynie tylko, aby była możliwość przesyłania (streamowania) mediów (video, zdjęcia, audio), wybrania na wszystkich urządzeniach jednakowej sieci domowej Wi Fi (dla każdego urządzenia musi być identyczna).

Smartfon/tablet Android wymaga: 4.1 lub nowszej wersji

Przesyłamy obraz YouTube ze smartfona/tabletu na telewizor Manty 94801s lub 94801s, poniżej jakie należy podjąć działania w tym celu.

Instalacja aplikacji Tubio:

Na smartfon lub tablet z Androidem pobieramy bezpłatną aplikację Tubio – wideo z sieci na TV, Chromecast, Airplay i instalujemy ją na urządzeniu (tylko na smartfon/tablet, na telewizor nie trzeba).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aesoftware.tubio&hl=pl

Mając włączony telewizor na smartfonie/tablecie po załączeniu aplikacji Tubio automatycznie wykryje telewizory z DLNA. Wybieramy Mantę która będzie pod nazwą EShare-....  lub  EShare-.... (DLNA), jężeli automatycznie nie wykryje wchodzimy przez ikonkę w Select TV i wybieramy zaznaczając EShare-.... lub  EShare-.... (DLNA)
Dla telefonów/tabletów Apple zawsze wybieramy EShare-.... (Apple TV), natomiast gdy mamy telefon/tablet z systemem Android wybieramy EShare-....  lub  EShare-.... (DLNA)

Uwaga!!! na moich telefonach najlepiej działa EShare-.... (DLNA), jest pełne sterowanie smartfonem oraz myszką bezprzewodową i pilotem Air Mouse, ale na innych smartfonach/tabletach lepiej może sprawdzać się EShare-[/b].... Trzeba sprawdzić które połączenie lepiej działa na danym smartfonie lub tablecie.

Uwagi, co do obsługi smartfona/tabletu przez aplikację Tubio:

1.  Przejście do YouTube przez menu w postaci trzech kresek w prawym górnym rogu ekranu, potem klikamy YouTube Jest to istotne, też w przypadku jakiegoś mulenia się, warto wtedy wrócić  do tego.  W celu wybrania nowego filmu wchodzimy przez  menu do YouTube, filmy przewijamy do wyboru tzn. góra-dół lub wybieramy klikając na ikonę lupy, wpisując nazwę filmu.
Uwaga, dotycząca znacznego przyśpieszenia sterowania aplikacją z poziomu smartfona. Tubio jest prosty w obsłudze, gdyż połączono w nim funkcjonalność z naprawdę wygodnym i przyjaznym interfejsem.
Podczas oglądania filmu nie musimy wchodzić do menu przez ikonkę (w postaci trzech kresek), ponieważ wystarczy tylko przejechanie palcem od lewej krawędzi ekranu w prawa stronę, pozwala nam na to szybko wejście do YouTube lub innych serwisów Audio-Wideo. Natomiast, wykonanie gestu przeciągnięcie palca z prawej na lewą stronę ekranu pozwala na wyjście z menu, także w trakcje korzystania z aplikacji.

2.  Jak chcemy całkowicie zamknąć wideo, trzeba koniecznie zatrzymać wideo przyciskiem stop (kwadracik w ikonce telewizora). Inaczej nawet po wyjściu z aplikacji wideo będzie dalej wyświetlane na telewizorze (można wyłączyć wchodząc z powrotem w aplikacje Tubio).

3.  Jest możliwość logowania się.

4.  W wersji darmowej dla dalszego działania trzeba zamykać reklamy, ale działa bez problemu.

Uwagi, co do obsługi telewizora:

Jest możliwość sterownia pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową na ekranie telewizora tj. start, pauza, przewijanie do przodu i tyłu oraz wybranie miejsca czasu w filmie. Pilot od telewizora działa start i pauza oraz działa też przewijanie tj. wciskamy równocześnie przycisk "OK" potem kursorem w lewo lub prawo. 

Oczywiście, jest też pełne sterowanie dotykowe z ekranu smartfona/tabletu oraz można zwiększyć lub zmniejszyć głośność telewizora przyciskami od głośności telefonu/tabletu.

Do obsługi Tubio można wykorzystać starsze smartfony i tablety tj.  Android 4.1+


Pozdrawiam

 

« Ostatnia zmiana: Września 06, 2020, 10:01:47 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1518
  • Zobacz profil
Wciąż testuję na mojej Mancie 94901s działanie aplikacji Tubio, umożliwiającej przesyłanie ze smartfona filmów z YouTube i innych serwisów wideo. W tym czasie nie stwierdziłem żadnych problemów z działaniem aplikacji Tubio, wyświetlanie filmów na telewizorze działa stabilnie. Aplikacja nawet w wersji bezpłatnej jest dość funkcjonalna. Ustawień nie ma zbyt dużo, ale niektóre mogą być przydatne, aby dokonać konfiguracji ustawień klikamy na ikonkę trzech pionowych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu ekranu smartfona. W celu oszczędzania baterii w czasie działanie aplikacji niekiedy wyłączam ekran smartfona przyciskiem włączania. Docelowo do dłuższego używania tej aplikacji mam starszego smartfona, który do tej pory leżał w szufladzie, teraz okazał się przydatny.


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2020, 05:47:22 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1518
  • Zobacz profil
Już prawie dwa tygodnie jak używam Tubio, muszę przyznać, że apka, przypadła mi bardzo do gustu. Głównym powodem jest komfort obsługi, szybki dostęp do YouTube.


Najlepsza apka na Manty, instalowana bezpośrednio na telewizor, jest logowanie się:
Dolphin 12.0.11  (armeabi)
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-dolphin-12-0-11-(armeabi)-najlepsza-przegladarka-internetowa!!!!!!!/msg41556/#new


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2020, 10:04:16 wysłana przez Arkady1964 »