Autor Wątek: Problem: kolejność kanałów oraz aktualizacja  (Przeczytany 558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciekst

• Newbie
  • *
Problem: kolejność kanałów oraz aktualizacja
« dnia: Sierpień 19, 2018, 10:09:33 »
Witam,
Chciałem zasięgnąć opinii. Może ktoś z was miał podobny problem do mnie. Dopiero kupiłem nowy telewizor LED94901S EMPEROR Android TV. Niestety instrukcja ma 40kilka stron w tym połowa to tłumaczenie na angielski. Jest tylko opis poszczególnych dziurek w tv, guzików na pilocie i CZĘŚCI opcji w menu. Np. o edycji kanałów nie wspomniano(może nie było czym się chwalić?)  ::)

Podłączyłem się kablem antenowym z UPC. Wszystko ładnie, przeszukałem automatycznie kanały, są działają. No i cóż - postanowiłem je poustawiać po mojej kolei, a nie po tunerach i alfabecie :) Chcę mieć na:
  • 1 - tvp1
  • 2 - tvp2
Itd...
Jedyną opcją jaką widzę to z pozycji menu, wybieram edycję kanału. Czytam, oglądam - klikam strzałkę w bok(obojętne którą - efekt ten sam). Kanał podświetla się na szaro. No to na próbę daję z 5x wyżej żeby zmienić kolejność. Naciskam w bok - bez efektu. No to tak - klikam OK. Coś łapie. Przeskakuje obraz w edycji kanałów na pierwszą, menu się zamyka, potem tylko mignięcie ok. 1s - otwiera się główne menu, po prawej pojawia się lista kanałów i znika. Na próbę wchodzę znowu w edycję kanałów i... nic się nie zmieniło. Próbując z ten sam sposób przenieść kanał ze 157 na 1 zauważyłem że po ok 5s 'myślenia' kanał podskoczył o kilka pozycji do góry. Za drugim razem już nie...
Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?

---------------------

Kolejny problem powiązany. Pomyślałem żeby może zaktualizować soft. No więc wchodzę w Aktualizacje, klikam "sprawdź aktualizacje". Pojawia się komunikat, że są dostępne aktualizacje, tylko... nie widzę nic co pozwalałoby je ściągnąć i zainstalować...  ::)

Ewojtas

• Full Member
Odp: Problem: kolejność kanałów oraz aktualizacja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2018, 00:38:07 »
Poczytaj sobie to forum i dożo sie dowiesz o tych telewizorach. Problem ustawienia kolejności kanałów pojawia się chyba w każdym sprzęcie tej firmy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarke forum hasło kanały. Nie wiem czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu bo mi się nie chce czytać. Nie jest to mój problem, nie mam do niego podłączonej anteny. Natomiast w wątku http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/manta-60lua58l-lista-kanalow/msg38040/#msg38040 użytkownik Arkady wskazał jak poradzić sobie z tym problemem.
Co aktualizacji softu w tym TV to raczej zapomnij. Starsze modele tej firmy bez androida jeszcze takie aktualizacje miały.  Można jedynie się domyślać, że ten system przerasta możliwości twórcze programistów Manty albo szkoda jest zapłacić Chińczykom by takowe opracowali. Gdyby ten telewizor był bardziej popularny pewnie już dawno użytkownicy sami by sobie zrobili całkiem nowe oprogramowanie tak jak to jest w przypadku firmy Samsung  https://forum.samygo.tv/.

Arkady1964

• Hero Member
Odp: Problem: kolejność kanałów oraz aktualizacja
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:52:41 »
Po prawdzie, metoda którą podałem nie jest całkowitym rozwiązaniem, jest to półśrodek.
http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/manta-60lua58l-lista-kanalow/msg38040/#msg38040

Półśrodek dlatego, ponieważ nie przez edycję ale ustawienie kanałów faworyzowanych, przydatne jest to przykładowo w telewizji kablowej gdzie może być nawet około 200 kanałów.

Poniżej link ze zdjęciem pilota Manty, listę ulubionych kanałów (faworyzywanych),  obsługujemy przyciskiem FAV ,  znajdującym się prawie pośrodku pilota.

https://f01.esfr.pl/foto/5/24698619777/eb4768a3227debc4120e9e19ad81ff76/manta-60lua58l-emperor,24698619777_3.jpg

W sprawie aktualizacji Androida 5.0 lub poprawek softu.    Oczywiście, że technicznie istnieje możliwość aktualizacji lub poprawek softu Manty LED94901S EMPEROR ,  jednak czy Manta się o to postara,  to wielki znak zapytania.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 15:25:24 wysłana przez Arkady1964 »