Autor Wątek: LED94901S EMPEROR Android TV  (Przeczytany 41902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
LED94901S EMPEROR Android TV
« dnia: Marca 31, 2017, 11:14:00 »
Najlepsza jakość obrazu!

49 calowy telewizor Manta LED94901S to gwarancja najwyższej jakości obrazu ULTRA HD/4K! Wszystko dzięki wysokiej rozdzielczości 3840x2160 pikseli oraz panelowi TFT-LED. Te rozwiązania sprawiają, że oglądanie filmów na tym TV to czysta przyjemność. Telewizor wyposażony jest w złącza HDMI x 3, USB2.0 x 2, USB3.0 x1, Cl x1, VGA x 1, SCART x 1, mini AV in x 1, PC Audio x 1, mini YPbPR in x 1, słuchawkowe x 1, RF x 1, COAX out x 1, RJ45 oraz umożliwia połączenie ze smartfonem (w przypadku telefonów z systemem Android połączenie możliwe jest za pomocą Eshare).

Jeden telewizor, wiele możliwości!

Manta LED94901S to unikatowy telewizor. Wbudowany Smart TV posiada czterordzeniowy procesor A9 o taktowaniu 1.5 GHz. Telewizor wyposażony jest w 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz aż 4GB pamięci Flash.
Dodatkowe funkcje:

Manta LED94901S pozwala cieszyć się dźwiękiem najlepszej jakości, dzięki funkcji redukcji szumów oraz systemowi Dolby Digital Plus. Dodatkowo telewizor jest wyposażony w tunery cyfrowe DVB-T/C (MPEG4, MHEG-5 UK) umożliwiając jeszcze lepszą jakość obrazu. TV sprzedawany jest wraz z pilotem, bateriami do pilota, instrukcją obsługi oraz kartą gwarancyjną.

Eshare

Funkcja w telewizorach Manta. Funkcja umożliwia wysyłanie plików z telefonu na telewizor, odtwarzanie filmów bezpośrednio z telefonu podpiętego bezprzewodowo za pomocą sieci WiFi na telewizorze, bezpośrednie uruchamianie aplikacji na android TV za pomocą telefonu, zdalne przeglądanie zdjęć z telefonu na ekranie TV.

EMPEROR

Po sukcesie DVD EMPEROR nadszedł czas na telewizor tej serii. Jakie możliwości daje EMPEROR? To proste - wymyśl aplikację lub grę i wgraj ją na swój telewizor. Na forum możesz podzielić się swoimi dokonaniami wśród innych użytkowników.

Bądź kreatywny!
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2017, 09:35:51 wysłana przez Manta Team 2017 »

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: LED94901S EMPEROR Android TV
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2017, 11:23:13 »
Oczywiście telewizor objęty jest usługą Manta Express DOOR TO DOOR. Więcej szczegółów na stronie http://www.manta.com.pl/pl/content/219-manta-express

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 27, 2017, 09:19:03 »
Instrukcja wgrania aplikacji LED94901S

W celu instalacji aplikacji z zewnętrznych źródeł należy wybrać :

Ustawienia→ Aplikacja→ Nieznane źródło → Umożliwia instalację zmienić ustawienie na Wł.

Instalacja aplikacji:

1.   Podłączyć pendrive USB do telewizora, który automatycznie wykryje podłączony pendrive.
2.   Wybrać dysk zawierający aplikacje do instalacji.
3.   Z poziomu Kategorie wybrać Aplikacje.
4.   Następnie wybrać katalog w którym znajduję się aplikacja. Potwierdzić instalację wyborem klawisza INSTALUJ.

Aplikacje dostępne w formie plików APK na stronie : http://www.apkmirror.com/

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 27, 2017, 09:23:04 »
 Formaty plików jakie są obsługiwane przez telewizor LED94901S

artur3377

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Września 05, 2017, 17:54:58 »
Witam jestem szcześliwym jak na razie posiadaczem LED94901S i mam pytanie głównie o Androida w tym egzemplarzu .Ja mam z tego co jest napisane w ustawieniach androida  5.0 no i mam instalować Apk pod tą versję  to jest zrozumiałe ale jak dotąd instaluję apk z usb i żadna nie odpala.Głownie chciałem Firefoxa ale jakiego bo na tej stronie co podaliście  http://www.apkmirror.com/ to nie wiem co mam wybrać.A tak poza tym czy Sklep google też można zainstalować?
Proszę o poradę co i jak
Dziękuję

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Września 07, 2017, 08:35:03 »
witam,

przekazaliśmy Pana zapytanie do działu technicznego - wrócimy z odpowiedzią.

pozdrawiam

huncio

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Września 08, 2017, 15:02:48 »
Czy jest nadzieja na "normalny" android z logowanie google? Kupiłem telewizor i właśnie zastanawiam się nad odesłaniem do sklepu. Android jest ale nie da się na nim nic ciekawego zainstalować.

artur3377

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Września 11, 2017, 07:57:41 »
No właśnie Android jest bo jest.Aplikacje trzeba samemu instalować ja tak robię bynajmniej tylko z odpowiednią Versją,szukam Sklepu google w ver odpowiadającej dla TV i sie zobaczy czy bedzie działało

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Września 12, 2017, 13:26:18 »
Witam,

Sprawdziliśmy na TV 48' oraz 49'. Prawidłowo działa aplikacja Firefox 55.0.2 (arm) (Android 4.0.3+).
Poniżej link z aplikacją do pobrania:

https://www.apkmirror.com/apk/mozilla/firefox/firefox-55-0-2-release/firefox-55-0-2-2-android-apk-download/

Pozdrawiam

Balius

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Października 10, 2017, 14:51:07 »
Na telewizorze LED94901S chciałem zainstalować aplikację Playnow do oglądania telewizji online. Po dokonaniu instalacji wyskakuje jednak komunikat że do prawidłowego działania aplikacji muszą być aktywne Usługi Google Play. Czy jest zatem możliwość aktywować na telewizorze prawidłowo działające Usługi Google Play?

dzombos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Października 10, 2017, 21:54:56 »
witam zakupiłem dziś  telewizor Manta LED94901S  no i wiadomo po pierwszym uruchomieniu sprawdziłem czy mam aktualną wersje systemu  i wszedłem na aktualizację i pokazało mi że mam nie aktualne ale nie wiem jak to za aktualizować niby piszę aktalizacja bezprzewodowa ale jak to  zrobić

sbk7

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Października 10, 2017, 22:21:15 »
Zostałem dziś (nie)szczęśliwym posiadaczem ww. modelu. Kryteria były 2: rozdzielczość i możliwość instalacji aplikacji na Androida, a konkretnie - Cyfrowy Polsat GO. Manta na podstronie poświęconej zaletom serii Emperor, do której zalicza się model LED94901S wyraźnie wskazuje aplikację CP GO jako jedną z tych, z których korzystanie jest "naprawdę łatwe". Uprzejmie proszę o instrukcje, jak to osiągnąć - w przeciwnym razie z przykrością zwrócę TV.

Gwoli ścisłości dodam, że poradziłem sobie z brakiem (a jakże) aplikacji w domyślnym sklepie. Znalazłem wersję 1.06 i za pomocą starego telefonu z Androidem poprzez Eshare nawet zdołałem ją opanować. Cały wysiłek jednak na nic - przy próbie odtworzenia kanału na żywo, aplikacja informuje o czymś w stylu "wystąpił błąd odtwarzania materiału drm. twoje urządzenie nie spełnia wymagań technicznych". Będę bardzo wdzięczny za wytyczne, według których postępowali technicy Manty - bo zakładam, że skoro producent pisze o łatwym korzystaniu z CP GO, to rzeczywiście jest ono mozliwe.

Naprawdę, bez żadnego przekąsu czy ironii, chciałbym ten TV zostawić. Ale póki co nie spełnia on podstawowych założeń, dla których go wybrałem, a jako konsument czuję się po prostu przez Mantę oszukany.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2017, 22:23:51 wysłana przez sbk7 »

Gienek25

• Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Października 12, 2017, 10:11:39 »
Ja również kupiłem ten telewizor w ostatnim czasie. Za dość kuszącą cenę dostajemy tak naprawdę ATRAPĘ smartTV. Atrapę, bo:
- usług Google nie ma, co powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie wielu aplikacji (o tym wiedziałem, więc przymykam na to oko - nie planowałem instalacji żadnych wymyślnych aplikacji, jedynie VOD)
- większość aplikacji VOD nie działa prawidłowo ze względu na zabezpieczenia DRM,
- reszta aplikacji VOD jeśli działa to tylko na wybranych (nielicznych) filmach i w niskich rozdzielczościach.
 Jeśli Manta nie wypuści aktualizacji, która umożliwi prawidłowe korzystanie z aplikacji VOD to kupowanie modeli zarówno 48" jak i 49" (nie wiem jak jest z 50", podobno trochę lepiej) właśnie ze względu na smartTV, moim zdaniem, kompletnie mija się z celem.

BIORĄC POD UWAGĘ CENĘ, wygląd telewizora oraz dźwięk i obraz (po odpowiednim skalibrowaniu) są naprawdę bardzo dobre, lecz aktualna funkcjonalność "smartTV" jest nie do przyjęcia, nawet w sprzęcie za 300zł, bo w mojej ocenie, to po prostu nie działa (preinstalowane Netflix i YouTube, które również mają jakieś dziwne ograniczenia rozdzielczości, nie wystarczą, aby powiedzieć, że działa)...

Wydaje mi się, że nie mam wygórowanych wymagań, nie oczekuję działania wszystkich aplikacji na wykastrowanym androidzie, ale na "SmartTV" aplikacje VOD jednak powinny działać... to trochę wstyd, że tak nie jest.
:-[

To jak, będzie aktualizacja?  Czy telewizor "otrzyma" SmartTV i będzie odtwarzał filmy z aplikacji VOD czy pozostanie z atrapą? Nie pytam o termin tylko o to, czy w ogóle będzie możliwość aktualizacji. Tak jak sbk7, chciałbym ten telewizor zostawić, ale jeśli sytuacja się nie zmieni, chyba nie będzie to miało najmniejszego sensu. Już nawet przeżyję ten koszmarnie wykonany pilot, tylko bardzo proszę, zróbcie coś z oprogramowaniem...  :'(
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2017, 10:34:11 wysłana przez Gienek25 »

dzombos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Października 14, 2017, 12:49:35 »
Ja również kupiłem ten telewizor w ostatnim czasie. Za dość kuszącą cenę dostajemy tak naprawdę ATRAPĘ smartTV. Atrapę, bo:
- usług Google nie ma, co powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie wielu aplikacji (o tym wiedziałem, więc przymykam na to oko - nie planowałem instalacji żadnych wymyślnych aplikacji, jedynie VOD)
- większość aplikacji VOD nie działa prawidłowo ze względu na zabezpieczenia DRM,
- reszta aplikacji VOD jeśli działa to tylko na wybranych (nielicznych) filmach i w niskich rozdzielczościach.
 Jeśli Manta nie wypuści aktualizacji, która umożliwi prawidłowe korzystanie z aplikacji VOD to kupowanie modeli zarówno 48" jak i 49" (nie wiem jak jest z 50", podobno trochę lepiej) właśnie ze względu na smartTV, moim zdaniem, kompletnie mija się z celem.

BIORĄC POD UWAGĘ CENĘ, wygląd telewizora oraz dźwięk i obraz (po odpowiednim skalibrowaniu) są naprawdę bardzo dobre, lecz aktualna funkcjonalność "smartTV" jest nie do przyjęcia, nawet w sprzęcie za 300zł, bo w mojej ocenie, to po prostu nie działa (preinstalowane Netflix i YouTube, które również mają jakieś dziwne ograniczenia rozdzielczości, nie wystarczą, aby powiedzieć, że działa)...

Wydaje mi się, że nie mam wygórowanych wymagań, nie oczekuję działania wszystkich aplikacji na wykastrowanym androidzie, ale na "SmartTV" aplikacje VOD jednak powinny działać... to trochę wstyd, że tak nie jest.
:-[

To jak, będzie aktualizacja?  Czy telewizor "otrzyma" SmartTV i będzie odtwarzał filmy z aplikacji VOD czy pozostanie z atrapą? Nie pytam o termin tylko o to, czy w ogóle będzie możliwość aktualizacji. Tak jak sbk7, chciałbym ten telewizor zostawić, ale jeśli sytuacja się nie zmieni, chyba nie będzie to miało najmniejszego sensu. Już nawet przeżyję ten koszmarnie wykonany pilot, tylko bardzo proszę, zróbcie coś z oprogramowaniem...  :'(
chyba dlatego była taka okazyjna cena  bo ja kupiłem go za 1399 zł a jeszcze 3 miechy temu był 1800 zł

Gienek25

• Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Października 14, 2017, 20:43:49 »
Mozliwe, że tak jest, ale oprócz ceny powinni również zmienić opis...

Mam dodatkowe pytanie: czy jest możliwość obejrzenia czegokolwiek w 4K? Bo matryca może i jest tej rozdzielczosci, ale aplikacje androida obslugiwane są tylko w fullHD, podłączony komputer też pozwala jedynie na fHD, z odtwarzaczem filmow jest podobnie...