Autor Wątek: Info, przywracanie ustawień fabrycznych w Mancie.  (Przeczytany 6125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 948
  • Zobacz profil
Info, przywracanie ustawień fabrycznych w Mancie.
« dnia: Styczeń 04, 2018, 09:19:00 »
W związku z tym, że w menu Manty nie jest jasno napisane gdzie jest przywracanie ustawień fabrycznych zamieszczam info gdzie to jest i jak to zrobić.

Naciskamy przycisk  SETUP na pilocie, potem  -  Aktualizacja, następnie na samym dole -  Kopia i kasowanie danych i na koniec wyskoczy PO PRAWEJ STRONIE OSTATNI NAPIS ZATWIERDZAJĄCY  tj.  -    Kopia i kasowanie danych JAK WYKONAMY KLIKNIĘCIE  CZEKAMY OKOŁO 10 - 15   MINUT NA PRZYWRÓCENIE USTAWIEŃ FABRYCZYCH!!!   NIE WYŁACZAMY ZASILANIA, CZEKAMY SPOKOJNIE OKOŁO 15 MINUT,  potem postępujmy według wyświetlanych komunikatów.
Jak są jakieś kłopoty ze sprzętem opartym na Androidzie to całkowity reset tj.  przywracanie ustawień fabrycznych z reguły pomaga.


Ten telewizor ma też reset ustawień telewizyjnych użytkownika tj.  kanałów, obrazu, dźwięku itp. do ustawień początkowych tj.  poniżej jak to zrobić:

Menu / Inne ustawienia /  po prawej stronie na samym dole jest      Reset użytkownika

Natomiast reset przywracanie ustawień fabrycznych  tutaj pod dziwną nazwą (biorąc pod uwagę że jest to jednak telewizor),    Kopia i kasowanie danych  przywraca początkowe ustawienia w całym systemie telewizora.  TUTAJ JEST MANIANA,  POWINNO BYĆ NAPISANE WYRAŻNIE, ŻE KLIKNIĘCIE SKASUJE DOSŁOWNIE WSZYSTKIE ZMIANY.   

MAŁO TEGO JAK KTOŚ PRZYPADKOWO WSZEDŁ na Kopia i kasowanie danych  KLIKAJAC PO SETUP i zatwierdził procedurę MOŻE W TYM SAMYM CZASIE PRÓBOWAĆ RESETOWAĆ URZĄDZENIE PRZEZ WYCIĄGNIĘCIE KABLA Z ZASILANIA JAK JEST  STOSOWANY RESET W DEKODERACH SATELITARNYCH, co może spowodować całkowite zablokowanie telewizora...

Czemu w Kopia i usuwanie danych nie pisze   tzn. NIE MA WYRAZNEJ UWAGI, ŻE NASTĄPI PRZYWRÓCENIE DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH oraz aby w trakcie tej procedury nie wyłączać urządzenia z prądu tj. zasilania???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2018, 11:44:31 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 948
  • Zobacz profil
Odp: Info, przywracanie ustawień fabrycznych w Mancie.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:02:12 »
Przywracanie ustawień fabrycznych trwa w Mancie około 5 - 20 minut, w zasadzie w tym przypadku oprogramowanie pobiera z wewnętrznej pamięci a nie z Wi Fi dlatego praktycznie trwa to około 10 minut. Jeżeli po 20 minutach na telewizorze nie pokaże się menu konfiguracji znaczy to, że coś jest zle.

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 948
  • Zobacz profil
Poszukuję odtwarzacza Wideo lepszego od Kodi oraz systemowego Manty.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2018, 17:56:41 »
Przetestowałem trochę odtwarzaczu Wideo na Androida, najlepszy do tej pory okazał się SPMC/Kodi jest jednak pewna wada tego odtwarzacza,  trzeba "przebijać" się przez rozbudowane menu aby załączyć odtwarzanie pliku z pendrajwa.  Systemowy odtwarzacz Manty dość słabo sobie radzi, niekiedy jest jakieś dziwne przyspieszenie np. nagrań z kamery sportowej.

Może jest jakiś prosty, odtwarzający bez problemu i  zbędnych reklam odtwarzacz Wideo na Androida który będzie sprawnie działał?  SPMC/Kodi odtwarza pliki bez żadnego problemu, jednak sama nawigacja po menu jest dość uciążliwa, szukam odtwarzacza Wideo jak najbardziej prostego w obsłudze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2019, 09:28:42 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 948
  • Zobacz profil
Odp: Poszukuję odtwarzacza Wideo lepszego od Kodi oraz systemowego Manty.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2019, 08:45:41 »
AKTUALIZACJA:

Odtwarzacz SPMC/Kodi od przeszło roku niestety już nie jest wspierany. SMPC dalej jest bardzo dobrym odtwarzaczem, ale na Androida 4.2.2 i niższe wersje Androida.

https://forum.kodiwpigulce.pl/showthread.php?tid=610

Poszukiwałem odtwarzacza alternatywnego do Kodi, jednak muszę przyznać, że dla odtwarzaczy multimedialnych Kodi 17 i Kodi 18 chyba nie ma obecnie lepszej alternatywy. Odtwarzają praktycznie  wszystkie formaty plików audio/wideo z podłączonego pendrajwa, co jest dla mnie najbardziej istotne. Co do wtyczek  wystarczą trzy strumieniowe wtyczki tj. Phantom,  Alltube,  FanFilm.   Podkreślam, że szczególnie wtyczka Phantom działa wyjątkowo stabilnie (dla zainteresowanych szersze informacje dostępne są na stronach internetowych kodiwpigulce.pl).

Do tego dla znaczącego ułatwienia obsługi oraz ładnego i nowoczesnego interfejsu zainstalowaną mam do Kodi skórkę Transparency (Transparency!).  Dzięki tej skórce nawigacja po menu Kodi jest intuicyjna,  szybka i prosta w obsłudze.  Wygląd interfejsu Transparency nie jest "sięrmiężny" i jest przyjemny w odbiorze.Serdecznie pozdrawiam wszystkich uzytkowników Forum
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2019, 10:23:37 wysłana przez Arkady1964 »