Autor Wątek: Dla zwolenników nowoczesnych skórek Kodi.  (Przeczytany 350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1247
    • Zobacz profil
Dla zwolenników nowoczesnych skórek Kodi.
« dnia: Maj 10, 2019, 10:42:12 »
Nie każdemu pasują mniej nowoczesne skórki Kodi.  Poniżej trzy skórki do wyboru, ze wskazaniem na AMBER.

Transparency!
Z nowoczesnych skórek Kodi godną polecenia jest skórka Transparency! , jest to prosta w obsłudze, przyjazna skórka przyśpieszająca obsługę Kodi, działa na Kodi 16/17/18. Dodatkowo autorzy skóry  Transparency! starają się, by ich skórka była na czasie ze wszystkimi nowinkami, jakie przynoszą nowe wersje Kodi.

http://kodi.org.pl/zmieniamy-wyglad-xbmc-skora-transparency/


Natomiast na telewizory Manta szczególnie polecam skórkę AppTV i AMBER:

AppTV
AppTV to skórka inspirowana AppleTV dla Kodi. Zapewnia bardzo lekkie, minimalistyczne zapotrzebowanie sprzętowe,  umożliwia to stosowanie skóry w systemach z bardzo małą ilością zasobów (pojemność pamięci i procesora), a jednocześnie umożliwia dostęp do wszystkich zaawansowanych opcji Kodi.  AppTV skórka Kodi działa naprawdę świetnie na wszystkich telewizorach Manty przyśpieszając i bardzo ułatwiając obsługę Kodi.

W ustawieniach skóry AppTV warto zaznaczyć kilka funkcji.

1. Menadżer plików trzeba aktywować w ustawieniach skory tj. Menu startowe.
2. Pasek przesuwu ustawiony na tzw. ZAWSZE
3. Menu na PIONOWE, domyślne jest poziome, zmiana następuje w w ustawieniach skóry tj. Menu startowe
4. Ustawienia czcionki na POGRUBIONA

Oczywiście jest też dużo innych ustawień, te cztery są najważniejsze które warto zastosować.

Bardzo polecam wypróbować skórkę AppTV  na telewizory  Android TV i TV box-y mające zainstalowane Kodi 16/17/18 lub CEMC.


Instalowanie skórki AppTV w Kodi lub CEMC:

Krok 1. Otwórz Kodi.
Krok 2. Kliknij Ustawienia.
Krok 3. Kliknij Ustawienia interfejsu.
Krok 4. Wybierz Skórka> Skórka.
Krok 5. Kliknij Uzyskaj więcej...
Krok 6. Wybierz skórkę AppTV.
Krok 7. Po wyświetleniu monitu kliknij przycisk Tak, jeśli chcesz zachować zmiany skórki. Do poprzedniej skórki można powrócić, ponieważ skórka domyślna i zainstalowane pozostają w Kodi do wyboru.


AMBER
Skórką AMBER była dobrą skórką jednak przestała być w zauważalny sposób rozwijana. Ostatnio radykalnie uległo to zmianie, nastąpił powrót skórki Amber na Kodi 18.5 Leia i co najważniejsze skórka jest rozwijana. Działa na CEMC, Kodi16/17/18/19  Amber ma super wygląd i bardzo upraszcza obsługę Kodi.

Amber jest do pobrania w ustawieniach systemu - skóra. Instalacja jest automatyczna, zainstalowanie skórki AMBER trwa 2 - 3 minuty:
Ustawienia interfejsu/skóra/pobierz więcej/AMBER

Olbrzymią zaletą Amber jest jej funkcjonalność np. informacje o filmie są podawane od razu nie trzeba przebijać się przez menu za każdym razem, aby ustawić wyświetlanie informacji. Informacje są zawsze wyświetlane prawidłowo bez krzaczków.

Amber ma dużo ustawień preferencyjnych, wszystko w Amber można ustawić. W USTAWIENIACH warto ustawić:  USTAWIENIACH/WIDOK MEDIÓW/PRZEWIJAJ OPIS I RECENZJE/TAK

Amber to naprawdę świetna skóra  skóra, która działa bezproblemowo na każdym urządzeniu, a jednocześnie pozwala na dostosowanie wielu funkcji. Polecam wypróbować. Jak się nie spodoba bez problemu  zawsze można wrócić do poprzedniej skórki.


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2019, 12:45:01 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1247
    • Zobacz profil
Odp: Dla zwolenników nowoczesnych skórek Kodi.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2019, 19:50:38 »
Skórka AppTV jest fajną skórką, ale na Kodi 17 oraz Kodi 18 wciąż dobrze sprawuje się nieśmiertelna Confluence
Obie skórki polecam dla miłośników prostoty,  przejrzystości i szybkości. Natomiast skórka AMBER, posiada zalety tych dwóch skórek do tego ma bardzo ładny wygląd. Amber jest jedną z najbardziej zalecanych skórek Kodi. Działa dobrze ze wszystkimi urządzeniami, ponieważ jest szybka i nie zawiesza systemu. Jest połączeniem ładnego interfejsu i łatwości personalizacji. Ma nowoczesny wygląd, zachowując klasyczny styl, jest bardzo lekka, oferuje wiele funkcji i działa płynnie. Pozwala na dostosowanie menu w układzie poziomym lub w pionowym. Inne funkcje obejmują niestandardowe menu główne, niestandardową personalizację i niestandardowe tło. Skórka AMBER działa na CEMC, Kodi16/17/18/19  Amber ma super wygląd i bardzo upraszcza obsługę Kodi. Instalacja AMBER nie jest wcale trudna. Polecam wypróbować skórkę w praktycznym działaniu. Do poprzedniej skórki zawsze można powrócić, ponieważ skórka domyślna i zainstalowane pozostają w Kodi do wyboru w ustawieniach interfejsu/skóra.

Wybór skórek na Kodi jest duży, zdecydowanie szczytowe miejsce zajmuje skórka Titan, który można instalować na Kodi16/17/18:

AKTUALIZACJA.

Uwaga!!!

Na SPMC, WBMC i Kodi w wersji 17 oraz 18 zdecydowanie polecam skórkę Titan.

Również na starsze wersje 16 oraz 17, WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center, Kodi bardzo polecam znakomitą skórkę Titan, bardzo ułatwia obsługę i ma super wygląd.

Instalacja skórki Titan na 16 Jarvis lub 17 Krypton
Wybierz w dodatkach, Zainstaluj z repozytorium ► repozytorium  repository.marcelveldt ► Wygląd i styl ► Skórka ► Zainstaluj  w WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center lub Kodi, wybierz potrzebną wersję ► 16 Jarvis, ► 17 Krypton

https://github.com/kodi-community-addons/repository.marcelveldt/blob/master/repository.marcelveldt/repository.marcelveldt-1.0.1.zip 

Ustawienia i konfiguracja skórek Titan jest identyczna dla wszystkich wersji WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center, Kodi,  w tym, 16 Jarvis,  17 Krypton, 18 Leia. Oczywiście trzeba instalować skórkę dla danej wersji.

Szersze info o konfiguracji skórek Titan, tutaj (opis konfiguracji skórki jest dla wersji 18, ale pasuje i działa też na wersjach 16 oraz 17):

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/skorka-titan-vanilla-dla-kodi-leia-18/msg40543/#new


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2020, 13:34:37 wysłana przez Arkady1964 »