Autor Wątek: Zmiany w "rankingu" najlepsze skóry dla Kodi.  (Przeczytany 1604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Zobacz profil
Zmiany w "rankingu" najlepsze skóry dla Kodi.
« dnia: Marzec 18, 2018, 11:18:38 »
Skóra Xonfluence, na Kodi 16/17/18:

Najlepszym sposobem na zainstalowanie tej skórki jest skorzystanie z repozytorium:
hellyrepo.kodi

Pobierz plik hellyrepo.kodi , przejdź do ustawień -> dodatki i wybierz "zainstaluj z zipfile".  Przejdź do pliku zip i zainstaluj go,  install xonfluence. Z tego repozytu możesz zainstalować xonfluence.

 Repo automatycznie wykrywa wersję kodi i zainstaluje wersję 3.1.6 podczas pracy na isengard, 3.2.x podczas działania na Jarvis, 3.3.x i dowolnej wersji   Jarvis 16 w Krypton 17 lub najnowszej wersji 18.

Źródło,  link:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=315391

Do prawidłowego działania skórki, może być potrzebny restart aplikacji SPMC ale oczywiście instalację należy doprowadzić do końca.

 

Sprawdzone,  skóra na SPMC działa znakomicie.   Zaznaczam, że  skóra dla SPMC  -  Xounfluence jest  kontynuacja skórki  „CCM Helix”.

 Kilka zalet skórki  Xounfluence.

- wygląda jak Confluence, przez co jest łatwa w użyciu. Gdyby w przyszłości przestała być rozwijana, można wrócić do standardowej, lub zainstalować inną modyfikację, i dla osób mniej obeznanych (np. domowników) niewiele się zmieni.

- możliwość modyfikacji wszystkich opcji menu – brak tego w skórze standardowej powoduje, iż jest ona mało wygodna w codziennej obsłudze – zawiera np. opcje których nie używam, nie pozwala podzielić filmów na łatwo dostępne kategorie

- niewielkie wymagania – skóra nie obciąża nadmiernie pamięci i procesora, dzięki czemu działa bardzo sprawnie

- integracja z kilkoma najpopularniejszymi skryptami – skrypty uzupełniają braki KodiInfo - instrukcja   jak pobrać i zainstalować Leia i skórkę  skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia)


Nic nie jest stałe i niezmienne, jest nowa skórka do Leia która zdetronizowała poprzednie jest to  skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia)

Link, plik 47 MB do pobrania:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=210069

Info jak zainstalować skórkę  skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia) z pliku zip na Leia:

Pobierz plik  skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia) , przejdź do ustawień -> dodatki i wybierz "zainstaluj z zipfile".  Przejdź do pliku zip  (może być w folderze karta SD, jeżeli instalujemy z zewnętrznego nośnika np. pendrajwa/karta SD)  i zainstaluj go,  install skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia)

Zalety tej skórki,   bardzo łatwa w obsłudze.

Każdej nocy dla odtwarzacza Wideo Leia są wydawane nowe wersje, wnoszące poprawki zwiększające funkcjonalność oraz wydajność odtwarzacza. 

MOŻNA KAŻDĄ NOWĄ WERSJĘ ZAINSTALOWAĆ BEZPOŚREDNIO (w obrębie osiemnastej Leia) ,  NIE MA ŻADNEJ POTRZEBY ODINSTALOWANIA STARSZEJ WERSJI osiemnastki I CO NAJWAŻNIEJSZE NIE TRACIMY ŻADNYCH USTAWIEŃ a zainstalowana jest nowsza wersja Leia!!!      Instalacja pliku APK z pendrajwa trwa zaledwie kilka minut.

Pobieramy i instalujemy oczywiście najnowszą wersję lub jedną z nowszych  tj. którąś od góry ale wielkość pliku maksymalnie do 100 MB.  Dla telewizora Manty  arm/  KLIKAMY  dokładnie  W TO MIEJSCE KILKA RAZY GDZIE JEST NAPISANE arm , KILKA RAZY ABY BYŁA do pobrania NAJNOWSZA WERSJA, PO PRAWEJ STRONIE JEST PODANA DATA WERSJI.

Poniżej link ze strony twórców odtwarzacza, oczywiście te pliki nie uszkodzą  oprogramowania telewizora, ponieważ pochodzą z autoryzowanych stron.
 
Link:

Odtwarzacz Wideo    Kodi 18 Leia  dla systemów Android 5.0+            arm/       ,         arm64-v8a/       ,       x86/

 Link:

 http://mirrors.kodi.tv/nightlies/android/

Manta:       arm/


Wszystkie funkcje płynnie działają  na wersji ze skórą    skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia)


Dla zainteresowanych personalizacją skórki   skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia) ,     link:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/dla-zainteresowanych-personalizacja-skorki-skin-aeon-nox-silvio-6-1-3-(leia)/msg37612/#msg37612AKTUALIZACJA,  skórka CHROMA oraz  Skóra Black Glass Nova!!!

Jak w temacie, zaszły zmiany więc aktualizacja wątku: 

Na kodi 18 jest coraz więcej skórek kompatybilnych z tą najnowszą wersją odtwarzacza wideo Kodi. Ostatnio pojawiła się wersja skórki CHROMA bardzo szybka, niezawodna skórka bardzo dobrze współpracująca z Kodi 18.

Instalowanie CHROMA z poziomu systemu Kodi:

Aby zainstalować CHROMA, musisz to zrobić z Menedżera dodatków z poziomu Kodi, przechodząc z ekranu głównego,  skórę pobieramy w  ustawieniach interfejsu, wygląd -  skóra,  pobierz więcej, Chroma -  zainstalować


Lub instalacja z pliku ZIP:

https://github.com/Tgxcorporation/skin.chroma/wiki/Install-from-GitHub


Oczywiście w ustawieniach skóry jest też możliwość zmiany koloru interfejsu skórki  (domyślnie jest motyw  zielony). Do wyboru jest kilka kolorów w motywach, 8 motywów kolorów do wyboru, ja wybrałem indygo tj. odcień niebieski.


Poniżej dwie metody jak zmienić kolor motywu:

Ustawienia/Interfejs/Skóra/-Konfiguracja skóry.../Motywy

Lub

Ustawienia/Skóra/Motywy


Bardzo polecam wypróbowanie CHROMA, powinna spodobać się użytkownikom Kodi 18 niniejsza skórka.
 

Kodi 18 Nightly. Aplikację możemy pobrać z oficjalnej strony Kodi.tv.
Kodi 18 Nightly dla systemów android:

http://mirrors.kodi.tv/nightlies/android/

Leila, do instalacji na telewizory Manty trzeba pobrać  następującą wersję tj.  Android   arm 


Skóra Black Glass Nova:

Skóra Black Glass Nova jest zaprojektowana do obsługi ekranów telewizyjnych Full HD i 4K, ma bardzo dużą   przewagę nad wszystkimi innymi skórami, gdyż przy odtwarzaniu wideo w menu daje więcej informacji o filmie, dlatego ja używam obecnie Black Glass Nova.  Bardzo dużą zaletą tej skórki jest wyjątkowo małe zapotrzebowanie na RAM operacyjny oraz wewnętrzny.  Black Glass Nova działa stabilnie na Kodi 16/17/18 i WBMC 16/17/18.  Skóra Black Glass Nova   oferuje wiele funkcji i opcji dostosowywania. Niektóre z jej kluczowych funkcji to: dostosowywanie elementów domowych, program do pobierania grafiki, widżety skóry, ładne i wyraźne logo  itp. Najlepiej wygląda na ekranach telewizorów Full HD i 4K.

Linki spakowanych skórek Black Glass Nova,  wielkość pliku zip  13 MB:

Pobierz spakowaną skórkę dla KODI 18 LEIA ze strony https://github.com/Tgxcorporation/skin.blackglassnova/archive/master.zip


INSTALACJA SKÓRKI z pliku zip:   przejdź do ustawień -> dodatki i wybierz "zainstaluj z zipfile".  Przejdź do pliku zip  (może być w folderze karta SD, jeżeli instalujemy z zewnętrznego nośnika np. pendrajwa/karta SD)  i zainstaluj go,  install skinPozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2019, 05:47:19 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w "rankingu" najlepsze skóry dla Kodi.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2019, 03:55:25 »
Poniżej podaję do wypróbowania dwie skórki oparte na tradycyjnym motywie graficznym oraz jedną na nowoczesnym. Wszystkie trzy warto wypróbować.


Polecam wypróbować w Kodi 17 i 18 skórkę Confluence 1080

https://kodi-addons.club/addon/skin.confluence.1080/4.3.0

https://github.com/OpenELEQ/skin.confluence.1080


Gorąco polecam wypróbujcie A Confluence ZEITGEIST. Naprawdę super działa na każdej wersji Kodi17 oraz Kodi18, dodatkowym plusem jest bardzo łatwa obsługa. Bardzo dobrze działa na Windowsie oraz Androidzie. Na Mancie z Kodi 18 Leia spisuje się znakomicie.

"Aby zainstalować skórkę musimy pobrać repozytorium autora z tego adresu":

https://git.io/vAW6r

Poniżej jak zainstalować skórkę, Chciałem jeszcze podkreślić,  że w opisie skórki jest Kodi 17 ale podana w linku skórka jest też na Kodi 18 Leia i oczywiście działa bardzo dobrze. Kodi samo wybierze odpowiednią wersję przy instalacji. W pliku instalacyjnym zip są obecnie zawarte dwie wersje na Kodi 17 i 18.

https://kodiwpigulce.pl/jak-zainstalowac-skorke-a-confluence-zeitgeist-do-kodi-17-poradnik/


Nie każdemu pasują mniej nowoczesne skórki Kodi. Z nowoczesnych skórek Kodi godną polecenia jest też skórka Transparency! , jest to prosta w obsłudze, przyjazna skórka przyśpieszająca obsługę Kodi, działa na Kodi 16/17/18. Dodatkowo autorzy skóry  Transparency! starają się, by ich skórka była na czasie ze wszystkimi nowinkami, jakie przynoszą nowe wersje Kodi. Skórkę instaluję się poprzez interfejs Kodi - Skóry.

http://kodi.org.pl/zmieniamy-wyglad-xbmc-skora-transparency/Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2019, 07:40:04 wysłana przez Arkady1964 »