Autor Wątek: Zmiany w "rankingu" skóry dla Kodi.  (Przeczytany 3026 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Arkady1964

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1268
    • Zobacz profil
Zmiany w "rankingu" skóry dla Kodi.
« dnia: Marzec 18, 2018, 11:18:38 »
Na telewizory Manta szczególnie polecam skórkę AppTV:

AppTV
to skórka inspirowana AppleTV dla Kodi. Zapewnia bardzo lekkie, minimalistyczne zapotrzebowanie sprzętowe,  umożliwia to stosowanie skóry w systemach z bardzo małą ilością zasobów (pojemność pamięci i procesora), a jednocześnie umożliwia dostęp do wszystkich zaawansowanych opcji Kodi.  AppTV skórka Kodi działa naprawdę świetnie na wszystkich telewizorach Manty przyśpieszając i bardzo ułatwiając obsługę Kodi, SPMC lub CEMC.

W ustawieniach skóry AppTV warto zaznaczyć kilka funkcji.

1. Menadżer plików trzeba aktywować w ustawieniach skory tj. Menu startowe.
2. Pasek przesuwu ustawiony na tzw. ZAWSZE
3. Menu na PIONOWE, domyślne jest poziome, zmiana następuje w w ustawieniach skóry tj. Menu startowe
4. Ustawienia czcionki na POGRUBIONA

Oczywiście jest też dużo innych ustawień, te cztery są najważniejsze które warto zastosować.

Bardzo polecam wypróbować skórkę AppTV  na telewizory  Android TV i TV box-y mające zainstalowane Kodi 16/17/18, SPMC lub CEMC.


Instalowanie skórki AppTV w Kodi, SPMC lub CEMC:

Krok 1. Otwórz Kodi.
Krok 2. Kliknij Ustawienia.
Krok 3. Kliknij Ustawienia interfejsu.
Krok 4. Wybierz Skórka> Skórka.
Krok 5. Kliknij Uzyskaj więcej...
Krok 6. Wybierz skórkę AppTV.
Krok 7. Po wyświetleniu monitu kliknij przycisk Tak, jeśli chcesz zachować zmiany skórki. Do poprzedniej skórki można powrócić, ponieważ skórka domyślna i zainstalowane pozostają w Kodi do wyboru.


Skóra Xonfluence, na Kodi 16/17/18:

Najlepszym sposobem na zainstalowanie tej skórki jest skorzystanie z repozytorium:
hellyrepo.kodi

Pobierz plik hellyrepo.kodi , przejdź do ustawień -> dodatki i wybierz "zainstaluj z zipfile".  Przejdź do pliku zip i zainstaluj go,  install xonfluence. Z tego repozytu możesz zainstalować xonfluence.

 Repo automatycznie wykrywa wersję kodi i zainstaluje wersję 3.1.6 podczas pracy na isengard, 3.2.x podczas działania na Jarvis, 3.3.x i dowolnej wersji   Jarvis 16 w Krypton 17 lub najnowszej wersji 18.

Źródło,  link:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=315391

Do prawidłowego działania skórki, może być potrzebny restart aplikacji SPMC ale oczywiście instalację należy doprowadzić do końca.

 

Sprawdzone,  skóra na SPMC działa znakomicie.   Zaznaczam, że  skóra dla SPMC  -  Xounfluence jest  kontynuacja skórki  „CCM Helix”.

 Kilka zalet skórki  Xounfluence.

- wygląda jak Confluence, przez co jest łatwa w użyciu. Gdyby w przyszłości przestała być rozwijana, można wrócić do standardowej, lub zainstalować inną modyfikację, i dla osób mniej obeznanych (np. domowników) niewiele się zmieni.

- możliwość modyfikacji wszystkich opcji menu – brak tego w skórze standardowej powoduje, iż jest ona mało wygodna w codziennej obsłudze – zawiera np. opcje których nie używam, nie pozwala podzielić filmów na łatwo dostępne kategorie

- niewielkie wymagania – skóra nie obciąża nadmiernie pamięci i procesora, dzięki czemu działa bardzo sprawnie

- integracja z kilkoma najpopularniejszymi skryptami – skrypty uzupełniają braki KodiInfo - instrukcja   jak pobrać i zainstalować Leia i skórkę  skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia)


Nic nie jest stałe i niezmienne, jest nowa skórka do Leia która zdetronizowała poprzednie jest to  skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia)

Link, plik 47 MB do pobrania:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=210069

Info jak zainstalować skórkę  skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia) z pliku zip na Leia:

Pobierz plik  skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia) , przejdź do ustawień -> dodatki i wybierz "zainstaluj z zipfile".  Przejdź do pliku zip  (może być w folderze karta SD, jeżeli instalujemy z zewnętrznego nośnika np. pendrajwa/karta SD)  i zainstaluj go,  install skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia)

Zalety tej skórki,   bardzo łatwa w obsłudze.

Każdej nocy dla odtwarzacza Wideo Leia są wydawane nowe wersje, wnoszące poprawki zwiększające funkcjonalność oraz wydajność odtwarzacza. 

MOŻNA KAŻDĄ NOWĄ WERSJĘ ZAINSTALOWAĆ BEZPOŚREDNIO (w obrębie osiemnastej Leia) ,  NIE MA ŻADNEJ POTRZEBY ODINSTALOWANIA STARSZEJ WERSJI osiemnastki I CO NAJWAŻNIEJSZE NIE TRACIMY ŻADNYCH USTAWIEŃ a zainstalowana jest nowsza wersja Leia!!!      Instalacja pliku APK z pendrajwa trwa zaledwie kilka minut.

Pobieramy i instalujemy oczywiście najnowszą wersję lub jedną z nowszych  tj. którąś od góry ale wielkość pliku maksymalnie do 100 MB.  Dla telewizora Manty  arm/  KLIKAMY  dokładnie  W TO MIEJSCE KILKA RAZY GDZIE JEST NAPISANE arm , KILKA RAZY ABY BYŁA do pobrania NAJNOWSZA WERSJA, PO PRAWEJ STRONIE JEST PODANA DATA WERSJI.

Poniżej link ze strony twórców odtwarzacza, oczywiście te pliki nie uszkodzą  oprogramowania telewizora, ponieważ pochodzą z autoryzowanych stron.
 
Link:

Odtwarzacz Wideo    Kodi 18 Leia  dla systemów Android 5.0+            arm/       ,         arm64-v8a/       ,       x86/

 Link:

 http://mirrors.kodi.tv/nightlies/android/

Manta:       arm/


Wszystkie funkcje płynnie działają  na wersji ze skórą    skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia)


Dla zainteresowanych personalizacją skórki   skin.aeon.nox.silvio-6.1.3 (Leia) ,     link:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/dla-zainteresowanych-personalizacja-skorki-skin-aeon-nox-silvio-6-1-3-(leia)/msg37612/#msg37612AKTUALIZACJA,  skórka CHROMA oraz  Skóra Black Glass Nova!!!

Jak w temacie, zaszły zmiany więc aktualizacja wątku: 

Na kodi 18 jest coraz więcej skórek kompatybilnych z tą najnowszą wersją odtwarzacza wideo Kodi. Ostatnio pojawiła się wersja skórki CHROMA bardzo szybka, niezawodna skórka bardzo dobrze współpracująca z Kodi 18.

Instalowanie CHROMA z poziomu systemu Kodi:

Aby zainstalować CHROMA, musisz to zrobić z Menedżera dodatków z poziomu Kodi, przechodząc z ekranu głównego,  skórę pobieramy w  ustawieniach interfejsu, wygląd -  skóra,  pobierz więcej, Chroma -  zainstalować


Lub instalacja z pliku ZIP:

https://github.com/Tgxcorporation/skin.chroma/wiki/Install-from-GitHub


Oczywiście w ustawieniach skóry jest też możliwość zmiany koloru interfejsu skórki  (domyślnie jest motyw  zielony). Do wyboru jest kilka kolorów w motywach, 8 motywów kolorów do wyboru, ja wybrałem indygo tj. odcień niebieski.


Poniżej dwie metody jak zmienić kolor motywu:

Ustawienia/Interfejs/Skóra/-Konfiguracja skóry.../Motywy

Lub

Ustawienia/Skóra/Motywy


Bardzo polecam wypróbowanie CHROMA, powinna spodobać się użytkownikom Kodi 18 niniejsza skórka.
 

Kodi 18 Nightly. Aplikację możemy pobrać z oficjalnej strony Kodi.tv.
Kodi 18 Nightly dla systemów android:

http://mirrors.kodi.tv/nightlies/android/

Leila, do instalacji na telewizory Manty trzeba pobrać  następującą wersję tj.  Android   arm 


Skóra Black Glass Nova:

Skóra Black Glass Nova jest zaprojektowana do obsługi ekranów telewizyjnych Full HD i 4K, ma bardzo dużą   przewagę nad wszystkimi innymi skórami, gdyż przy odtwarzaniu wideo w menu daje więcej informacji o filmie, dlatego ja używam obecnie Black Glass Nova.  Bardzo dużą zaletą tej skórki jest wyjątkowo małe zapotrzebowanie na RAM operacyjny oraz wewnętrzny.  Black Glass Nova działa stabilnie na Kodi 16/17/18 i WBMC 16/17/18.  Skóra Black Glass Nova   oferuje wiele funkcji i opcji dostosowywania. Niektóre z jej kluczowych funkcji to: dostosowywanie elementów domowych, program do pobierania grafiki, widżety skóry, ładne i wyraźne logo  itp. Najlepiej wygląda na ekranach telewizorów Full HD i 4K.

Linki spakowanych skórek Black Glass Nova,  wielkość pliku zip  13 MB:

Pobierz spakowaną skórkę dla KODI 18 LEIA ze strony https://github.com/Tgxcorporation/skin.blackglassnova/archive/master.zip


INSTALACJA SKÓRKI z pliku zip:   przejdź do ustawień -> dodatki i wybierz "zainstaluj z zipfile".  Przejdź do pliku zip  (może być w folderze karta SD, jeżeli instalujemy z zewnętrznego nośnika np. pendrajwa/karta SD)  i zainstaluj go,  install skin

AKTUALIZACJA.

Uwaga!!!

Na SPMC, WBMC i Kodi w wersji 17 oraz 18 zdecydowanie polecam skórkę Titan.

Również na starsze wersje 16 oraz 17, WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center, Kodi bardzo polecam znakomitą skórkę Titan, bardzo ułatwia obsługę i ma super wygląd.

Instalacja skórki Titan na 16 Jarvis lub 17 Krypton
Wybierz w dodatkach, Zainstaluj z repozytorium ► repozytorium  repository.marcelveldt ► Wygląd i styl ► Skórka ► Zainstaluj  w WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center lub Kodi, wybierz potrzebną wersję ► 16 Jarvis, ► 17 Krypton

https://github.com/kodi-community-addons/repository.marcelveldt/blob/master/repository.marcelveldt/repository.marcelveldt-1.0.1.zip 

Ustawienia i konfiguracja skórek Titan jest identyczna dla wszystkich wersji WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center, Kodi,  w tym, 16 Jarvis,  17 Krypton, 18 Leia. Oczywiście trzeba instalować skórkę dla danej wersji.

Szersze info o konfiguracji skórek Titan, tutaj (opis konfiguracji skórki jest dla wersji 18, ale pasuje i działa też na wersjach 16 oraz 17):

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/skorka-titan-vanilla-dla-kodi-leia-18/msg40543/#new


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2020, 13:45:48 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1268
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w "rankingu" skóry dla Kodi.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2019, 03:55:25 »
Poniżej podaję do wypróbowania dwie skórki oparte na tradycyjnym motywie graficznym oraz dwie na nowoczesnym. Wszystkie cztery warto wypróbować.


Polecam wypróbować w Kodi 17 i 18 skórkę Confluence 1080

https://kodi-addons.club/addon/skin.confluence.1080/4.3.0

https://github.com/OpenELEQ/skin.confluence.1080


Gorąco polecam wypróbujcie A Confluence ZEITGEIST. Naprawdę super działa na każdej wersji Kodi17 oraz Kodi18, dodatkowym plusem jest bardzo łatwa obsługa. Bardzo dobrze działa na Windowsie oraz Androidzie. Na Mancie z Kodi 18 Leia spisuje się znakomicie.

"Aby zainstalować skórkę musimy pobrać repozytorium autora z tego adresu":

https://git.io/vAW6r

Poniżej jak zainstalować skórkę, Chciałem jeszcze podkreślić,  że w opisie skórki jest Kodi 17 ale podana w linku skórka jest też na Kodi 18 Leia i oczywiście działa bardzo dobrze. Kodi samo wybierze odpowiednią wersję przy instalacji. W pliku instalacyjnym zip są obecnie zawarte dwie wersje na Kodi 17 i 18.

https://kodiwpigulce.pl/jak-zainstalowac-skorke-a-confluence-zeitgeist-do-kodi-17-poradnik/


Nie każdemu pasują mniej nowoczesne skórki Kodi. Z nowoczesnych skórek Kodi godną polecenia jest też skórka Transparency! , jest to prosta w obsłudze, przyjazna skórka przyśpieszająca obsługę Kodi, działa na Kodi 16/17/18. Dodatkowo autorzy skóry  Transparency! starają się, by ich skórka była na czasie ze wszystkimi nowinkami, jakie przynoszą nowe wersje Kodi. Skórkę instaluję się poprzez interfejs Kodi - Skóry.

http://kodi.org.pl/zmieniamy-wyglad-xbmc-skora-transparency/


Natomiast na telewizory Manta szczególnie polecam skórkę AppTV:

AppTV to skórka inspirowana AppleTV dla Kodi. Zapewnia bardzo lekkie, minimalistyczne zapotrzebowanie sprzętowe,  umożliwia to stosowanie skóry w systemach z bardzo małą ilością zasobów (pojemność pamięci i procesora), a jednocześnie umożliwia dostęp do wszystkich zaawansowanych opcji Kodi.  AppTV skórka Kodi działa naprawdę świetnie na wszystkich telewizorach Manty przyśpieszając i bardzo ułatwiając obsługę Kodi, SPMC lub CEMC.

W ustawieniach skóry AppTV warto zaznaczyć kilka funkcji.

1. Menadżer plików trzeba aktywować w ustawieniach skory tj. Menu startowe.
2. Pasek przesuwu ustawiony na tzw. ZAWSZE
3. Menu na PIONOWE, domyślne jest poziome, zmiana następuje w w ustawieniach skóry tj. Menu startowe
4. Ustawienia czcionki na POGRUBIONA

Oczywiście jest też dużo innych ustawień, te cztery są najważniejsze które warto zastosować.

Bardzo polecam wypróbować skórkę AppTV  na telewizory  Android TV i TV box-y mające zainstalowane Kodi 16/17/18, SPMC lub CEMC.


Instalowanie skórki AppTV w Kodi, SPMC lub CEMC:

Krok 1. Otwórz Kodi.
Krok 2. Kliknij Ustawienia.
Krok 3. Kliknij Ustawienia interfejsu.
Krok 4. Wybierz Skórka> Skórka.
Krok 5. Kliknij Uzyskaj więcej...
Krok 6. Wybierz skórkę AppTV.
Krok 7. Po wyświetleniu monitu kliknij przycisk Tak, jeśli chcesz zachować zmiany skórki. Do poprzedniej skórki można powrócić, ponieważ skórka domyślna i zainstalowane pozostają w Kodi do wyboru.

AKTUALIZACJA.

Uwaga!!!

Na SPMC, WBMC i Kodi w wersji 17 oraz 18 zdecydowanie polecam skórkę Titan.

Również na starsze wersje 16 oraz 17, WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center, Kodi bardzo polecam znakomitą skórkę Titan, bardzo ułatwia obsługę i ma super wygląd.

Instalacja skórki Titan na 16 Jarvis lub 17 Krypton
Wybierz w dodatkach, Zainstaluj z repozytorium ► repozytorium  repository.marcelveldt ► Wygląd i styl ► Skórka ► Zainstaluj  w WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center lub Kodi, wybierz potrzebną wersję ► 16 Jarvis, ► 17 Krypton

https://github.com/kodi-community-addons/repository.marcelveldt/blob/master/repository.marcelveldt/repository.marcelveldt-1.0.1.zip 

Ustawienia i konfiguracja skórek Titan jest identyczna dla wszystkich wersji WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center, Kodi,  w tym, 16 Jarvis,  17 Krypton, 18 Leia. Oczywiście trzeba instalować skórkę dla danej wersji.

Szersze info o konfiguracji skórek Titan, tutaj (opis konfiguracji skórki jest dla wersji 18, ale pasuje i działa też na wersjach 16 oraz 17):

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/skorka-titan-vanilla-dla-kodi-leia-18/msg40543/#new


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2020, 13:45:14 wysłana przez Arkady1964 »