Autor Wątek: Pytanie do Manty.  (Przeczytany 1288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

• Hero Member
Pytanie do Manty.
« dnia: Marzec 20, 2018, 16:28:36 »
Dość często przywracam mój  telewizor Manta LED94901S do ustawień fabrycznych, robię to aby usunąć drobne problemy lub gdy brakuje pamięci w Mancie, odinstalowanie aplikacji załatwia sprawę tylko częściowo, ponieważ nawet gdy odinstaluję wszystko co możliwe pamięć jest mniejsza o około 150 - 200 MB.  Wynika z tego, że zostają jakieś śmieci, pomaga oczywiście reset do ustawień fabrycznych.

Mam pytanie, nurtuje mnie czy w przypadku przerwania zasilania  w czasie przywracania ustawień fabrycznych Manta ma jakieś zabezpieczenia aby po ponownym załączeniu zasilania proces był wznowiony?

Oczywiście nie mam na myśli celowego wyłączenia prądu, jednak zdarzają się awarie w przesyłaniu prądu.  W telefonach i tabletach nie ma żadnego problemu tam wystarczy naładowana bateria a jak jest w telewizorze  Manta LED94901S ,   są jakieś zabezpieczenia na wypadek przerwy w zasilaniu prądem w czasie trwania przywracania ustawień fabrycznych  tj. przywracanie systemu od początku do pozytywnego końca??

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2018, 17:16:56 wysłana przez Arkady1964 »

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Pytanie do Manty.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2018, 08:33:05 »
Witaj Arkady1964,

Po przerwaniu zasilania proces powinien być wznowiony od początku.

Może mieć miejsce taka sytuacja, że proces przywracania ustawień fabrycznych będzie trzeba powtórzyć ponownie.

Pozdrawiam
Manta Team

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2018, 15:17:17 »
Dziękuje bardzo za odpowiedź, wynika z niej, że proces przywracania ustawień fabrycznych w Mancie jest w zasadzie bezpieczny.

Przywracanie ustawień fabrycznych robiłem kilkakrotnie i nie było żadnych problemów ale chciałem się upewnić czy jest to bezpieczne a bardzo przydaje się przy jakiś drobnych problemach, jeżeli cokolwiek było nie tak przywracałem ustawienia fabryczne, zawsze rozwiązywało to problem.

Pozdrawiam

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2018, 09:01:54 »

Po przerwaniu zasilania proces powinien być wznowiony od początku.
Może mieć miejsce taka sytuacja, że proces przywracania ustawień fabrycznych będzie trzeba powtórzyć ponownie.

Potwierdzam, faktycznie tak jest.

W czasie przywracania ustawień fabrycznych u mnie w bloku był zanik zasilania.  W całym bloku przez chwilę nie było prądu, jakaś awaria sieci energetycznej.  Po wznowieniu zasilania, telewizor od nowa przywrócił ustawienia fabryczne.  Wynika z tego, że procedura przywracania ustawień fabrycznych jest bezpieczna w telewizorach Manty.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2018, 09:10:02 wysłana przez Arkady1964 »