Autor Wątek: Odblokowanie, zawiesił się telewizor, stop klatka lub pojawił się czarny obraz.  (Przeczytany 219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Sposoby podane poniżej, tyczą się telewizorów Manty z serii 94801s i 94901s, w szczególności punkt 3.

1. Należy spróbować "wybudzić" telewizor przez kilkukrotne naciskanie klawisza HOME, który znajduje się pod czerwonym  przyciskiem na pilocie. Można też naciskać kilkukrotnie klawisz SETUP, który znajduje się pod zielonym przyciskiem na pilocie. Klawisze HOME oraz SETUP są to klawisze nadrzędne, jeżeli te dwa klawisze nie działają znaczy to, że telewizor kompletnie się zawiesił i pozostaje metoda 2 lub 3 odwieszenia telewizora.

2. Wyłączyć całkowicie zasilanie, na listwie lub wyciągając wtyczkę z kontaktu (na około 30 - 60 sekund).

3. Jak nie pomagają dwie pierwsze metody, należy przeprowadzić twardy reset systemu Android telewizora.  Zgodnie z procedurą, szersze info:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/info-samodzielna-naprawa-gdy-zawiesil-sie-telewizor-pojawil-sie-czarny-obraz/

W przypadku kiedy telewizor się włączył, ale jest na ekranie wyświetlane tylko logo Manty i nic więcej się nie dzieje. Oznacza to, że system Android TV kompletnie i całkowicie się zawiesił. Jak nie pomogąją trzy powyższe metody (w szczególności według punktu 3), zostaje jeszcze próba wgrania na nowo oprogramowania (softu) od nowa do telewizora. Z reguły to pomaga i telewizor dalej sprawnie działa.


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2020, 18:51:07 wysłana przez Arkady1964 »