Autor Wątek: NewPipe klient YouTube, dobra alternatywa, szczególnie dla Mant 94801s i 94901s.  (Przeczytany 298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1464
    • Zobacz profil
NewPipe klient YouTube, dobra alternatywa, szczególnie dla Mant 94801s i 94901s, może być bez żadnych problemów używany jako zamiennik aplikacji YouTube. Sprawa została zasygnalizowana przez użytkownika Palop, po problemach z aplikacja YTV na Mantach. Sam też zainteresowałem się aplikacją NewPipe, tym bardziej, że aplikacja ma duży potencjał dla dalszego rozwoju. NewPipe wyszukuje i odtwarza filmy z YouTube (od wersji 0.3), głównym celem dalszego rozwoju tej aplikacji będzie NewPipe w wersji 2.0.0, gdy aplikacja powinna mieć jeszcze większą funkcjonalność.

Obecne zalety NewPipe:

1. Pełna obsługa w języku polskim.

2. Obsługa Android TV (od 0.19.3)  Pozwala na sterowanie aplikacji pilotem od telewizora, myszka bezprzewodowa i plot Air Mouse też działa.

3. Uruchamia się szybko i działa płynnie z zewnętrznym odtwarzaczem np. MX Player, VLC, Kodi itp.

4. Bardzo mała wielkość pliku (plik pobierany APK około 7.3 MB, natomiast po instalacji zajmuje około 27 MB pamięci wewnętrznej)

5. Bardzo małe wymagania sprzętowe, wersje na Android 4.1+ oraz Android 4.4+

6. Przejrzysty interfejs, łatwy w obsłudze, bardzo podobny do interfejsu cda.pl

7. Nie wymaga roota.

Obecne wady NewPipe:

Ogólnie ta obecna wersja ma mniejszą funkcjonalność jak OGYouTube. Może następne wersje zwiększą funkcjonalność NewPipe.

Zainstalowanie NewPipe na telewizorach Manty.

Krok 1: Włącz nieznane źródło.

Krok 2: Zainstaluj NewPipe tj.  pobierz plik APK NewPipe bezpośrednio z linku poniżej (na wszystkie Manty trzeba wybrać wersje Android 4.4+):

https://newpipe.schabi.org/


Do odtwarzania na telewizorze NewPipe niezbędny jest zewnętrzny player audio/video, może być dowolny np.  MX Player, VLC, Kodi itp.  Ja używam MX Playera, który stosuję też do cda.pl  Działa on płynnie.
MX Player 1.26.4 (arm-v7a) (Android 4.2+), pobieramy tutaj w postaci pliku apk:

https://www.apkmirror.com/apk/mx-media-entertainment-formerly-j2-interactive/mx-player/mx-player-1-26-4-release/mx-player-1-26-4-android-apk-download/
 
Zaznaczam, że w MX Player w celu jak najbardziej płynnego działania warto zaznaczyć wszystkie kodeki SW oraz HW, dla HW w ustawieniach dekodowania:

klikamy na  HW + kodeki wideo  >  po wyświetleniu planszy zaznaczamy wszystkie kodeki wideo i klikamy OK

klikamy na  HW + kodeki audio   >  po wyświetleniu planszy zaznaczamy wszystkie kodeki audio i klikamy OK


NewPipe jest alternatywą dla Mant 94801s oraz 94901s, jednak, do czasu nim twórcy NewPipe nie rozwiozą tego problemu tzn.  wdrożą „ostatecznego” rozwiązania naprawiające problem. Zostaje korzystanie z informacji która rozdzielczość obsługuje audio i taką trzeba załączyć, aby był dźwięk tj:

Należy kliknąć prawy górny róg na dane o rozdzielczości, rozwinie się wtedy plansza które rozdzielczości obsługują Audio-Wideo w tym dźwięk w zewnętrznym odtwarzaczu. Natomiast pozostałe rozdzielczości Wideo,  gdzie jest przekreślona ikona głośnika mają całkowity braku dźwięku, jest dostępne do odbioru tylko Wideo bez głosu.

Zaznaczam, że dużo filmów działa w rozdzielczości 720p, najlepiej ją ustawić w ustawieniach Domyślna rozdzielczość.

Oczywiście, NewPipe można instalować na wszystkie Manty z Androidem.

Edit.  Obok NewPipe te aplikacje są jeszcze alternatywą:
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-alternatywne-aplikacje-dzialajace-na-telewizorach-manty-94801s-i-94901s/


Najlepsza apka na Manty, jest logowanie się:

Dolphin 12.0.18  (armeabi)
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-dolphin-12-0-18-przegladarka-internetowa-z-duza-funkcjonalnoscia/
Na Manty musi być Dolphin 12.0.18 w architekturze  armeabi  Do pobrania:
https://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser-12-0-18-release/dolphin-best-web-browser-%f0%9f%90%ac-12-0-18-android-apk-download/


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2020, 09:17:52 wysłana przez Arkady1964 »