Autor Wątek: LED94801S EMPEROR Android TV  (Przeczytany 23958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
LED94801S EMPEROR Android TV
« dnia: Marca 31, 2017, 11:20:35 »
Najwyższa jakość telewizji!

48 calowy telewizor Manta LED94801S to najwyższa jakość HD, wysoka rozdzielczość ekranu 3840x2160. Oglądanie filmów na tym TV to czysta przyjemność. Dzięki tak dużej rozdzielczości telewizor wyświetla obrazy w technologi ULTRA HN/4K. Wyposażony jest w złącza RF, HDMI x3, USB2.0x1, USB3.0x1, COAX, Y PB PR, VGA, PC Audio In, Cl/Cl+, Cl , SCART, AV IN, RJ45 oraz umożliwia połączenie ze smartfonem (w przypadku telefonów z systemem Android połączenie możliwe jest za pomocą Eshare).

Telewizja i wiele więcej!

Manta LED94801S to idealny telewizor dedykowany każdemu, kto lubi dobrą jakość obrazu połączoną z wieloma przydatnymi funkcjami. Wbudowany Smart TV posiada czterordzeniowy procesor A9 o taktowaniu 1.2 GHz. Telewizor wyposażony jest w 1.5 GB pamięci operacyjnej RAM oraz aż 4GB pamięci Flash. Dodatkowo posiada fabrycznie wgrane aplikacje: ESHARE, Facebook, Twitter, Youtube, przeglądarka internetowa, odtwarzacz plików multimedialnych. Dzięki temu, spełnia on funkcję dwóch urządzeń – telewizora oraz komputera.

Dodatkowe funkcje:

Dzięki funkcji redukcji szumów, telewizor Manta LED 94801S pozwala cieszyć się czystym, nieskazitelnym dźwiękiem. Posiada także nagrywarkę PVR oraz funkcję trybu hotelowego. Dodatkowo jest wyposażony w tunery cyfrowe DVB-T/C (MPEG4, MHEG-5UK) umożliwiając jeszcze lepszą jakość obrazu. TV sprzedawany jest wraz z pilotem, bateriami do pilota oraz instrukcją obsługi.

Eshare

Funkcja w telewizorach Manta. Funkcja umożliwia wysyłanie plików z telefonu na telewizor, odtwarzanie filmów bezpośrednio z telefonu podpiętego bezprzewodowo za pomocą sieci WiFi na telewizorze, bezpośrednie uruchamianie aplikacji na android TV za pomocą telefonu, zdalne przeglądanie zdjęć z telefonu na ekranie TV.

EMPEROR

Po sukcesie DVD EMPEROR nadszedł czas na telewizor tej serii. Jakie możliwości daje EMPEROR? To proste - wymyśl aplikację lub grę i wgraj ją na swój telewizor. Na forum możesz podzielić się swoimi dokonaniami wśród innych użytkowników.

Bądź kreatywny!

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: LED94801S EMPEROR Android TV
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2017, 11:22:49 »
Oczywiście telewizor objęty jest usługą Manta Express DOOR TO DOOR. Więcej szczegółów na stronie http://www.manta.com.pl/pl/content/219-manta-express

szczepaniu

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 16, 2017, 20:55:43 »
Można prosić o instrukcję obsługi jakiś film wiecej zdjęć czy coś w tym stylu ?

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 17, 2017, 09:35:30 »
Witaj Szczepaniu,

Wszystkie dane przesyłamy w wiadomości prywatnej.

Pozdrawiam

Marian43

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 14, 2017, 19:51:55 »
Witam, chciałem właśnie w kwestii androida w tej serii telewizorów zadać kilka pytań.
Dziś zakupiłem telewizor model LED 94801S i właśnie zauważyłem iż system w tym telewizorze to nie czysty android tylko jakaś dziwna nakładka która niestety nie posiada dostępu do podstawowej funkcji androida jak sklep Play >:( Jest jakiś sklep z apkami ale są to głównie jakieś nieznane aplikacje. Brak jest np dostępu do jakże popularnej Player PL czy IPLA. Może udzieli mi ktoś informacji jak zaktualizować ten system żeby mieć dostęp do sklepu PLAY? Druga sprawa to wyświetlanie filmów 4K... Wpisując np w wyszukiwarce you tube UHD 4K znajduje filmy w tej rozdzielczości ale ....odtwarza maksymalnie w 1080p. Natomiast próba odtworzenia pliku z telefonu Samsung Galaxy S7 edge w najwyższej rozdzielczości za pomocą funkcji ESHARE kończy się komunikatem fILE NOT SUPORTED!  >:( Co do pozostałych parametrów tv to wypowiem się później. Póki co prosiłbym o jakąś pomoc lub poradę jak to ogarnąć żeby wszystko działało tak jak to reklamuje producent.
Modyfikuj wiadomość
P.S.
Przekopiowałem tego posta z innego wątku. Teraz zauważyłem że jest do tego odpowiedni temat. Przepraszam za zaśmiecanie.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 19, 2017, 08:04:04 »
Witam serdecznie,

Chciałbym  wyjaśnić, że sklep Google Play dostępny jest w telewizorach 32' oraz 50' opisane to zostało na naszej stronie www.manta.com.pl
Jeśli chodzi o Pana pozostałe pytania to oczekuje na odpowiedź.

pozdrawiam

Marian43

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 23, 2017, 11:20:41 »
W takim razie pozostałe modele czyli 48 i 49 cali model EMPEROR raczej nie powinny być nazywane jako telewizory z androidem. Druga sprawa iż na stronie którą reklamujecie czyli tutaj:
http://www.manta.com.pl/emperor/
 podano iż owe telewizory mają dostęp do aplikacji takich jak Player TVN czy HBO GO bądź CYFROWYPolsat GO co niestety nie jest prawdą. Próba zainstalowania aplikacji z pendriva kończy się porażką gdyż da się je doinstalować ale niestety nie działają. Sprawdzałem na kilku wersjach aplikacji. Szkoda iż telewizor LED94801S nie dostał tego samego softu co 50 calowy. Wtedy mógłby się nazywać telewizorem z androidem. Temat wyświetlania 4K to inna sprawa. Ale o tym później...

lukifree81

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 24, 2017, 11:37:29 »
Witam

Również jestem użytkownikiem ( od dwóch dni ) tego TV i mam następujące pytania / problemy :

1. TV w dolnym lewym rogu wyświetla napis " Tryb awaryjny "
2. W aplikacji Netflix , nie idzie wejść w opcje .
3. Po wyjściu z przeglądarki , zostaje na stałe kursor " myszki" , nie idzie powrócić do trybu TV , pomaga wyłączenie i włączenie .
4. Znany z innych TV z androidem problem z zasięgiem sieci ( jest tragiczny ) ; czy tak jak u innych producentów, pojawi się fix / soft poprawiający działanie Wi Fi ?
5. Po sprawdzeniu dostępności aktualizacji , TV wyświetla komunikat : Twój system wymaga aktualizacji " - jak ją pobrać ?
6 . Czy udostępniacie źródła ? 

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 26, 2017, 08:35:39 »
Witam,

Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

- Aplikacje wyświetlają obraz w rozdzielczości 1080p
- Aplikacje można pobrać i zainstalować na telewizorze (w osobnym poście umieszczę link oraz sposób instalacji)
- Opcja związana z aktualizacją jest w chwili obecnej w fazie testów - pracujemy nad udostępnieniem aktualizacji. Oczywiście poinformujemy o takiej możliwości na forum
- Opcje takich aplikacji jak Netfilx należy skonfigurować za pośrednictwem przeglądarki internetowej
- Nie odnotowaliśmy jakichkolwiek problemów z działaniem sieci Wi Fi - testy celowo były prowadzone na małych przepustowościach. Zachęcam do zapoznania się również z FAQami dostępnymi na naszej stronie http://www.manta.com.pl/pl/led94801s
- Formaty plików jakie są obsługiwane załączam do wiadomości

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 26, 2017, 08:37:46 »
Instrukcja wgrania aplikacji LED94801S

W celu instalacji aplikacji z zewnętrznych źródeł należy wybrać :

Ustawienia→ Aplikacja→ Nieznane źródło → Umożliwia instalację zmienić ustawienie na Wł.

Instalacja aplikacji:

1.   Podłączyć pendrive USB do telewizora, który automatycznie wykryje podłączony pendrive.
2.   Wybrać dysk zawierający aplikacje do instalacji.
3.   Z poziomu Kategorie wybrać Aplikacje.
4.   Następnie wybrać katalog w którym znajduję się aplikacja. Potwierdzić instalację wyborem klawisza INSTALUJ.

Aplikacje dostępne w formie plików APK na stronie : http://www.apkmirror.com/
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2017, 14:10:13 wysłana przez Manta Team 2017 »

Marian43

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 30, 2017, 18:25:06 »
Nie widzę na stronie z dostępnymi aplikacjami ani apki IPLA, ani PLAYER TVN, ani HBO GO. Jest za to GOOGLE PLAY STORE. Czy po zainstalowaniu aplikacji sklepu da się zainstalować powyższe aplikacje? Udało mi się zainstalować Player TVN z pendrive ale niestety nie działa, zmieniałem wersję apki ale na próżno. Podobna sytuacja z IPLĄ. Jak to rozwiązać?
Druga sprawa, wyświetlanie aplikacji w rozdzielczości 1080p... Czy ten telewizor nie mieni się nazwą 4K?
P.S. Dziękuję za poprzednią odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2017, 18:27:07 wysłana przez Marian43 »

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 31, 2017, 12:46:01 »
Witam,

Niestety Sklepu Play nie można doinstalować do SmartTV 48/49.

Dodatkowa strona na której dostępne są polskie aplikacje to https://apk-s.com/

Pod kolejnym linkiem jest podana instrukcja jak pobierać aplikacje w formie plików APK bezpośrednio ze Sklepu Play:

http://www.fandroid.com.pl/jak-pobrac-plik-apk-bezposrednio-ze-sklepu-google-play,10901

Dodatkowo proponuje w wyszukać aplikacje za pomocą przeglądarki w oknie wyszukiwania. Po nazwie aplikacji proszę wpisać skrót APK.

Istnieje również trzeci sposób pozyskania i instalacji aplikacji na smartTV Manta za pomocą aplikacji SPACKMAN

1. Aplikacje Spackman instalujemy na Smartfonie (dostępna w serwisie Sklep Play).

2. Następnie na smartfonie instalujemy aplikację, którą chcemy mieć dostępną na naszym SmartTV

3. Za pomocą aplikacji SPACKMAN kopiujemy plik APK wybranej aplikacji.

4. Skopiowany plik przenosimy na pendrive USB i instalujemy na SmartTV.

Proszę pamiętać, że nie wszystkie aplikację będą działać, chodzi o przypadek w którym, telefon ma system android 6.0 i wyższy.

wgroszewski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 02, 2017, 09:08:06 »
Witam

Czy testowaliście może aplikację shomwax na tym telewizorze?
Próbowałem zainstalować dwie wersje apk i niestety podczas próby odpalenia filmu tylko kręci się kółko.

Bardzo by mi zależało aby showmax działał, co możecie poradzić w tym temacie?
pozdrawiam

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 02, 2017, 12:42:11 »
witaj wgroszewski,

Aplikacja Showmax działa bardzo płynnie na telewizorze 48 jak i 49'.

Wersja aplikacji która jest zainstalowana na naszych telewizorach :

com.showmax.app-21.0.5fae2f0.apk

pozdrawiam

wgroszewski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 02, 2017, 17:56:47 »
Zainstalowałem najnowszą wersję, tą co podaliście jest widzę z dnia dzisiejszego i niestety dalej to samo. Do showmaxa mogę się zalogować, jak włącze "Oglądaj zwiastun" to działa a jak włączam "Oglądaj" to się niebieskie kółko ładowania kręci się cały czas (jak zostawiłem na 15 min to cały czas się kreciło i film nie ruszył).