Autor Wątek: LED94801S EMPEROR Android TV  (Przeczytany 25077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pravy1990

• Jr. Member
  • **
Odp: LED94801S EMPEROR Android TV
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 12, 2017, 23:35:08 »
Masz rację Gienek25. Tylko dlaczego sklepy nie wycofują tych tv skoro masa ludzi je zwraca ?większość z tą samą wada. Może to matryca jest walnieta seryjnie tj wadliwa  i taka wymiana to np 400-600 zł sztuka razy setki bądź tysiące ?tylko po co to wprowadzać do obiegu i robić sobie tak zła opinie ...nie rozumiem . Te telewizory to kompletne nieporozumienie od wadliwych po niezgodne z opisem ...jazeli uda mi się zwrócić ten tv i otrzymać pieniądze będę szczęśliwy i nigdy nikomu tego nie życzę ,ale to długa droga .

Gienek25

• Full Member
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 13, 2017, 08:08:42 »
Ja też tego nikomu nie życzę, więc nadal się tu udzielam.
Wycofanie serii lub nawet całej produkcji to są ogromne straty, dlatego postanowili wciskać kit, że "tak ma być" i koniec.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Gabriel_d

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 13, 2017, 17:58:03 »
Cytat z oficjalnej strony Manty.Ale mnie rozbawili hehe -

"Nasz Klient to wyjątkowo mądry konsument, który kupuje z głową i nie przepłaca, a oszczędności inwestuje w rodzinę. Dlatego musimy nieustannie dbać o każdego z nich nie tylko na etapie zakupu, ale też otoczyć opieką posprzedażową. Działamy w myśl powiedzenia "Manta rozwija się, bo słucha ludzi..."

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

pravy1990

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 14, 2017, 01:52:59 »
Gabriel jak Twoja sytuacja z tym tv masz go czy zwrociles?
Kiedyś sobie chwalilem Mante miałem telefon i nawet polecilem 2 kumplom zakup tv full hd40 cali zarobili dzięki mnie . W sumie te 40- tki chodzą do tej pory dobrze i nie miałem.sie czego czepic ,często sam z nich korzystałem
Tanie nie wygląda źle i spełnia swoją rolę  . Dlatego głupi ja postanowiłem sobie zakupić produkt premium :D Bozeeee...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2017, 01:54:42 wysłana przez pravy1990 »

farom

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 14, 2017, 03:55:08 »
Też dałem się nabrać na tą szczególną dbałość o dobro klienta. Przyznam,że początkowo wydawał się dobrym telewizorem.Filmy z USB leciały w 4K (chociaż nie wszystkie) i tak na prawdę to poza dziadowskim pilotem nie sprawiał większych problemów. Czar prysł po zakupie Xboxa One X.Okazało się,że jedyna zaleta tej miernoty to cena. Brak HDR,odświeżanie 24 Hz,głębia kolorów 8 bit no i porty HDMI nie dostosowane do 4K...Co prawda Producent tego nie obiecywał ale ze względu na brak szczegółowej specyfikacji i reklamowanie jako urządzenia 4K UHD o najwyższej jakości obrazu można się było się tych funkcji spodziewać lub przynajmniej nie których.Innymi słowy ściema na pograniczu oszustwa,kiepski sprzęt udający klasę premium,który nawet nie został przed wprowadzeniem do sprzedaży porządnie przetestowany.

wadokaj

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 14, 2017, 17:19:45 »
No dobra Panowie to czy jest jakaś szansa by zwrócić ten telewizor Mancie i uzyskać zwrot pieniędzy, czy zwrócenie się do Urzędu Ochrony Praw Konsumenta przyniesie jakiś skutek, czy może jest ktoś kto by poprowadził oszukanych klientów w celu wyegzekwowania od manty obowiązku przyjęcia tych nieszczęsnych egzemplarzy? Powiem szczerze że jestem tu zdziwiony że niektórzy tu poprawnie oglądają filmy przez USB bo mi nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych głos się poprawnie nie synchronizuje z obrazem i nie ma opcji regulacji tego... Podobna sytuacja przy Nefliksie a jakość obrazu... brrrr...

varkufen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 15, 2017, 22:43:31 »
Witam, dlaczego PS4 nie widzi telewizora w 4k? Nie da się ustawić konsoli na tryb 4k

Gienek25

• Full Member
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 16, 2017, 02:29:20 »
Nie widzi 4K ze względu na niskie odświeżanie i port HDMI starszej generacji.
Nie pograsz na PS4 w 4K na tym telewizorze.

farom

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 21, 2017, 12:59:19 »
Ciekawe cóż to takiego ciekawego porabia szanowna Administracja niegdyś tak bardzo aktywna na forum...
Wiele dałbym żeby usłyszeć  jakieś sensowne wyjaśnienia dotyczące zgłaszanych problemów i ewentualne wskazówki jak je naprawić.

Gienek25

• Full Member
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 21, 2017, 13:11:35 »
Możliwe, że pisze bardzo pozytywne opinie na ceneo i na stronach marketów z elektroniką :)
Wystarczy przeczytać kilkanaście z nich i od razu widać, że mają bardzo podobny schemat...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2017, 14:25:48 wysłana przez Gienek25 »

farom

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 09, 2018, 01:10:59 »
Znalazłem rozwiązanie na wszelkie problemy związane z naszym imperatorem.Wychodzi na to,że Manta nie wie co sprzedaje lub,co wydaje się bardziej prawdopodobne po prostu nie umie nic zaradzić.Zauważmy,że wsparcie  dotyczy drobnostek,z którymi przy odrobine chęci można poradzić sobie samodzielnie ale na pytanie dlaczego z konsoli(dla ścisłości Xbox One X ale czytałem,że jest identycznie w przypadku Sony PS4 Pro) nie ma obrazu 4k niestety nie otrzymałem odpowiedzi.Niby proste pytanie.Nagle wsparcie techniczne,wcześniej można by rzec wszechwiedzące umilkło i jaka jest tego przyczyna musiałem dowiedzieć się samodzielnie bo z pewnych,chyba nie tylko mi znanych przyczyn Producent nie wspomniał,że telewizor nie ma odpowiednich portów HDMI.Innymi słowy kabaret.Telewizor 4k,który nie wspiera 4k z urządzeń zewnętrzych.Zresztą z wypowiedzi innych użytkowników wiem,że aplikacje,które są zainstalowane też nie.Czyste i świadome oszukanie klientów bo poza matrycą  ten telewizor nie ma nic wspólnego ze standardem 4k.Aby telewizor spełniał te wymagania to oczywiście oprócz matrycy powinien posiadać przynajmniej jeden port HDMI 2.0,który jest niezbędny do wyświetlania materiału w tej rozdzielczości.
Ale wracam do tematu,czyli jak sobie z tym poradziłem.Ano wbrew pozorom metoda jest bardzo prosta jednak kosztowna.Sprzedałem imperatora i tym razem wzbogacony o wiedzę zdobytą dzięki firmie Manta kupiłem telewizor znanej i szanowanej na rynku rtv marki.
Na koniec pozostaje mi podziękować firmie Manta za tą bardzo pouczającą,jednak dosyć drogą lekcję,że niestety za atrakcyjną cenę nasz sprzęt już tak atrakcyjny nie będzie czyli niska cena równa się niska jakość.Opisany przypadek tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu.Co prawda są firmy potrafiące pogodzić dobrą jakość z atrakcyjną ceną,ale to są wyjątki,rzekłbym perełki.Manta z całą pewnością do nich się nie zalicza.
Nie chodzi mi o to,żeby z jakiegoś tam powodu czy osobistej niechęci do ich produktów oczerniać Mantę.Do tej pory wszystko było w porządku.Sprzedawali sprzęt niskiej klasy ale tani.Pamietam,że kiedyś,około 2000 roku kupiłem odtwarzacz DVD tej firmy.Pracowałem wtedy w delegacji i potrzebowałem prostego,w miarę taniego odtwarzacza,który nie padnie po kilku dniach.Działał bez najmniejszych problemów,równocześnie będąc dużo tańszy od japońskich gigantów.Pewnie,że nie był tak zaawansowany technologicznie i nie posiadał takich możliwości ale w zupełności spełniał moje wymagania.Różnica polega na tym,że wtedy nikt nie obiecywał mi,że w tej cenie dostanę cudeńko najwyższej jakości.O ile Manta wcześniej miała uczciwe podejście to teraz zachowała się jak pospolity naciągacz.Stara się przekonać,że jest poważną i rzetelną firmą a jej produkty są wysokiej klasy.Problem w tym,że nie są i raczej nie będą.Nie twierdzę,że nie mają pojęcia o elektronice bo byłoby to obraźliwe i nie sprawiedliwe jednak to nie ten poziom.Porwali się z motyką na księżyc.Pielęgniarka nie operuje a murarz nie projektuje wieżowców choć obojgu mogłoby się wydawać,że posiadają niezbędne umiejętności.I całe szczęście bo efekt byłby równie opłakany.Mancie wydawało się,że podoła z telewizorem UHD natomiast skutek takiego założenia mieliśmy okazje poznać.
Tym miłym akcentem pozdrawiam forumowiczów,załogę na czele z ostatnimi czasy jakby mniej aktywnym Administratorem oraz wszystkich ludzi wchodzących w skład Manta Polska.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 09, 2018, 16:56:34 »
Mancie wydawało się,że podoła z telewizorem UHD natomiast skutek takiego założenia mieliśmy okazje poznać.

Nie sposób nie zgodzić się. 

"Spece"   od marketingu Manty   (specjaliści od marketingu w cudzysłowie nie jest napisane przypadkiem...)   bez wątpliwości przesadzili z reklamą, starczyło tylko wyraźnie napisać ile jest 4K w ich telewizorze.

Ja nie mam pretensji, chciałem kupić jak najtaniej telewizor 49 cali oraz małej awaryjności sprzęt  i Manta ogólnie mnie zadowala.

Jeżeli komuś zależy na telewizorze który oferuje całkowicie pełną obsługę 4 K, obecnie nie ma obecnie problemu z zakupem telewizora  4K  w granicach około 2000 złotych. Jest sporo wyprzedaży np.  LG, Sharp, Philips, Thomson.  Cena jest około 20 - 25 % wyższa od Manty ale jest pełna obsługa 4 K np.  dla graczy na konsolach z 4K Xbox One X jest potrzebne chodz jedno wejście HDMI 2.0 ,   Manta ma trzy   HDMI 1.4

Należy podkreślić fakt, że kiedy pół roku temu Manta wchodziła na rynek ze swoim telewizorem tzw.  4K  ogólnie ceny telewizorów 4 K były bardzo  duże,   teraz niektóre modele staniały, głównie wyprzedaż starszych ale wciąż dobrych telewizorów.

Jak pisałem powyżej mi zależało na jak najtańszym zakupie oraz małej awaryjności sprzętu i Manta te warunki spełnia ale podkreślam,  gdy się szuka  telewizora z 4 K na dzień dzisiejszy można kupić telewizor z 4 K 49 cali  nawet w przedziale cenowym 1800 złotych.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2018, 10:08:14 wysłana przez Arkady1964 »

farom

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 13, 2018, 04:44:25 »
Arkady mnie przychodzi na myśl wiele określeń ale ostatnią rzeczą,którą mógłbym stwierdzić jest to,że jestem zadowolony.Bardziej pasuje  zrobiony w ch...Według mnie oszustwem jest sprzedaż sprzętu nie mającego wiele wspólnego z opisem bo chyba przyznasz mi rację,że ten telewizor,wedle słów producenta nazwać UHD,na dodatek o najwyższej jakości jest oszustwem ,którego  zasadniczym celem jest wydarcie pieniędzy od klienta jak najmniejszym kosztem.Zresztą potwierdza to reakcja,a raczej jej brak na liczne skargi użytkowników.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 13, 2018, 17:58:31 »
Tak zgodzę się z Tobą.  Jeżeli chce się mieć pełną obsługę 4K, trzeba kupić inny telewizor.

Jak pisałem powyżej mi zależało na jak najtańszym zakupie oraz małej awaryjności sprzętu i Manta te warunki spełnia ale dla mnie 4K nie było priorytetem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2018, 18:01:21 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 14, 2018, 06:05:49 »
  Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.  -  Opcja związana z aktualizacją jest w chwili obecnej w fazie testów - pracujemy nad udostępnieniem aktualizacji. Oczywiście poinformujemy o takiej możliwości na forum 

Manta LED94801S, Manta LED94901S,    przeczytałem,  że dla tej rodziny telewizorów Manty jakiś czas temu były prowadzone testy nad udostępnieniem aktualizacji.

Mam nadzieję, że pierworodne dzieci Manty z matrycami 4K tj. Manta LED94801S, Manta LED94901S, nie zostaną przez Mantę opuszczone i nie zostaną bez wsparcia w postaci AKTUALIZACJI.

Uprzejmnie proszę o obiecaną informację, jaki jest postęp nad pracą z możliwością udostępnienia aktualizacji dla Manta LED94801S, Manta LED94901S. 

Pozdrawiam

PS    Pytanie kieruję do Szefostwa Manty oraz działu technicznego.  Jednym zdaniem, czy w kierunku aktualizacji dla Manta LED94801S, Manta LED94901S są nadal prowadzone prace i jest nadzieja na pozytywny efekt.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2018, 06:06:48 wysłana przez Arkady1964 »