Autor Wątek: LED94801S EMPEROR Android TV  (Przeczytany 25083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gena1

• Newbie
  • *
Odp: LED94801S EMPEROR Android TV
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 20, 2017, 08:07:44 »
Witam
Czy telewizor posiada tryb PC, ponieważ po podłączeniu laptopa obraz przyspiesza aby po chwili się delikatnie przyciąć, jest to dość irytujące przy oglądaniu filmów. Ewentualnie jak ustawić komputer aby uniknąć tego problemu?

farom

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 22, 2017, 03:56:21 »
Posiadam ten telewizor od dwóch miesięcy i niestety w miarę upływu czasu zaczął pokazywać mniejsze i większe bolączki i niedociągnięcia.Ten godny politowania pseudopilot zamieniłem na wygodną miniklawiaturkę a jak chcę pooglądać jakiś film to przerzucam go na pendrive lub podłączam laptopa bo niestety firmowy odtwarzacz nie wiedzieć czemu nie radzi sobie z niektórymi filmami choć te chodziły bezproblemowo na komputerze ale sytuację naprawiła instalacja KODI 17,co nawet mnie miło zaskoczyło,że aplikacja działa całkiem dobrze.Telewizor z niewiadomych przyczyn nie chce współpracować z moim routerem choć inne urządzenia nie mają z tym najmniejszego problemu.Co ciekawe,kiedy z mojego telefonu udostępniam internet to telewizor pięknie się łączy.Istna magia :-) ale odnośnie tej całej mody na SMART TV,nie wiem czym to ludzie się tak podniecają,najtańszy komputer czy laptop będzie w tej roli o niebo lepszy i wygodniejszy,poza tym oprogramowanie wewnętrzne delikatnie mówiąc jest kiepskie a mikroskopijna pamięć naszego Imperatora oraz brak możliwości instalacji programów na nośnikach zewnętrznych mocno ogranicza zastosowanie aplikacji zewnętrznych.Dopóki Producent nie weźmie się za poprawę i optymalizację firmware to i tak lepiej nic nie ruszać.Jak za pierwszym razem zainstalowałem KODI i dodałem mu kilka wtyczek to telewizor tak zamulił,że niestety konieczny okazał się reset.Pewnie wszystko byłoby dobrze,gdyby nie cała masa beznadziejnych aplikacji,które do niczego nie są mi potrzebne a usunąć ich nie idzie w żaden sposób i tylko zaśmiecają telewizor.Kompletnie nie tego rozumiem,czym jest to zachowanie ze strony MANTA kierowane.Poprosiłbym o odniesienie się do tej kwestii,o ile to możliwe i nie godzi w interesy firmy.Jako Państwa klient i osoba dorosła jestem po prostu ciekawy dlaczego nie mogę samodzielnie decydować w tak prostej sprawie.Oczywiście proszę moich słów nie traktować jako atak na Państwa firmę a jedynie uwagi użytkownika,które można by uwzględnić przy aktualizacji sprzętu.

Teraz sprawa dla mnie nadrzędna.Kupiłem Xboxa i tu mam największy i najbardziej bolesny problem: telewizor nie wyświetla 4K a jedynie 1080p.Dostaję taki komunikat: "Ustawienie twojego telewizora nie obsługuje rozdzielczości 4K(UHD) 60Hz.Wyjście video nie może zostać powiększone do 4K".Dla ścisłości dodam,że mam Xboxa One X podłączonego za pomocą dołączonego do konsoli kabla HDMI 4K.

W tym miejscu chciałem zapytać:
Czy jest możliwość dostosowania TV do wymienionych ustawień? Niestety,nie mogę znaleść takiej opcji a właśnie możliwość grania w 4K była kluczowa przy wyborze odbiornika TV.
Jeżeli to tylko kwestia ustawień to gorąco proszę o wskazanie mi właściwych bo pomimo,że telewizor mógłby być lepszy i bardziej dopracowany nadal uważam,że jak za te pieniądze to całkiem udane urządzenie a większość błędów i niedoróbek można usunąć aktualizacją oprogramowania.

Z poważaniem.
Piotr.

tbik

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 29, 2017, 15:36:18 »
A na którym HDMI podłączyłeś tą konsolę?
U mnie 4K mogę ustawić tylko na HDMI 1, na pozostałych tylko 1080 - jak dla mnie to takie małe oszustwo.

Ja natomiast mam pytanie odnośnie ARC które widnieje w opisie gniazda HDMI2.
Zamierzam podpiąć tu soundbara i zastanawiam się czy poleci tym gniazdem dźwięk, jeśli nie będzie pochodził z tunera TV tylko z innego HDMI czy uruchomionej aplikacji, oraz ilu kanałowy będzie to dźwięk.

Zadałem w tej kwestii pytanie po przez stronę Manty i otrzymałem odpowiedź że prześlą moje pytanie do działu technicznego. Następnego dnia odpisali:
"Po otrzymaniu informacji z działu technicznego pragniemy poinformować, że gniazda HDMI w telewizorze nie wysyłają sygnału.
Można wysłać dźwięk stereo."

Pytam się więc jak to jest, że "gniazda HDMI w telewizorze nie wysyłają sygnału",
a jednocześnie "Można wysłać dźwięk stereo." ?

Czy w takim razie ARC jest tylko napisem, a nie funkcją której można by się spodziewać?

Może w takim razie warto napisać 8K, to też nie będzie do niczego zobowiązywać,  a powinno podnieść sprzedaż.

W tym wątku:
http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/manta-android-tv/msg36746/#msg36746
"Manta Team 2017" twierdzi że HDMI może służyć do podłączenia odbiornika dźwięku.

Może ktoś z was ma już doświadczenie z ARC na tym TV i mógłby się wypowiedzieć jak to jest w rzeczywistości.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2017, 15:54:01 wysłana przez tbik »

farom

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 30, 2017, 21:12:48 »
Nie ma znaczenia pod który port.Próbowałem wszystkie.Ale to nie tutaj problem.Telewizor owszem,ma rozdzielczość 4k ale tylko przy częstotliwości odświeżania 24Hz.Szkoda tylko,że Producent jakoś zapomniał sobie (a najpewniej nie chciał) o tym poinformować  ani w specyfikacji na stronie ani w dołączonej instrukcji.
Urządzenie na pozór bardzo wszechstronne tyle,że na każdym kroku niedopracowane a przedstawiane walory urządzenia są mocno ubarwione.Ale,żeby oddać sprawiedliwość to ja powinienem podejść do tego z większym dystansem i nie ulec magii reklamy.Bo jakim cudem można kupić telewizor o takich możliwościach i tak atrakcyjnej cenie? Potwierdza się reguła: nie da się kupić dobrej jakości sprzętu,obojętnie jakiego za relatywnie niską cenę.Podsumowując,nasz Imperator to poza imponującą nazwą i atrakcyjną ceną  sporo odbiega od tego,co opisuje Producent.Do oglądania telewizji jest ok,do filmów z pewnymi zastrzeżeniami również, bo nie wszystkie formaty są wspierane natomiast cała reszta pozostawia sporo do życzenia i pokazuje dobitnie,że jednak Manta to niezbyt liczący się producent urządzeń niskobudżetowych,którego największą zaletą był świetnie wykalkulowany stosunek ceny do jakości,jednak wyraźnie odstający od czołówki i same chęci oraz nad wyraz przesadzone przechwałki niestety nie zmienią tego stanu rzeczy.

Gabriel_d

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 02, 2017, 11:25:48 »
Witam.
Mam podobny problem z 4K w playstation 4 pro.Też telewizor nie wyświetla 4K.
Poradził ktoś sobie z tym problemem ?
A może to wina kabla hdmi.Podłączone mam kablem z zestawu.A podobno nie wszystkie się nadają do 4K.
tbik u ciebie działa z jaką konsolą ?
Pomóżcie  :(
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2017, 11:27:39 wysłana przez Gabriel_d »

Gienek25

• Full Member
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 03, 2017, 08:36:45 »
Przecież sprawa jest wyjaśniona...
Ten telewizor obsługuje 4K w 24Hz, a PS4 chce więcej.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Gabriel_d

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 03, 2017, 12:31:10 »
Czyli co nic się z tym nie zrobi ?
Nie można konsoli jakoś zmusić żeby wyślietliła te 24 hz ?

Dziś rozmawiałem z panią z infolinii manty i powiedziała mi,że wszystkie porty Hdmi w telewizorach Manta obsługują protokól (czy jak to się mówi) 1.4 i dlatego 4K nie pójdzie bo musi być 2.2 czy 2.4 żeby poszło.
Prawda to ?
Bo jeżeli tak to wszystko co podłączymy przez Hdmi w 4K nie pójdzie :(
Jaja jakieś to gdzie w tym tv 4K ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2017, 15:43:23 wysłana przez Gabriel_d »

pravy1990

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 06, 2017, 21:37:14 »
Mam ten sam tv ale 49 cali . Mam najnowszego xboxa oraz 2 kable HDMI 1.4 ora 2.0 . Nie da rady na tym tv odtworzyć obrazu 4k z konsoli bo ten tv działa w  24 hz TYLKO ,same problemy i niedociągnięcia . By grać potrzeba 60 hz . Szkoda że to w specyfikacji  zostało ukryte . Te 4 K to nie wiem po co w tym tv :D
4 K praktycznie nie działa (mocne ograniczenia)
Android tv bezużyteczny ,seryjnie występuje wada  podświetlania matrycy na której występują paski i nie naprawia tego bo za dużo tych tv wypuścili z tym defektem , brak reklamowanych aplikacji jak hbo go czym wprowadza się błąd no weźcie mi powiedzcie ,że ten tv to nie bubel ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2017, 21:41:33 wysłana przez pravy1990 »

Gabriel_d

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 12, 2017, 12:02:13 »
Następna niespodzianka :(

Gienek25

• Full Member
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 12, 2017, 12:27:04 »
Trzeba wyłączyć i ponownie włączyć telewizor.

Przez 14 dni, gdy miałem model 49 cali, zdarzyło mi się tak z 3 razy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2017, 12:28:43 wysłana przez Gienek25 »

Gabriel_d

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 12, 2017, 13:06:44 »
Wiem wiem,ale tak być nie powinno.

wadokaj

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 12, 2017, 17:03:45 »
Obserwuję to forum i widzę że moderatorzy Manty całkowicie się wycofali z wątku. Wnioskuję z tego że próżno chyba jest tu oczekiwać na jakąś sensowną aktualizację dla tego odbiornika. Jestem nim już tak zdegustowany że zastanawiam się i szukam jakiś rozwiązań prawnych by ten sprzęt zwrócić i odzyskać pieniądze. To jest kpina że ten telewizor nazywa się android tv, czy smart tv jak nic z aplikacji na nim poprawnie nie działa ....

pravy1990

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 12, 2017, 22:00:38 »
Wadokaj . Ja kontaktowalem się z urzędem ochrony konsumentów , opisałem sytuację i będę zbierał ludzi poszkodowanych ,do zbiorowego zgłoszenia firmy Manta do UOKIK w celu zwrotu ludziom pieniędzy oraz wycofania że sprzedaży wadliwych egzemplarzy . Nie popuszcze im .
Manta zachowuje się jakby miała ogłosić upadłość . Dziwne .

Mam pytanie czy w tym tv 48 cali macie też pasy na ekranie takie od góry do dołu na całej szerokości ekranu ?Te matryce są lewe ! Na wszelki wypadek zrobiłem kopie forum opinni ,gdyby usunęli dział :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2017, 22:02:31 wysłana przez pravy1990 »

Gabriel_d

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 12, 2017, 22:41:03 »
Ja na swoim 48 tych pasów nie mam,ale resztę problemów tak :(

Gienek25

• Full Member
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 12, 2017, 23:23:20 »
@pravy1990

Proponuję założyć jakąś grupę na Facebooku albo gdziekolwiek indziej, bo obawiam się, że zostaniemy wszyscy wykasowani, aby utrudnić komunikację.