Autor Wątek: HARD RESET / ALWAYS BOOTING  (Przeczytany 4951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ewojtas

• Full Member
Odp: HARD RESET / ALWAYS BOOTING
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 24, 2018, 22:11:24 »
nie ma wygaszacza ekranu, który wcześniej był wielokolorowy)
natychmiast po włączeniu manta wygaszacza ekranu
            Z tym to spokojnie u mnie tez tak jest. Jak wyłączę TV gdy oglądam TV BOX, który jest podłączony do HDMI3 to też tak się uruchamia. Jak wyłączę odbiornik, w momencie jak  ekranie widać te okna z "kafelkami" aplikacji , czy po tym jak używam jakiejś aplikacji wgranej w telewizor   to wtedy, przy uruchomieniu odbiornika  jest ten kolorowy ekran startowy z kuleczkami.Nie wiem jaki będzie wynik tłumaczenia. 
 Napiszę więc krótko według mnie  brak kolorowego wygaszacza nie jest problemem.
                 Zapytam z ciekawości jak u Was jest z gwarancją na ten sprzęt. Kupiłeś go w Polsce czy na Ukrainie. Czy będziesz miał problem z naprawą gwarancyjną? Innego wyjścia jak serwis nie widzę, chyba, że moderator da jakąś cenną radę.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 25, 2018, 17:06:57 »
Z tym to spokojnie u mnie tez tak jest. Jak wyłączę TV gdy oglądam TV BOX, który jest podłączony do HDMI3 to też tak się uruchamia. Jak wyłączę odbiornik, w momencie jak  ekranie widać te okna z "kafelkami" aplikacji , czy po tym jak używam jakiejś aplikacji wgranej w telewizor   to wtedy, przy uruchomieniu odbiornika  jest ten kolorowy ekran startowy z kuleczkami.Nie wiem jaki będzie wynik tłumaczenia. Napiszę więc krótko według mnie  brak kolorowego wygaszacza nie jest problemem.

Faktycznie  brak kolorowej animacji nie jest problemem.  U mnie jest podobnie, niekiedy jest ten kolorowy ekran startowy z wirującymi kolorowymi kuleczkami, nieraz jest natomiast napis w prawym dolnym rogu Starting Android...   Jest to typowe i normalne.    Jedynie przy przywracaniu ustawień fabrycznych najpierw zawsze jest zielona ikonka Androida i napis usuwanie a potem przez około 5 minut  ekran startowy ładowanie Androida z wirującymi kolorowymi kuleczkami, ostatnim etapem jest automatyczne zaprogramowanie stacji telewizyjnych.

Tak na marginesie,  automatyczne wyszukiwanie i zaprogramowanie kanałów telewizyjnych, pod koniec WYSZUKIWANIA KANAŁÓW dziwna plansza  się wyświetla, mianowicie czy telewizor ma się wyłączyć. Trzeba wtedy kliknąć ANULUJ, ponieważ się po około minucie wyłączy i trzeba kanały programować od nowa...   Manta powinna dać aktualizację która usunie ten problem, jest to trochę uciążliwe, gdyż trzeba czekać na planszę i kliknąć ANULUJ.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2018, 17:29:30 wysłana przez Arkady1964 »

Yurko78

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 14, 2018, 21:11:30 »
Telewizor został zwrócony do Polski, oprogramowanie zostało wysłane! Powiedz mi, że mogę to zmienić?

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 14, 2018, 21:22:53 »
Dopóki telewizor jest na gwarancji, nie zmieniaj oprogramowania.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 15, 2018, 05:57:31 »
  oprogramowanie zostało wysłane! Powiedz mi, że mogę to zmienić?

Jak pisałem powyżej, dopóki jest na gwarancji oprogramowania nie powinno sie zmieniać. 

Przede wszystkim, nawet jak chcemy instalować oprogramowanie musimy mieć pewność, że jest kompatybilne z naszym telewizorem. Jeżeli nie będzie pasować do danego modelu MOŻEMY UCEGLIĆ TELEWIZOR. Wtedy zostanie tylko naprawa w serwisie, na forach internetowych nie spotkałem się z intrukcjami jak odceglić telewizor samodzielnie.

Serdecznie pozdrawiam

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 15, 2018, 06:38:31 »
No własnie ale do tego telewizora jak są jakieś aplikacje to i tak je trzeba wgrywać znalezione w sieci i jaka masz pewność, że któraś z nich nie ucegli bardziej tej cegły?Nie jestem pewnie ale nawet z tego śmiesznego sklepu z Manty gdy coś instalujesz jesteś pouczony, że robisz to na własną odpowiedzialność. Padł telewizor to muszą go naprawić przynajmniej tak dział serwis w normalnej firmie.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 15, 2018, 15:18:32 »
No własnie ale do tego telewizora jak są jakieś aplikacje to i tak je trzeba wgrywać znalezione w sieci i jaka masz pewność, że któraś z nich nie ucegli bardziej tej cegły?

Podzielę moją odpowiedź na dwie części:

1.   Ja właściwie miałem na mysli oprogramowanie sprzętowe z angielskiego zwane  firmware, inne określenie oprogramowanie sprzętowe, zapewniające  procedury obsługi i działania sprzętu.  Większość nowszych  urządzeń posiada często możliwość jego aktualizacji dzięki zapisaniu go na przykład w pamięci flash lub EEPROM. Jednak aby instalować  firmware potrzebna jest do tego spora wiedza oraz odpowiednie  firmware pasujące dla danego modelu telewizora.

Zaznaczam,  nawet jak chcemy instalować samodzielnie oprogramowanie firmware, przede wszystkim, musimy mieć pewność, że jest kompatybilne z naszym telewizorem. Jeżeli nie będzie pasować do danego modelu MOŻEMY UCEGLIĆ TELEWIZOR. Wtedy zostanie tylko naprawa w serwisie, na forach internetowych nie spotkałem się z instrukcjami jak odceglić telewizor samodzielnie, ale w instrukcjach serwisowych takie informacje są dostępne.

Reasumując, oprogramowanie  firmware odpowiada za działanie telewizora.

"No własnie ale do tego telewizora jak są jakieś aplikacje to i tak je trzeba wgrywać znalezione w sieci i jaka masz pewność, że któraś z nich nie ucegli bardziej tej cegły?"

2.    NIE MASZ ŻADNYCH POWODÓW DO OBAW, ZAINSTALUJ NA SWOIM   telewizorze  Manta LED94801S/Manta LED94901S aplikację Aptoide TV, daje ona dostęp do szerokiej bazy  oprogramowania użytkowego inaczej zwanego też oprogramowaniem aplikacyjnym czyli do aplikacji na Android TV.

Do pobierania aplikacji z Androida służy Google Play Store jak i według mnie znacznie łatwiejszy w obsłudze Aptoid TV będący swoistą alternatywą dla oficjalnej aplikacji Googla.  W Aptoid TV znajdziemy wiele interesujących aplikacji w tym bardzo dużo na Android TV.   Aplikacje w postaci plików apk są również dostępne  z poziomu każdej przeglądarki internetowej ale pobieranie  aplikacji jest bez porównania bardziej wygodne i bezpiecczne w Aptoid TV.

Aptoide TV , działa tak jak Sklep Google Play! Starczy tylko raz zainstalować Aptoide TV.   Potem już wszystko działa automatycznie jak Sklep Google Play.  Do tego są tam praktycznie wszystkie aplikacje przystosowane na Android TV, w tym najciekawsze - dosłownie wszystkie. Same działanie aplikacji jest rewelacyjne, można z jej poziomu zainstalować, odinstalować, AKTUALIZOWAĆ bez żadnego problemu wybrane aplikacje.
Odinstalować zainstalowane aplikacje można również  z poziomu telewizora  tj.
                                                                                                                    SETUP/Aplikacje/Pliki pobrania

Aptoide TV jest to największa witryna z aplikacjami Android TV, zoptymalizowana pod Smart TV, oczywiście też Aptoide TV rozpoznaje czy dana aplikacja jest dostosowana do naszego sprzętu.

Ja instalowałem  wersję Aptoide TV v3.2.5 plik apk  12 MB ,  Link:

https://www.wonderbox.tv/downloads/

Lub najlepiej najnowszą wersję ze strony Aptoide TV Aptoide TV:

https://m.aptoide.com/installer-aptoide-tv

Aptoide TV działa perfekcyjnie.   Posiadacze telewizorów Manta LED94801S    , Manta LED94901S powinni ja koniecznie przetestować.   W innych telewizorach z Android TV też warto ją zainstalować ponieważ na Android TV w witrynie Aptoide TV jest wszystko w jednym miejscu oraz super wygodne w instalacji, deinstalacji oraz AKTUALIZACJI wybranych aplikacji.

MOŻNA TEŻ ZAINSTALOWAĆ DOWOLNĄ APLIKACJĘ, WPISUJĄC JEJ NAZWĘ W WYSZUKIWARKĘ KLIKAJĄZ NA IKONKE LUPY W KOLE  i pokazuje się pole Szukaj tam WPISUJĄC NAZWĘ WYBRANEJ APLIKACJI.  INSTALACJA WYGLĄDA TAK SAMO JAK W SKLEPIE GOOGLE PLAY.

PODKREŚLAM,  WSZYSTKIE APLIKACJE ZNAJDUJĄCE SIĘ W WITRYNIE Aptoide TV,  SĄ CAŁKOWICIE BEZPIECZNE, SPRAWDZONE SKANERAMI ANTYWIRUSOWYMI I TYLKO TAKIE BEZPIECZNE ZNAJDUJĄ SIĘ W WITRYNIE Aptoide TV!!!

Bardzo polecam najnowszą wersję ze strony Aptoide TV , na ich stronie jest najnowsza wersja:

https://m.aptoide.com/installer-aptoide-tv

Polecam też bardzo dobrą aplikację YalpStore 0.41,  jest to odpowiednik Sklepu Play .   Podkreślam, że na Mantę musi być wersja 0.41  ta z linku poniżej inne mogą nie działąć.  Moim zdaniem YalpStore jest nawet dużo lepszy od Aptoide TV.     

Link:

https://github.com/yeriomin/YalpStore/releases

Jak korzystać z Yalp Store

Po otwarciu  Yalp Store, naciśnij przycisk menu trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz Kategorie.  Do wyboru mamy około 60 pozycji tematycznych w tym Edytory i odtwarzacze wideo.   MOŻNA TEŻ ZAINSTALOWAĆ DOWOLNĄ APLIKACJĘ, WPISUJĄC JEJ NAZWĘ W WYSZUKIWARKĘ KLIKAJĄC NA IKONKE LUPY W KOLE  i pokazuje się pole Szukaj tam WPISUJĄC NAZWĘ WYBRANEJ APLIKACJI.

Polecam wypróbować  YalpStore 0.41   plik   apk        1.31 MB

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 06:54:35 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 15, 2018, 18:21:00 »
Telewizor został zwrócony do Polski, oprogramowanie zostało wysłane! Powiedz mi, że mogę to zmienić?
Yurko zanim Arkady zacznie szaleć z klawiszami contr+c, contr+ v w swym 360 poście posłuchaj. Jak mogłeś zmienić jakieś firmware w tym telewizorze jak jeszcze go nie wymyślili i trwają od roku  intensywne testy. Mogłeś jedynie wgrać aplikacje dostępne   w sieci i które polecali pracownicy Manty. Oto jest prawidłowa odpowiedź na Twoje pytanie.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 18:23:06 wysłana przez Ewojtas »

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 15, 2018, 20:25:37 »
  Jak mogłeś zmienić jakieś firmware w tym telewizorze jak jeszcze go nie wymyślili i trwają od roku  intensywne testy.   

Nie ma żadnej pewności ale jest całkiem możliwe, że jest jakieś nowsze firmware na ten telewizor.   Inną sprawą jest czy Manta nawet gdyby istniało nowsze firmware je udostępni w ramach mitycznej aktualizacji...

Manta LED94801S EMPEROR i Manta LED94901S EMPEROR są to technicznie bliźniacze telewizory, ponieważ oba telewizory różnią się jedynie przekątną ekranu, tj. wielkością jednego cala około 2,5 cm i pewnymi  zmianami jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny.  Natomiast ich specyfikacja techniczna jest identyczna, podobnie jak działanie tych telewizorów jest dokładnie takie samo.  Choć oba telewizory nie mają w Androidzie bezpośredniego dostępu do Sklepu Play, da się na nich w bardzo prosty i szybki sposób  zainstalować aplikacje. Wystarczy tylko użyć alternatywnej witryny Yalp, po kilkuminutowej instalacji Yalp Store można mieć dostep do wielu aplikacji Androida.

Zdecydowanie polecam  bardzo dobrą aplikację Yalp Store 0.41,  jest to odpowiednik Sklepu Play.   Yalp Store zajmuje wyjątkowo mało miejsca w pamięci telewizora tj. około 2 MB.  Zaznaczam, że na Mantę musi być wersja 0.41 tj.  ta z linku poniżej, inne starsze wersje mogą nie działać.

plik   apk     1.31 MB   ,     Yalp Store 0.41    Link:

https://github.com/yeriomin/YalpStore/releases

Instrukcja jak korzystać z Yalp Store jest w linku:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/znakomite-dzialania-aplikacji-aptoide-tv-dziala-tak-jak-sklep-google-play!/

Posiadacze telewizorów Manta LED94801S, Manta LED94901S mogą przetestować Yalp Store. 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników Forum Manta
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2018, 20:17:27 wysłana przez Arkady1964 »

Yurko78

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 31, 2018, 21:24:50 »
Cześć wszystkim! TV pochodzi z naprawy, ale był inny problem, nie ma dźwięku !!! Co powinienem zrobić? Pytaj? * Lub ponownie w centrum serwisowym?

Ewojtas

• Full Member
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 31, 2018, 22:51:32 »
Szybko Ci go zrobili. Sprawdziłeś wszystkie źródła sygnału , typu TV naziemna, kablówka, komputer, pendrive, mute w pilocie, wyciąganie wtyczki? Jeśli tak to wydaje mi się, że nie masz innego wyjścia jak serwis.

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 10, 2018, 13:48:22 »
Niekiedy jak się ma dekoder, przyczyna może być prozaiczna.  Uszkodzonie wewnętrzne kabla lub wtyczki łączącaj  dekoder z telewizorem.

Pozdrawiam

xqibkaes6

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 02, 2018, 15:10:29 »
Twardy reset zawsze pomaga ;D
Zostań konsultantką avon. Sprawdź czemu należy być w Avon.... Ta sprzedaż produktów Avon dla konsultantek i liderów Avon to super możliwości sprzedażowe!

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 02, 2018, 20:13:19 »
Nie zawsze ale niekiedy jak się telewizor "zawiesi" bywa, że resetowanie odlączeniem z prądu pomoże.

Pozdrawiam

Yurko78

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 03, 2018, 18:53:40 »
Chłopaki, dajcie oprogramowanie na telewizorze 94801S