Autor Wątek: Czy jest możliwość zrotowania telewizorow LED Manta LED94901S i LED94801S...  (Przeczytany 709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

• Hero Member
Na wiadomości prywatne dostaję bardzo dużo pytań czy  "da sie zrotowac mantke i jaka jest kombinacja  klawiszy by wejsc w recovery albo jak wejsc w    opcje programisty jak to zrobić".   Pytania te przewijają się nieustannie dlatego odpowiadam na forum.

Projekt oprogramowania dla telewizorów LED z rodziny Manta LED94901S i LED94801S dotychczas zainstalowany w tych telewizorach jest sygnowany przez  hikeen  wersja oprogramowania 5.0.9

Telewizor Manta LED94901S posiadam już 12 miesięcy. Kupiłem go przed Sylwestrem w 2017 roku, od tego czasu szukałem informacji w internecie czy jest możliwość zrotowania Androida w tym telewizorze, niestety nic nie znalazłem.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2018, 14:49:54 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Full Member
Mieliśmy informację na forum, że trwają pracę nad aktualizacją oprogramowania i do ej pory ich nikt nie zdemontował więc w dalszym ciągu czekamy cierpliwie. Wszak Manta to solidna polska firma.

Arkady1964

• Hero Member
Tak,  piszą o tym w temacie  dla telewizorów LED z rodziny Manta LED94901S i LED94801S, poniżej cytat:

"Opcja związana z aktualizacją jest w chwili obecnej w fazie testów - pracujemy nad udostępnieniem aktualizacji. Oczywiście poinformujemy o takiej możliwości na forum."

Na cuda w aktualizacji nie liczę ale kilka spraw mogliby poprawić np. usunąć niepotrzebną aplikację Facebook która tylko zajmuje miejsce w pamięci wewnętrznej telewizora. Dla firmy hikeen zrobienie aktualizacji dla telewizorów LED z rodziny Manta LED94901S i LED94801S nie stanowiłoby większego problemu. 

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2018, 16:45:35 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Full Member
Jak zmieniła się polityka i podejście do użytkowników sprzętu sprzedawanego przez tę firmę można w bardzo prosty sposób się przekonać nawet na tym forum.   Wystarczy znaleźć i przeczytać wszystkie posty użytkownika Marcin Kornatka jak domniemam byłego  pracownika tej firmy https://pl.linkedin.com/in/marcin-kornatka-30056290  i obecne użytkownika o nicku Manta Team 2017  po tym porównaniu odnoszę wrażenie, że wraz z odejściem tego pracownika mam do czynienia z inną firmą.

Arkady1964

• Hero Member
Ja użytkownikiem telewizora Manty jestem od roku. Biorąc pod uwagę, że za 49 calowy telewizor nie wydałem dużo pieniędzy a nie miałem większych wymagań zakup uważam za udany. Nie wdaję się w dywagacje, że można było dołożyć np. 400 - 500 złotych i kupić telewizor innej firmy,  gdyż chciałem na zakup telewizora przeznaczyć jak najmniej środków finansowych i te założenia moim zdaniem spełnia Manta. Oczywiście rozumiem, że każdy może mieć swoje zdanie, zresztą tak jest w każdej innej sprawie.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2018, 06:05:18 wysłana przez Arkady1964 »

Ewojtas

• Full Member
W cale mi się z Toba na ten temat nie chce dyskutować.  Z obecności na tym forum nie mam żadnych korzyści. Mam tylko nadzieję, że choć jedna osoba w momencie zakupu zapoznała  się z obiektywnymi opiniami i od niego w porę odstąpiła. A święta się zbliżają i pewnie  sporo osób rozważa zakup nowego telewizora.

Arkady1964

• Hero Member
Natomiast ja z obecności na forum i z zakupu telewizora Manty wyciągnełem pewne pozytywne doświadczenia. Po pierwsze z Mantą miałem pierwszy kontakt z Kodi i ten telewizor pozwolił mi zdobyć pewna wiedzę. Wszystkie telewizory Manty nadają się do Kodi jedynym wyjątkiem jest  Manta LED9500S, ponieważ Kodi do poprawnego działania potrzebuje MINIMUM 1 GB RAM PAMIĘCI OPERACYJNEJ, zresztą podobnie jest z YouTube, niestety Manta LED9500S posiada jedynie 0,5 GB pamięci operacyjnej.

Podkreślam, że telwizor Manty używam już rok i biorąc pod uwagę niską cenę, akceptuję, że nie wszystko jest idealne w telewizorach Manty.

Pozdrawiam

Ewojtas

• Full Member
Przeoczyłem jeden ważny wyraz zmieniający sens mojej wypowiedzi - korzyści finansowych. Po za tym temat wątku jest rotowanie telewizora więc co on ma wspólnego z Kodim, jakimiś dopłatami do zakupu lepszego telewizora, odczuć z jego użytkowania   i zachwalaniu czegoś co w moim przekonaniu nie powinno nigdy w tym stanie zostać dopuszczone  do sprzedaży.  Więc może trzymajmy się tematu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2018, 19:00:52 wysłana przez Ewojtas »

Arkady1964

• Hero Member
W temacie zrootowania telewizora, wątpliwe jest aby hikeen udostępnił taką możliwość.  Producenci telewizorów z reguły nie udzielają informacji jak zrotować telewizor.  Być może za jakiś czas w Internecie będzie dostępne jakieś  alternatywne oprogramowanie, jeżeli Manta sprzedała większą ilość telewizorów za naszą wschodnią granicę.

Pozdrawiam

Mkmesser

• Full Member
Co do roota wątpliwa korzyść a spore ryzyko uwalenia sprzętu.Alternatywne softy- myślicie, że komuś będzie chciało się tracić swój zapewne cenny czas na kucharzenie romu do  niszowego modelu równie niszowej marki co Manta.