Autor Wątek: Aplikacja cda.pl działa na Mantach 94801s i 94901s razem z zewnętrznym MX Player  (Przeczytany 140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1290
  • Zobacz profil
Aplikacja cda.pl działa na Mantach 94801s oraz 94901s, z tym, że do odtwarzania trzeba uaktywnić zewnętrzny odtwarzacz MX Player który na wstępie instalujemy z pliku APK,  MX Player 1.24.6 for Android:

https://apkpure.com/pl/mx-player/com.mxtech.videoplayer.ad

Jednak zdecydowanie polecam do pobrania na Manty nowszą wersję MX Player, w którym załączamy wszystkie kodeki. W tym celu po pobraniu i zainstalowaniu wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki. MX Player 1.26.4 (arm-v7a) (Android 4.2+), pobieramy tutaj w postaci pliku apk:

https://www.apkmirror.com/apk/mx-media-entertainment-formerly-j2-interactive/mx-player/mx-player-1-26-4-release/mx-player-1-26-4-android-apk-download/


Do odtwarzania cda.pl instalujemy starszą wersję tj.  cda.pl 1.2.63 build 14559:

https://apkpure.com/pl/cda-pl/pl.cda

Następnie w ustawieniach cda.pl w prawym górnym rogu MENU, po otwarciu na samym dole listy klikamy na Ustawienia, dalej Oglądanie, załączamy MX Player Automatyczne odtwarzanie materiałów wideo na zewnętrznym playerze MX Player  (znacznik zostanie przesunięty w prawo).

Zaznaczam, że sterowanie aplikacją  cda.pl 1.2.63 build 14559 for Android na telewizorach Manty odbywa się przy pomocy myszki bezprzewodowej lub pilota Air Mouse.

Dla mających mniejsze wymagania darmowa oferta cda.pl może być wystarczająca. Do oglądania pełnej oferty cda.pl trzeba mieć wykupioną wersję Premium, dostępna darmowa baza materiałów wideo jest uboższa. Abonenci usługi cda.pl Premium mają, priorytetowy transfer oraz wyższą jakość wyświetlanych filmów. Użytkownik ma możliwość wybrania jakości, w jakiej wyświetlany (rozdzielczości wideo) będzie dany film czy serial tj.  360p, 480p, 720p,1080p (klikając na wybraną rozdzielczość jednocześnie powodujemy start filmu). Do opcji cda.pl Premium wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kresek w lewym górnym rogu MENU, następnie napis - CDA Premium (można wybrać gatunek filmu np. Horror, Komedie oraz wersję z lektorem lub napisami).

Uwaga!!!   Bez załączonego do odtwarzania MX Player 1.26.4  (arm-v7a), aplikacja cda.pl 1.2.63 ma problem z odtwarzaniem filmów.
Uruchomienie wideo na zewnętrznym playerze MX Player (arm-v7a) trwa chwilę (nie jest to błyskawiczne, następuje jednak automatycznie), ale potem już czterordzeniowy procesor Manty radzi sobie bez problemu w tym  1080p full HD, oczywiście do odbioru potrzebny jest dość silny i stabilny sygnał internetowy.


Dla zaoszczędzenia miejsca w pamięci wewnętrznej Manty warto spróbować zatrzymać działanie aplikacji facebook.

INSTRUKCJA zatrzymania facebooka:     
Wchodzimy   w interfejs   HOME/Aplikacje/Pliki do pobrania/Facebook/  następnie WYCZYŚĆ PAMIĘĆ PODRĘCZNĄ zatwierdzamy OK , potem WYCZYŚĆ DANE  zatwierdzamy OK , następnie odchaczamy Pokaż powiadomienia zostawiając puste kwadratowe pole  zatwierdzamy OK  ,  na samym końcu WYMUŚ ZATRZYMANIE    zatwierdzamy OK

Niestety nie ma możliwości odinstalowania na stałe aplikacji facebook z Manty...


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2020, 06:50:54 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1290
  • Zobacz profil
Aktualizacja wątku:

Od pewnego czasu wtyczka CDA zainstalowana w Kodi przestała działać na telewizorach Manty z serii 94801s oraz 94901s (są problemy z odtwarzaniem filmów przez tę wtyczkę Kodi). Obecnie jedynie powyższe rozwiązanie działa skutecznie na tych telewizorach.

CDA to platforma multimedialna typu VOD, na której znajduje się sporo filmów, bajek, a także seriali. Jednak część z nich dostępna jest wyłącznie w wersji Premium serwisu, co wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat, miesięczna opłata za CDA Premium nie jest wysoka. Tak jak pisałem, dla mających mniejsze wymagania darmowa oferta cda.pl może być wystarczająca, a czterordzeniowy procesor Manty radzi sobie bez problemu w odtwarzaniu filmów w tym  o rozdzielczości 1080p full HD.


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2020, 06:12:45 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1290
  • Zobacz profil
Aktualizacja 2.

Do płynnego działania na Mancie odtwarzacza wideo MX Player. Trzeba ręcznie przez zaznaczenie załącząć absolutnie wszystkie możliwe kodeki dekodujące sygnał Audio-Wideo w ustawieniach odtwarzacza.


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2020, 11:20:20 wysłana przez Arkady1964 »