Autor Wątek: Aplikacja cda.pl działa na Mantach 94801s i 94901s razem z zewnętrznym MX Player  (Przeczytany 583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1464
  • Zobacz profil
Aplikacja cda.pl działa na Mantach 94801s oraz 94901s, z tym, że do odtwarzania trzeba uaktywnić zewnętrzny odtwarzacz MX Player który na wstępie instalujemy z pliku APK,  MX Player 1.24.6 for Android:

https://apkpure.com/pl/mx-player/com.mxtech.videoplayer.ad

Jednak zdecydowanie polecam do pobrania na Manty najowszą wersję MX Player, w którym załączamy wszystkie kodeki w tym SW ( kodeki Audio-Wideo SW są niezbędne, aby aplikacja cda.pl działała na  Mantach 94801s oraz 94901s.

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/mx-player-plik-apk-pobieranie-najnowszj-darmowej-wersji-na-manty-94801s-i-94901s/msg41144/#new

W celu aktywacji kodeków, wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki.
Zaznaczam, że w MX Player w celu jak najbardziej płynnego działania warto zaznaczyć wszystkie kodeki SW oraz HW, dla HW w ustawieniach dekodowania:

klikamy na  HW + kodeki wideo  >  po wyświetleniu planszy zaznaczamy wszystkie kodeki wideo i klikamy OK

klikamy na  HW + kodeki audio   >  po wyświetleniu planszy zaznaczamy wszystkie kodeki audio i klikamy OK

MX Player 1.26.4 (arm-v7a) (Android 4.2+), pobieramy tutaj w postaci pliku apk:

https://www.apkmirror.com/apk/mx-media-entertainment-formerly-j2-interactive/mx-player/mx-player-1-26-4-release/mx-player-1-26-4-android-apk-download/


Do odtwarzania cda.pl instalujemy starszą wersję tj.  cda.pl 1.2.63 build 14559:

https://apkpure.com/pl/cda-pl/pl.cda

Następnie w ustawieniach cda.pl w prawym górnym rogu MENU, po otwarciu na samym dole listy klikamy na Ustawienia, dalej Oglądanie, załączamy MX Player Automatyczne odtwarzanie materiałów wideo na zewnętrznym playerze MX Player  (znacznik zostanie przesunięty w prawo).

Zaznaczam, że sterowanie aplikacją  cda.pl 1.2.63 build 14559 for Android na telewizorach Manty odbywa się przy pomocy myszki bezprzewodowej lub pilota Air Mouse.

Dla mających mniejsze wymagania darmowa oferta cda.pl może być wystarczająca. Do oglądania pełnej oferty cda.pl trzeba mieć wykupioną wersję Premium, dostępna darmowa baza materiałów wideo jest uboższa. Abonenci usługi cda.pl Premium mają, priorytetowy transfer oraz wyższą jakość wyświetlanych filmów. Użytkownik ma możliwość wybrania jakości, w jakiej wyświetlany (rozdzielczości wideo) będzie dany film czy serial tj.  360p, 480p, 720p,1080p (klikając na wybraną rozdzielczość jednocześnie powodujemy start filmu). Do opcji cda.pl Premium wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kresek w lewym górnym rogu MENU, następnie napis - CDA Premium (można wybrać gatunek filmu np. Horror, Komedie oraz wersję z lektorem lub napisami).

Uwaga!!!   Bez załączonego do odtwarzania MX Player 1.26.4  (arm-v7a), aplikacja cda.pl 1.2.63 ma problem z odtwarzaniem filmów.
Uruchomienie wideo na zewnętrznym playerze MX Player (arm-v7a) trwa chwilę (nie jest to błyskawiczne, następuje jednak automatycznie), ale potem już czterordzeniowy procesor Manty radzi sobie bez problemu w tym  1080p full HD, oczywiście do odbioru potrzebny jest dość silny i stabilny sygnał internetowy.


Dla zaoszczędzenia miejsca w pamięci wewnętrznej Manty warto spróbować zatrzymać działanie aplikacji facebook.

INSTRUKCJA zatrzymania facebooka:     
Wchodzimy   w interfejs   HOME/Aplikacje/Pliki do pobrania/Facebook/  następnie WYCZYŚĆ PAMIĘĆ PODRĘCZNĄ zatwierdzamy OK , potem WYCZYŚĆ DANE  zatwierdzamy OK , następnie odchaczamy Pokaż powiadomienia zostawiając puste kwadratowe pole  zatwierdzamy OK  ,  na samym końcu WYMUŚ ZATRZYMANIE    zatwierdzamy OK

Niestety nie ma możliwości odinstalowania na stałe aplikacji facebook z Manty...


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2020, 10:49:58 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1464
  • Zobacz profil
Od pewnego czasu wtyczka CDA zainstalowana w Kodi przestała działać na telewizorach Manty z serii 94801s oraz 94901s (są problemy z odtwarzaniem filmów przez tę wtyczkę Kodi). Obecnie jedynie powyższe rozwiązanie działa skutecznie na tych telewizorach.

CDA to platforma multimedialna typu VOD, na której znajduje się sporo filmów, bajek, a także seriali. Jednak część z nich dostępna jest wyłącznie w wersji Premium serwisu, co wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat, miesięczna opłata za CDA Premium nie jest wysoka. Tak jak pisałem, dla mających mniejsze wymagania darmowa oferta cda.pl może być wystarczająca, a czterordzeniowy procesor Manty radzi sobie bez problemu w odtwarzaniu filmów w tym  o rozdzielczości 1080p full HD.

Do płynnego działania odtwarzacza Audio-Wideo MX Player. Trzeba ręcznie przez zaznaczenie załączyć absolutnie wszystkie możliwe kodeki dekodujące sygnał Audio-Wideo. Jednak zauważyłem, że na aplikacjach które są strumieniowe takie jak NewPipe i cda.pl, zdecydowanie najlepiej działa kodek Audio-Wideo SW. W celu załączenia kodeka SW wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu MX Playera. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki (oczywiście w tym wszystkie kodeki Audio-Wideo SW).

Kodek SW aktywujemy pauzując w trakcie odtwarzania MX Playera, następnie klikamy w prawym górnym rogu i wybieramy Dekoder SW, potem obok klikamy na ikonkę dźwięku i wybieramy Użyj dekodera audio SW.


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2020, 06:35:45 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1464
  • Zobacz profil
Od jakiegoś czasu dostaję informacje, że jakoby MX Player nie działa razem z cda.pl  Co się okazało, te osoby chcące odtworzyć film, klikały podobnie jak w YouTube w środek ekranu...  Natomiast, aby odtwarzać film z serwisu cda.pl bezpośrednio strumieniowo on-line, tak jak wcześniej pisałem należy klikać w dolny lewy róg ekranu MX playera na wybraną rozdzielczość tj.  360p, 480p, 720p,1080p tym samym jednocześnie powodując start filmu. Niekiedy, zdarza się to bardzo rzadko, że wybrana rozdzielczość może nie być aktywna i film nie ruszy, wtedy wybieramy inną rozdzielczość, powodując start filmu. 

Przypominam też, że w dekodowaniu filmów strumieniowo w MX Player powinno się używać kodeków Audio-Wideo SW, wtedy wszystko działa bardzo dobrze.


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2020, 07:56:04 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1464
  • Zobacz profil
Odp: Aplikacja cda.pl działa na Mantach 94801s i 94901s razem z zewnętrznym MX Player
« Odpowiedź #3 dnia: Października 25, 2020, 15:00:58 »
Najnowsza wersja cda.pl, działa wraz z MX Player:

cda pl  1.2.70  (wielkość pliku APK, 18,3 MB)

https://apkpure.com/cda-pl/pl.cda/download/299-APK?from=versions%2Fversion


Aplikacji cda.pl wersja 1.2.70 obsługuje wyłącznie MX Player-a, jako odtwarzacz zewnętrzny wideo. Najnowsza wersja cda.pl 1.2.70 umożliwia zastosowanie dekodera HW w odtwarzaczu MX Player w rozdzielczościach SD 480p i HD 720p.

Jeżeli używamy zewnętrznego odtwarzacza do filmów z serwisu cda.pl, warto w MX Player zastosować dekodowanie kodekiem HW. Producenci instalują chipsety multimedialne, aby wspomóc proces dekodowania wideo, więc dekoder HW odtwarzacza MX Player używa tych chipsetów do wspomagania odtwarzania wideo (akceleracja sprzętowa). Manta ma wydajne przyspieszenie sprzętowe i Dekoder HW odtwarzacza MX Player umożliwiające odtwarzanie filmów w ostrych i pełniejszych kolorach, wtedy gdy dekodowanie programowe SW daje gorsze efekty. Dekoder HW+ jest mniej stabilny niż niż HW, ale lepszy od SW.

Jak załączyć HW w MX Player jako odtwarzacz zewnętrzny do cda.pl  1.2.70

Do płynnego działania odtwarzacza Audio-Wideo MX Player w Dolphin 12.0.18, trzeba ręcznie przez zaznaczenie załączyć absolutnie wszystkie możliwe kodeki dekodujące sygnał Audio-Wideo.  W celu załączenia kodeka HW i innych kodeków, wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu MX Playera. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki.

Kodek HW aktywujemy pauzując w trakcie odtwarzania MX Playera, następnie klikamy w prawym górnym rogu i wybieramy Dekoder HW.

Ja używam MX Playera jako odtwarzacz zewnętrzny do aplikacji cda.pl  1.2.70, gdy jest tylko możliwość staram się używać dekodera HW (akceleracja sprzętowa), zamiast SW (dekodowanie programowe).


Dla cda.pl jako zwwnętrzny odtwarzacz polecam wersję MX Player 1.30.2 beta

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/nowa-wersja-mx-player-odtwarzacza-wideo-z-zaawansowana-akceleracja-sprzetowa/msg41639/#msg41639


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2020, 19:10:58 wysłana przez Arkady1964 »