Autor Wątek: Zła współpraca z dekoderami CP (HDMI), USB, DVB-T oraz tragiczny serwis....  (Przeczytany 1455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stolarek_1988

• Newbie
  • *
Cześć.
Mam nadzieję, żę to forum odwiedza dział techniczny firmy, bo to pytanie i cały wątek odnosi się do niego.

Mam TV 1901 LED z tunerem DVB-T (czy ma kablowy nie wiem, nie sprawdzałem, nie jest mi potrzebny). W sumie to byłem z tego TV zadowolony przez rok. Trochę słabe głośniki jak do kuchni, ale jakoś dawał radę.
DVB-T działało z malym wyjątkiem, o czym za moment. Filmy z USB tez się odtwarzały, z małym problemem.
Do rzeczy:
DVB-T: MUXy łodzkie w mieście łapię bez problemu 95 / 100 % jest dobrze. Moja natena łapie tez stały (słaby ale stabilny) sygnał MUXu z którego do listy kanałów dodany został TVP Poznań. Obstawiam, że to MUX, który leci z MIKSTATU pod Kaliszem.
Niestety siła sygnału jest na poziomie 9 - 15 %. Telewizor odbiera sygnał bez zakłóceń, ale po 10 - 30 sekundach słychać strzał z głośników i telewizor się po prostu restartuje. WTF? Wyjaśni mi ktoś ten problem? Sprawdziłem to na zewnętrznym tunerze i taki problem nie występuje.
Druga kwestia dotyczy USB. Jaką wydajność prądową ma port USB w tym TV? Pendrive działa, ale o ile wiem to specyfikacja usb 2.0 określa że USB powinno "wydać" 500mA. Tyle powinno zaś wystarczyć do zasilenia dysku 2,5 Cala. Dysk podłąłczony pod usb załacza się i klika mu głowica bo prądu nei wystarcza. Sprawdzone na 3 dyskach. Trzeba mieć kabelek z dodatkowym zasilaniem z ładowarki od komórki.....
Trzecia kwestia to HDMI. Z TV manta po HDMI współpracują mi wszystkie sprzęty zgodne ze standardem HDMI z wyjątkiem dekoderów cyfrowego Polsatu. Dekodery CP (mam dwie sztuki, przy okazji były wymienione w punkcie na wszelki wypadek), współpracują normalnie z kazdym innym posiadanym przeze mnie TV. Sprawdzałem też na róznych przewodach HDMI. Tylko TV manta ma problem ze współpracą. Na czym polega problem? Na tym, że po każdym wyłączeniu do stand by pary TV + dekoder i po ich ponownym uruchomieniu, obraz  pod HDMI idzie w 576p i bez dźwięku. Mam nadzieję, że manta postanowi naprawić ten problem, gdyż mój TV w poniedziałek do was wyjedzie.
Kolejną sprawą jest serwis w Łodzi. Mam do niego z pracy 800metrów, ale nie przyjmuje on osobiście sprzętu. Trzeba go wysłać bo firma manta nie pokrywa kosztów wysyłek dla urzadzeń o warttości poniżej 800zł... Może mi ktoś wyjaśnić w czym problem? Wysyłałem jakiś czas temu boomboxa. Zero informacji o naprawie, zero wpisu w karte gwarancyjną, żadnego protokołu naprawy. Nic nie dostarczono.....
Oprogramowanie TV - nie ma możliwości sprawdzić wersji softu. Próbowałem zrobić aktualizację zgodnie z instrukcją z tego forum. Zero reakcji z poziomu menu, jak i wg instrukcji z forum. Nie znaleziono oprogramowania....

Czy ktoś z firmy może się do tego ustosunkować? Wiem że kupiłe tanią MANTĘ, bo założeniem była cena, ale sprzęt ma działać, a jakość Państwa obsługi jest bliska dna w moim odczuciu.....