Autor Wątek: car rejestrator MM308-drobna przeróbka  (Przeczytany 5821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tadekjacek

• Newbie
  • *
car rejestrator MM308-drobna przeróbka
« dnia: Sierpień 31, 2012, 12:43:31 »
Witam forumowiczów.Nabyłem takowe urządzenie i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to fakt.że przy słabym oświetleniu obraz z kamery robi się fioletowy(brak wyrażnych kolorów) .Oczywiście nie byłbym sobą gdybym coś z tym nie zrobił -takie skrzywienie hobbystyczne-. Przyczyną jest użyty filtr RGB w obiektywie .to takie szkiełko przyklejone na końcu obiektywu przed sensorem CCD._patrząc pod światło dale kolor rubinowy.Posiadając parę kamerek internetowych w których takowy filtr jest,trochę poeksperymentowałem. Odkręciłem obiektyw od rejestratora(uwaga...jest przyklejony do korpusu,przydaje się lupka i igła by wydłubać ten klej) odczepiłem filtr RGB i przykleiłem nowy z kamerki internetowej.Następnie zakręciłem obiektyw do korpusu ,ustawiłem ostrość(program AMCAP daje podgląd na żywo z rejestratora i można ustawić obiektyw) i kolorki są jak żywe.nawet przy słabym oświetleniu są OK. Jeden problem to,to,że tracimy gwarancję.
Jak się pobawię to wrzucę filmik z nowym filtrem jak kręci ale już widzę ,że jest dobrze.
Sensor CCD to , Galaxycore 1/6.5 " VGA CMOS image sensor GC0308  640X480 .