Autor Wątek: Zibra Technologies - kilka faktów  (Przeczytany 1446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maciejos78

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Zibra Technologies - kilka faktów
« dnia: Sierpień 27, 2015, 23:38:59 »
Ponieważ niemal każda dyskusja o HbbTV01 prędzej czy później zostaje skierowana do Zibratech, pozwoliłem sobie zajrzeć na ogólniedostępną stronę Krajowego Rejestru Sądowego Ministerstwa Sprawiedliwości (https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t).

Dobra wiadomość jest taka, że Zibratech wciąż istnieje i nie jest jeszcze postawiona w stan upadłości. Niestety nie daje to nawet cienia nadziei na rozwój tunera, ponieważ szczegóły współpracy Manty z Zibratech są objęte tajemnicą handlową.

Ciekawostką jest kapitał zakładowy spółki, wynoszący *UWAGA* 5 000 zł, wniesiony równo po 2 500 zł przez (prawdopodobnie) braci Wiśniewskich, zatem wygląda to na grube przedsięwzięcie.

Nie wiem, czy ktoś z was pokusił się o sprawdzenie strony domowej spółki Zibratech (http://zibratech.com). W portfolio firmy są tylko aktywności związane z tunerem HbbTV01, ostatnia "aktualność" dodana rok temu (wrzesień 2014), w sklepie tylko i wyłącznie tuner HbbTV01 z ceną z zeszłęgo roku, wynoszącą niemal 150 zł. Jakby tego było mało, Google Street View pokazuje siedzibę spółki w jakiejś malutkiej kamienicy na peryferiach Poznania (https://goo.gl/maps/2eBnW).

Wygląda na to, że Manta robi biznes powierzając wykonanie innowacyjności firmie trzeciej, pewnie wyłonionej w drodze wyboru najtańszych ofert. Razem ze zleceniem pewnie opylono też ryzyko operacyjne - wiadomo, że rozwój oprogramowania to nie jest wcale taki łatwy kawałek chleba i stąd też opiekunowie forum radośnie piszą "to nie my, to Zibra".

Generalnie perspektywy rozwoju tunera wyglądaja, a raczej nie wygląda wcale i chyba należy się spodziewać odcięcia go od (i tak już nieźle wykastrowanych) serwisów sieciowych.