Autor Wątek: Lista błędów / usterek  (Przeczytany 2099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafal

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Lista błędów / usterek
« dnia: Grudzień 21, 2014, 15:39:49 »
Witam
Poniżej lista ułomności HBB01, pytanie czy o nich wiecie i kiedy ew. zamierzacie poprawić:
1. O wiele wyższa głośność kanałów z dostępną ścieżką nadawaną w Dolby w stosunku do kanałów z fonią w MPEG
2. Niezapamiętywanie ustawień ścieżki audio (czyli ustawiam dla danego kanału Dolby, przechodzę na następny, wracam do poprzedniego i ścieżka na nim jest znów w MPEG)
3. Poprawienie edycji pozycji do nagrania, w tej chwili jak uda mi się przejść proces ustawienia nagrania (który trzeba robić na okrętkę poprzez ustawienie przypomnienie) to w momencie próby jego edycji okienko jakie sie pojawia wpisuje jakieś losowe dane, nie mające wiele wspólnego z danymi jakie chciałem wyedytować, więc de facto edycja sprowadza się do wprowadzenia wszystkiego jeszcze raz z palca
4. Niepoprawna obsługa DHCP i adres MAC z puli należącej do Xerox-a (0000.0000.0001), działanie sieci LAN wymaga wprowadzenia ustawień IP statycznie, dynamicznie urządzenie zawsze pobiera adres z sieci 169.x. Poza tym wejście w opcje sieciowe przy odłączonym kablu sieciowym powoduje kompletne zwieszenie się tunera. Nie wiem na ile "poprawny" jest adres mac mojego tunera, ustawiony mam  0000.0000.0001, jest on niemożliwy do zmiany, pomijajac, że należy do puli Xeroxa
5. Nieukrywanie się okienka o nieistnieniu nowszego soft - wejście w opcje aktualizację po sieci LAN przy nieistnieniu na sieci nowszego oprogramowania powoduje pokazanie się okienka z informacją, które później zostaje cały czas na ekranie. Aby je usunąć trzeba wejść jeszcze raz w menu i z niego wyjść
6. Źle umieszczona jest dioda w pilocie lub STB, aby uzyskac poprawne działanie konieczne jest precyzyjne celowanie w odbiornik.
7. Drżenie obrazu na części kanałów - nie wiem na ile to przypadłośc mojego tunera, a na ile jego cecha konstrukcyjna ale na części kanałów obraz lekko drży.

HBBTV po aktualizacji jest chyba najlepiej działającą częścią tunera, pomijając irytujące pojawianie się reklam na obrazie telewizyjnym. Niestety cała reszta sprawa dosyć średnie wrażenie, pytanie kiedy będzie jakaś poprawka usuwająca te wady ?

Sqn

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Lista błędów / usterek
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2015, 09:49:28 »
Mam jeszce pytanie a pro pos ścieżki dźwiękowej- w ustawieniach ogólnych wybrałem język polski. Przy odtwarzaniu plików dvd z dysku twardego wybiera pierwszą ścieżkę. Zmieniam na ścieżkę drugą, w której jest język polski, po przeskoczeniu do następnego pliku vob w folderze (które zresztą nie jest płynne, ekran robi się czarny na dwie sekundy) język rozdziału znów jest angielski- czyli wraca do ścieżki pierwszej. powinna być kontynuacja ustawień. Dekoder mam od wczoraj- czy coś źle robię?