Autor Wątek: Poradnik reanimacji Manta GPS 560  (Przeczytany 7276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaco

• Newbie
  • *
Poradnik reanimacji Manta GPS 560
« dnia: Maj 05, 2014, 15:14:47 »
Opiszę krok po kroku jak bez serwisu można nawigację Mantę GPS 560 przywrócić do życia.

Do sprawdzenia co da się zrobić otrzymałem nawigację Mantę GPS 560.

Urządzenie włączało się i po kilku sekundach pojawiał się błąd ,,Open Registry Error,, i tak tkwił ten komunikat wraz z logiem Manty na ekranie. Nic nie dało się zrobić.

Na dodatek w moim egzemplarzu był uszkodzony wyświetlacz.

Uszkodzone było Firmware które jest nie dostępne w Internecie a serwis Manty oczywiście podejmie się naprawy za pieniądze.

Pokażę jak można ominąć wyskakujący błąd i normalnie korzystać z nawigacji.

Moje urządzenie kontaktowało się z komputerem lecz tylko jako dysk wymienny.

Próby triku z kartą pamięci i pustym folderem z nazwą explorer,explorer.exe czy nawet samym plikiem explorer tu nie dawały efektu.

Efekt był cały czas taki sam i urządzenie wieszało się na komunikacie wyżej.

W poszukiwaniach FW pobierałem różne FW na różne urządzenia Manty lecz żadne nie chciało ruszyć z karty.

Przypadkowo odkryłem że w jednym z FW był plik o nazwie AutoCopyFile który powodował kopiowanie plików do urządzenia gdy plik był na karcie a karta w urządzeniu. Oczywiście było tak tylko podczas uruchamiania.

Jestem na forum od 2010 roku i wiedzę zdobytą próbowałem wykorzystać aby naprawić tą nawigację.

Skoro plik o nazwie AutoCopyFile coś uruchamia w urządzeniu pomyślałem aby zmienić nazwę pliku uruchamiającego ten panel Imara42 .

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?p=225622#225622

To był strzał w 10.

Gdy wpakowałem panel na czystą kartę pamięci i plik uruchamiający dałem do głównego folderu karty wraz z jego innymi plikami uruchomiłem nawigację.

Uruchomił mi się pulpit z którego już można było działać.

Miałem dostęp do Windows urządzenia lecz nadal nie miałem połączenia z komputerem poprzez ActivSync w Windows XP czy Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile dla Windows 7 czy Vista.

Dalsze kombinacje przyniosły następne efekty. W FW które pobrałem były też pliki systemowe które również skopiowałem na kartę.

Po uruchomieniu z panelu Imara wszedłem w folder tych plików. Klikałem różne aplikacje które uruchamiały się bądź nie.

Trafiłem na plik System i po jego kliknięciu pokazało mi się menu innej Manty i dało się operować po tym menu. Odnalazłem aplikację USB gdzie można wybrać czy nawigacja ma być w trybie USB czy ActivSync. Po otworzeniu widziałem że było ustawienie jako pamięć masowa. Kliknąłem na ActivSync. Nawigacja na chwilę się rozłączyła z komputerem i znów połączyła lecz instalując się jako WinCe.

Kolejny pełny sukces gdyż mogłem połączyć ją poprzez MyMobiler i obsługiwać z poziomu komputera.

Jeśli ktoś posiada kopię rejestru przed uszkodzeniem może za pomocą programu w którym była zrobiona przywrócić rejestr i może zacznie urządzenie działać poprawnie. Ja nie maiłem.

Dalej to już jak z płatka. Wgrałem na kartę pamięci AutoMapę i MapaMap SD i bez problemów uruchomiłem na urządzeniu. Bez problemu złapała fixa i można było korzystać z nawigacji.

Przepraszam za jakoś zdjęć .

Podsumowanie.

Do przeprowadzenia tej operacji potrzebujemy:

Menu Imar42 http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?p=225622#225622

(Moje jest trochę uboższe ze względu że nie potrzebuję bajerów w nawigacji ) http://chomikuj.pl/G.o.o.g.l.e/PROGRAMY+KOMPUTEROWE+*2c+NAWIGACYJNE+*2c+GSM/Nawigacyjne+(nawigacja)/Manta+GPS+560/Panel,3853200550.rar

Hasło: nawigacja

FW do Manty 440 lub 510 z chomika http://chomikuj.pl/G.o.o.g.l.e/PROGRAMY+KOMPUTEROWE+*2c+NAWIGACYJNE+*2c+GSM/Nawigacyjne+(nawigacja)/Manta+GPS+560/GPS+MS+soft+z+2010-8-9,3853198813.rar

Hasło : nawigacja

Karty pamięci micro SD nie mniejszej niż 512 MB.

Cierpliwość  :-)

Pliki z folderu menu kopiujemy do głównego folderu karty pamięci. Wkładamy kartę pamięci do urządzenia i uruchamiamy je.

Dalej jak powyższym opisie.

Moje urządzenie nie testowałem w trasie gdyż jak już wspomniałem wyświetlacz źle wyświetlał obraz .

Myślę że przy prawidłowym wyświetlaniu obrazu były by lepsze zdjęcia.

Na koniec pokażę jak prawidłowo powinien być wyświetlany obraz.

Porównanie wyświetlanego panelu na moim Larku i Mancie

Tu podpięty wyświetlacz z mojego Larka do płyty Manty.

To w 100% udowodniło uszkodzenie wyświetlacza Manty.

Moderatora proszę o przyklejenie tematu aby nie zaginął w nowych z możliwością edycji.

siara008

• Newbie
  • *
Odp: Poradnik reanimacji Manta GPS 560
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2014, 14:16:57 »
Dzieki dzieki sprawdzilem u siebie i dziala :)

Jaco

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2014, 08:46:18 »
Super. Ciesze sie ze moglem pomoc. Prosze o kolejne wpisy.

Julek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2015, 20:25:39 »
Witam,

wydaje mi się, że robię wszystko tak jak w opisie natomiast podczas włączania nawigacji pojawia się taki komunikat:

Proszę o pomoc...