Autor Wątek: Opóźnianie dźwięku w plikach .mkv  (Przeczytany 2728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zahir

• Newbie
  • *
Opóźnianie dźwięku w plikach .mkv
« dnia: Marca 19, 2013, 08:52:54 »
Mam problem z prawidłowym odtwarzaniem filmu w formacie .mkv (rozdzielczość 1080p). Zauważyłem, że kilka filmów startuje normalnie z prawidłowo nałożoną ścieżką dźwiękową, ale po kilku sekundach dźwięk zaczyna wyprzedzać obraz. Różnica dochodzi do kilkunastu sekund. Nie dzieje się tak z każdym filmem - przeważnie z tymi "większymi plikami".

Czy to oznacza, że procesor dvd nie jest na tyle wydolny, plik jest pofragmentowany na dysku? Zaznaczam, że film nie przejawia w/w błędu podczas odtwarzania w komputerze. Przekonwertowanie filmu z .mkv do .avi naprawia sytuację - w dvd nie występuje uciążliwe przesunięcie mimo, że plik po konwersji jest przeważnie większy (z zachowaniem oryginalnej jakości).

Nie posiadam wiedzy informatycznej i jeśli macie jakiś prosty sposób na usunięcie tej dolegliwości to proszę o info. Filmy odtwarzam z HDD zewnętrznego 320 GB, pena 8 GB i SD 8 GB. 
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2013, 10:24:14 wysłana przez zahir »

iraz99

• Newbie
  • *
Odp: Opóźnianie dźwięku w plikach .mkv
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 20, 2013, 17:32:56 »
to dziwne ale z pendriva idzie normalnie a z płyty albo opóźnienie jak u przedmówcy albo null ? coraz bardziej mnie zadziwia ten odtwarzacz