Autor Wątek: Nie widzi starszych filmów avi  (Przeczytany 2517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mjuzik

• Newbie
  • *
Nie widzi starszych filmów avi
« dnia: Sierpnia 27, 2013, 03:45:48 »
Witam, dziś kupiłem i z uciechą podłączyłem dvd Mantę 070, przetestowałem parę niedawno zgranych nowości i bez problemu odtwarza wszystko. Zdziwienie nadeszło gdy przeglądałem starsze płyty cdr z filmami avi - nie odtworzył żadnej, przy wszystkich pojawia się komunikat "nie obsługiwane wideo", myślałem, że to problem cdr i zgrałem na pendrive, ale nic to nie zmieniło. Pod miniaturką natomiast widnieją 3 parametry filmu: proporcje obrazu, wielkość pliku i czas trwania, zauważyłem, że wyświetla się tylko wielkość pliku, natomiast przy pozostałych widnieje "NULL". Porównywałem właściwości plików na kompie i nie różnią się niczym od nowszych, a najlepsze jest to, że mój starszy i dużo prostszy KORR bez problemu je odtwarza. W czym jest problem?

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Nie widzi starszych filmów avi
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 27, 2013, 10:28:56 »
Sprawdź kodowanie tych starych filmów jakimś programem do tych celów. Być może używają nietypowych kodeków. Generalnie jeśli są to stare filmy i były kodowane Divx3 to pewno nie będą obsługiwane.

mjuzik

• Newbie
  • *
Odp: Nie widzi starszych filmów avi
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 27, 2013, 13:13:21 »
Właśnie sprawdziłem i te filmy są kodowane na Divx 3, nie ma możliwości upgrade oprogramowania Manty aby czytała te kodeki?