Autor Wątek: DVD069 - jakiej pojemności USB?  (Przeczytany 2045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

camil

• Newbie
  • *
DVD069 - jakiej pojemności USB?
« dnia: Czerwiec 02, 2013, 18:58:19 »
Witam,

jakiś czas temu kupiłem rodzicom DVD069 na prezent. Przez jakiś czas działał OK, potem zaczęły się problemy: czyta płyty, USB już nie chce. Bez względu na to czy podłączę zewnętrzny dysk, czy pendrive 4GB (formatowałem zarówno w NTFS i FAT32), nie widzi ich. Zacząłem więc szukać specyfikacji, jakie pamięci ten odtwarzacz obsluguje, ale nigdzie nie mogłem tego znaleźć.

Stąd pytanie: jakie pamięci ten odtwarzacz powinien bez problemu obsługiwać?

Z góry dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam
Camil

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: DVD069 - jakiej pojemności USB?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2013, 20:58:43 »
Pendrive formatowane w Fat32 powinno obsługiwać bez problemu. Z dyskami może być różnie, zależy od obciążenia portu USB. Dyski z własnym zasilaniem powinny działać, dyski zasilane z USB mogą nie działać.

camil

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2013, 01:42:08 »
OK, rozumiem. Ale czy jest jakaś sugerowana przez producenta pojemność dysków/pendrive'ów itp? Chodzi mi o to gdzie znaleźc info co ma działać na pewno, a co działać nie będzie... W tej chwili zakładam, że z tym USB w moim odtwarzaczu jest coś nie tak, więc nie bardzo wiem jak mam znaleźc punkt odniesienia...

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2013, 11:52:21 »
Czy jakaś dioda na pendrive świeci się po podłączeniu?
Jeśli nie to prawdopodobnie port USB jest uszkodzony.

camil

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2013, 13:55:43 »
No właśnie w tej chwili nie świeci się dioda na żadnym z pendrive'ów. Tak podejrzewam, że uszkodzony port, ale żeby było "śmieszniej" urządzenie wlaśnie wróciło z serwisu (oddawałem tam gdzie kupiłem, czyli Euro RTV AGD i czekałem na sprzęt prawie 2 miesiące!) i odesłali z informacją, że nei stwierdzono wady! Dlatego tyle pytań, zastanawiam się czy nie robię gdzieś czeskiego błędu... no nic, wygląda na to, że oddam raz jeszcze, tym razem już bezpośrednio do manty.

Tak czy inaczej pytanie z tematu pozostaje aktualbne - czy oficjalnie wiadomo jakie urządzenia (format i max. pojemność) są wspierane przez DVD069?

rad3kb81

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2013, 08:42:48 »
Używam z Mantą 4GB Sony i wszystko jest ok. Z początku też miałem problemy z USB: trzeba było długo czekać, aż wykryje drive (koło minuty), a po kilkudziesięciu minutach urywało film i tylko restart urządzenia mógł sprawić, by ponownie wykrył pen'a. Przeprowadziłem update i wszystko jest teraz w porządku (ten ze stycznia, pierwsze tematy w tym dziale). Tobie, zanim znów zaniesiesz do serwisu, sugerowałbym to samo, jednak musisz mieć na uwadze, że jeśli coś pójdzie nie po myśli, utracisz gwarancję. Czytając posty widać, że DVD różnie reaguje na próby samodzielnego update'u. :o Z drugiej strony wygląda rzeczywiście na uszkodzony port, skoro w ogóle nie znajduje pamięci. Ostatecznie decyzja należy do Ciebie.