Autor Wątek: DVD 068  (Przeczytany 29723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

clever77

• Newbie
  • *
Odp: DVD 068
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 30, 2011, 00:52:35 »
Nosz kuzwa Skoro piszemy tutaj o aktualizacji to dlaczego drogi Administratorze nie piszesz o tym ze 23 pazdziernika umiesciles plik do sciagniecia w dziale firmware?? wrrrrr

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 30, 2011, 13:23:33 »
Dlatego, że ta wersja nie wnosi oczekiwanych przez nas poprawek, a była przeznaczona dla osoby, u której nie działała zmiana kolorów napisów.

PazuR

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 11, 2011, 15:57:05 »
Szczerze mówiąc to zaczynam wątpić że kiedykolwiek ujrzymy nowy firmware do 068. Poza tym samo jego nagranie na płytę nic nie daje, sprawdzałem ten poprawiony dla 1 użytkownika ze zmiana kolorów napisów. Nigdzie nie ma instrukcji jak firmware upgrade'ować w modelu 068. Szkoda bo to najbardziej udany model manty. A rynek odtwarzaczy DivX/XviD to sztandarowa wizytówka tej firmy. Takim modelem jak 068 w lepszej obudowie (bez swiecidelek) i bezsensownych rozwiązań w firmware moglibyście nieźle namieszać, ale mam wrażenie że ci co piszą firmware nie wyczuwają czego ludzie od nich oczekują. A są to sprawy tak łatwe i oczywiste że aż żal patrzeć. Po tylu modelach DVD nadal brak konkretnego podejścia. Wykorzystanie chipsetu w tym modelu jest również nieadekwatne. Obsługuje RMVB więc nie sądzę żeby nie miał mocy odtworzyć wmv czy nawet mkv w SD co prawda ale zawsze. Po co przez ograniczeniami w firmware ograniczać możliwości urządzenia. Nie dotwarza wav? Czemu? Po co, pytam się PO CO nazwy plików wyświetlają się po lewej stronie a w środku są przycinane żeby prawe pół ekranu było czyste. Naprawdę z całym szacunkiem, napisane na kolanie. Diodę świecącą cały czas z przodu mogę wybaczyć bo to rzecz gustu. Chociaż naprawdę nie trudno było przewidzieć reakcję większości ludzi. Nikt nie oczekuje obsługi HD i cudów nie widów. Ale rzeczy z czcionkami czy formatami podstawowymi które naprawdę nie wymagają wielkiej mocy to już powinien być temat przeszłości.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 11, 2011, 20:24:10 »
Nigdzie nie ma instrukcji jak firmware upgrade'ować w modelu 068.
Wrzucasz plik MTK.BIN na pendrive, wkładasz, wykrywa, naciskasz ok, czekasz, cała filozofia.
Z tego co uzyskałem informacje, długość nazwy pliku w tych chipsetach wynosi maksymalnie bodajże 17 czy 18 znaków. Więcej się nie da. Pytałem już o to. Podświetlanie tacki mi też się nie podoba, ale nic nie poradzę na to, że tak ktoś zaprojektował (oprócz zaklejenia brzegu tacki czarną taśmą). Co do firmware zgłosiłem ale odpowiedz jest na razie słaba. Do DVD069 udało się dorobić duże napisy, liczę więc że uda się także poprawki do DVD068 zrobić.
Wybaczcie, ale chipsety praktycznie we wszystkich odtwarzaczach DVD są już po prostu dość stare i mają mało możliwości.
Owszem można zrobić DVD czytający MKV, z bajerami, ładnym menu, eleganckimi napisami,  ale nie będzie wtedy kosztował 100 zł tylko znacznie więcej.

martino

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 14, 2011, 16:44:02 »
Witam,
Przymierzam się do kupna Manty 068 ewentualnie 069
Niestety naczytałem się, że posiada bardzo małe napisy na filmach, a ponieważ wzrok już nie ten co kiedyś, to czy ktoś mógłby zrobić zdjęcia z napisami z telewizora?
Napiszcie też czy przez port USB 1.1 można oglądać filmy bezpośrednio z pendriva, czy film się nie zacina w związku z przepustowością USB 1.1?
Waham się pomiędzy Fergusonem a Mantą... może ktoś z Was miał możliwość porównania tych odtwarzaczy i który wypada lepiej?

Pozdrawiam
Martino

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 14, 2011, 21:34:21 »
W DVD069 dostępny jest firmware z dużymi napisami. W DVD068 można regulować napisy - dostępne są 3 wielkości napisów, zmiana kolorów i położenia. Opis znajdziesz tutaj http://www.manta.info.pl/index.php/2011/08/dvd068-dvd-player-emperor-rmvbhdmi-%E2%80%93-w-dzialaniu/
Za to musisz się liczyć z tacką podświetlaną na niebiesko, która świeci gdy urządzenie jest w trybie standby. Nie da się tego wyłączyć poza mechanicznym wyłączeniem z prądu (wyłącznikiem na DVD).

esial

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 15, 2011, 19:16:10 »
Ręka do góry ten kto uważa, że manta nie ma zamiaru robić aktualizacji bo mają to gdzieś

martino

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 20, 2011, 16:43:06 »
Witam,

Naczytałem się tego forum o nowych Mantach i sobie odpuściłem zakup od tej firmy... tyle jest tych niedoróbek, a szkoda. Miałem Emperora I, pozniej Gamblera przez kilka lat i nie bylo problemu.
Kupilem parę dni temu Fergusona D-890 HX i wszystko śmiga aż miło - rózne wielkości liter, kolory, skalowanie, usb 2.0, katalogi, długie nazwy plików, dobry pilotna kilkadziesiąt sprawdzonych filmów nie otworzył tylko jednego :) nic nie świeci na pół pokoju; nie ma rmvb i czytnika kart, ale dla mnie to bez znaczenia
Polecam! Pewno i tak długo mój post tutaj nie powisi ;)
Żegnam Manto!

blade74

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 25, 2011, 19:48:16 »
Kupiłem ten odtwarzacz tylko ze względu na odtwarzanie plikow RMVB oraz gniazdo HDMI... Po kilku tygodniach używania jestem przekonany, że bym go teraz nie kupił, a mało tego będę obchodzić produkty Manty z daleka :(   
Moje uwagi odnośnie odtwarzacza:
1. Bardzo niechlujne wykonanie odtwarzacza (zwichrowanie obudowy powodujące, że jedna z nóżek nie przylega do blatu),
2. Niezbyt estetyczne wykonanie transparentnej części czołowej tacki a w szczególności zamknięte przestrzenie powietrzne, które bardzo eksponuje podświetlenie tacki :)
3. Po wyłączeniu odtwarzacza z pilota nie wyłącza się podświetlenie tacki (które nawiasem mówiąc świeci stanowczo za mocno),
4. Po wyłączeniu odtwarzacza z pilota na gniazdach nadal jest napięcie ponieważ telewizor nie przełącza się automatycznie na odbiór TV (nie działa funkcja simplink). Funkcja ta działa dopiero po wyłączeniu odtwarzacza wyłącznikiem na obudowie (na gniazdo Scart nie jest podawane napięcie),
5. Nie wiem dlaczego ale przy podłączeniu poprzez kabel HDMI telewizor nie wykrywa podłączenia odtwarzacza (funkcja simplink jest nieaktywna), ale być może jest to takie rozwiązanie konstrukcyjne tego gniazda,
6. Tacka odtwarzacza jest dość delikatna (w następnym modelu może się wyginać pod swoim ciężarem :), wysuwa się zbyt mało (1/4 płyty DVD jest nadal schowana w obudowie) i żeby tego było mało to przy chowaniu tacki płyta DVD delikatnie "zahacza" o górną krawędź otworu obudowy,
7 Jakość gniazda SCART jest bardzo kiepska, w początkowym okresie miałem dość poważne zakłócenia obrazu (migotanie), po kilkunastu próbach wkładania i wyjmowania wtyczki gniazdo złapało kontakt (próbowałem różne kable). Jednak nadal gniazdo nie zapewnia dość trwałego połączenia, wtyczka "siedzi" w gnieździe dość luźno...
8. Już stwierdziłem, że odtwarzacz nie odtwarza dźwięku o parametrach: Audio format: MPEG Audio, Audio bitrate: 256 Kbps, liczba kanałów: 2, Sampling rate: 32.0 KHz.
Natomiast z dźwiękiem o parametrach Audio bitrate: 128 Kbps Audio liczba kanałów: 2 Audio sampling rate: 44.1 KHz odtwarzacz nie ma problemów...
9. Wadą jest pilot, który działa na max odległości ok 2-3 m i pod kątem do około 20-30 stopni (poprzednie modele również miały słabe piloty ale ten przebił je o głowę)

Jednym słowem moje zastrzeżenia dotyczą jakości wykonania,  tandetnego wyglądu jakby z poprzedniej epoki i kiepskiego oprogramowania, które nie wiedzieć czemu nie zostaje natychmiast poprawiane - a to to chyba oznacza, że Manta ma w nosie klientów....

Pamoart

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 27, 2011, 13:08:28 »
5. Nie wiem dlaczego ale przy podłączeniu poprzez kabel HDMI telewizor nie wykrywa podłączenia odtwarzacza (funkcja simplink jest nieaktywna), ale być może jest to takie rozwiązanie konstrukcyjne tego gniazda,

Dokładnie opisałem ten problem tu: http://www.manta.info.pl/forum/stacjonarne-odtwarzacze-dvd/dvd068-hdmi-blad-komunikacji-cec-(consumer-electronics-control-)/

CEC jest częścią specyfikacji HDMI 1.0, zatem MANTA nie ma prawa używać symbolu HDMI, jeśli jej urządzenia powodują zakłócenia w którejkolwiek ze specyfikowanych funkcji, nawet jeśli Manta ich nie obsługuje, nie może ich zakłócać.

Matsuro

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 06, 2012, 23:34:16 »
do listy poprawek bym dodał dwie pozycje jeszcze

10. głośność za każdym razem jak włączę dvd od nowa to głośność w dvd jest na full w ustawieniach
      jakoś nie udało mi się tego zmienić
11. Czytanie polskich znaków

Matsuro

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 06, 2012, 23:50:30 »
przepraszam punkty dochodzą 12 i 13 bo 10 i 11 już są ;)

A co do nieszczęsnej diody to lepszym rozwiązaniem od taśmy i zaklejania jest czarny marker powiem, że efekt jest niezły delikatny poblask ;) wystarczy przedni panel i bok koło diody bardzo stylowo wygląda, :) a kwestia gwarancji czy coś cóż wole nie być oślepiany :)

esial

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 07, 2012, 20:19:02 »
Myślę, że z czystym sumieniem można stwierdzić, iż nie ma sensu dopisywanie jakichkolwiek sugestii jeśli chodzi o nowy firmware - manta ma to gdzieś i nic nie zrobi - nigdy więcej nie kupie nic co byłoby związane z tą firmą.

samsung

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 11, 2012, 13:19:24 »
witam jestem nieszczęśliwym użytkownikiem tego badziewia, problemy z jakimi się spotkałem:
1. HDMI wiesza mi telewizor - samsung LE40C550 seria 5
2. brak jakiejkolwiek aktualizacji
3. pilotem trzeba dobrze celować
4. aby wyłączyć dvd przyciskiem to trzeba je przykleić do szafki, albo trzymać drugą ręką bo odsuwa się
5. skoszona podstawa dvd jedna nóżka w powietrzu.
Jak ktoś szuka dobrego dvd to niech kupi sobie innej marki. wszystkich teraz będę przestrzegał przed tym modelem.