Autor Wątek: Problem z numerami kanałów po sortowaniu programów.  (Przeczytany 1734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Viteq

  • Gość
Problem z numerami kanałów po sortowaniu programów.
« dnia: Maja 05, 2013, 12:34:06 »
Jako, że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich serdecznie.

... i od razu wyskakuję z problemem :P

Ostatnio w związku z wyłączeniem naziemnego sygnału analogowego kupiłem tuner DVBT06 dla osoby starszej (mojej babci), która została bez telewizji. I praktycznie od razu pojawił się problem. Otóż tuner trafił do osoby bardzo opornej w kwestii techniki. Aby oszczędzić babci traumy poukładałem jej programy mniej więcej tak jak miała przy odbiorze analogowym (plus oczywiście nowe). Jednak pomimo, że przesuwam programy według swojej kolejności, to numery kanałów nie zmieniają się, przez co ostatecznie wygląda to tak:

przed:

001 TVP2 HD
002 TVP1
003 TVP Info
004 TVP Historia
005 TVP Kultura

itd.

po:

030 TVP1 HD
001 TVP2 HD
003 TVP Info
017 TV4
013 TVN

itd.

czyli totalny misz-masz. Nie byłoby to problemem gdyby babcia korzystała jedynie z przycisków ch+ i ch- jednak ona nauczona jest wybierać według numeru programu i ciągle próbuje np. wciskać 5, żeby wybrać TVN.

Parę razy mówiła mi też, że jej się sam program przełączył "z jedynki na dwójkę", po oględzinach okazało się, że wcisnęła na pilocie "1" zobaczyła na ekranie wielkie 001 i stwierdziła, że z powodzeniem włączyła "jedynkę", a jak po jakimś czasie jak się zorientowała, że to jest TVP2 to stwierdziła, że jej się musiało samo przełączyć.

Czy jest jakiś sposób edycji tych trzycyfrowych numerów przy nazwie kanałów, żeby można było wypierać programy według własnej kolejności z klawiatury numerycznej na pilocie?