Autor Wątek: Kod do pilota uniwersalnego.  (Przeczytany 33410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ader

• Newbie
  • *
Kod do pilota uniwersalnego.
« dnia: Marzec 26, 2014, 21:29:10 »
Witam po utracie oryginalnego pilota od dekodera mam problem z zakodowaniem uniwersalnego. W instrukcji (od pilota) napisane jest że przy automatycznym wyszukiwaniu po wyłączeniu trzeba włączyć urządzenie ręcznie. I tu pojawia się problem bo nie ma możliwości włączenia urządzenia bez pilota. Może zna ktoś kod aby zaprogramować ten cholerny pilot?

Prz

• Full Member
Odp: Kod do pilota uniwersalnego.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2014, 22:46:23 »
Nie wiem co to za pilot ale programowałem już kilka pilotów i kodem i automatycznie, zawsze było tak że przy wyszukiwaniu automatycznym urządzenie w pewnym momencie wyłącza się i wtedy trzeba bardzo szybko nacisnąć przycisk zatwierdzający, OK lub inny w zależności od pilota, i wtedy pilot już ma ten kod i można nim włączyć urządzenie, nie trzeba włączać urządzenia przyciskiem.
Próbowałeś tak?

ader

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2014, 23:26:31 »
Wlaśnie cały sęk w tym że ta metoda podziała na tv. Przy mancie zapamiętuje kod taki ze pod klawiszami numerycznymi mam np listę kanałów. Gdy coś takiego działo sie w tv po prostu włączałem go szukałem dalej. A tu nie ma opcji żeby szukać dalej skoro nie można walczyć urządzenia. Nawiasem mówiąc kto wymyślił żeby w budżetowym sprzęcie zamiast fizycznego klawisza on/off dać gniazdo usb? Skoro i tak odtwarza tylko kilka formatów i to też niezbyt płynnie...

Prz

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2014, 12:34:08 »
No tak ale czy ten pilot nie ma tak że zatrzymasz na jakimś kodzie, w tym czasie możesz użyć tego pilota do włączenia dekodera lub włączyć dekoder poprzez wtyczkę, po czym wznowić wyszukiwanie?
Albo po prostu kiedy szuka to jak już wyłączy dekoder to nie zatrzymywać wyszukiwania tylko pozwolić dalej szukać, jak znajdzie następny kod to powinien po prostu WŁĄCZYĆ dekoder (bo chyba ten sam sygnał podaje przy włączeniu i wyłączeniu) i wtedy zatrzymujesz i sprawdzasz.
Wyjście usb to standard i raczej nikt by nie kupił dekodera bez tego mając wybór. Poza tym do aktualizacji jest potrzebne. I do nagrywania programów.

PS. czy próbowałeś kody 3408, lub 3407, 3406? Daj info co to za pilot.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2014, 12:53:58 wysłana przez Prz »

Bubutbg

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2019, 10:19:10 »
Witam zakupiłem pilot uniwersalny firmy savio rc-02 i nie mogę go zakodować. Czy ten pilot posiada jakiś kod? Prosilbym o pomoctym. Z gory dziekuje