Autor Wątek: Pytanie jak włączyć HDMI? Jak posortować kanały?  (Przeczytany 8027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kibo

• Newbie
  • *
Pytanie jak włączyć HDMI? Jak posortować kanały?
« dnia: Luty 22, 2012, 21:47:37 »
Nie mam obrazu i dzwieku przez gniazdo hdmi. Urządzenie widzi połączenie i wyświetla parametry sygnału lecz obrazu nie ma. Próbowałem na 3 urzadzeniach i kablach. 

Dodatkowo nie wiem jak posortować kanały wg. moich upodobań tak by numery kanałów również się pozmieniały. Prosze o pomoc.
Przemek
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 09:26:58 wysłana przez Marcin Kornatka »

reklar

• Administrator
  • Jr. Member
Odp: Pytanie jak włączyć HDMI? Jak posortować kanały?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2012, 13:43:41 »
Co do sortowania to w SETUP->TV i nagrywanie znajduje się opcja sortowania kanałów wg LCN, ID, nazwy i jeszcze czegoś. Dodatkowo oglądając dany program, po użyciu klawisza OPTION ,w opcji edycja można dowolnie układać programy wg upodobania, jak również dodać je do listy ulubionych, zmienić nazwy itp.

Odnośnie HDMI trzeba by się upewnić czy TV przenosi dany tryb, nie wiem co jest ustawione 720p, 1080p czy inny (w SETUP)? Zmiany wyświetlania można dokonać w SETUP->VIDEO, to wtedy gdy coś widać, lub sekwencyjnie klawiszem TV-SYS pilota.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 09:31:56 wysłana przez Marcin Kornatka »

kibo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2012, 18:01:50 »
Dzieki za odpowiedz. Co do sortowania- to próbowałem obiema metodami i kanaly oczywiście da się posortować lecz niestety numer przypisany zostaje i np. przy kanale tvp1 mimo ze w liście jest na 1 miejscu mam numer 37. Jeśli znasz jakąś metode to która zmieni mi również numeracje proszę opisz.
co do ustawień hdmi  to jestem pewien ze urzadzenie jest uwalone, ponieważ nie działa na żadnym ustawieniu- brak glosu i obrazu.
Ogólnie co mi się podoba to płynność odtwarzania plików z sieci lan.
pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 09:32:15 wysłana przez Marcin Kornatka »

reklar

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2012, 06:17:38 »
Odnośnie sortowania, to istotnie samych numerków, nie da się zmieniać, są narzucone przez nadawcę. Ma to swoje wady ale i zalety. Jeśli tvp1 jest oznaczona numerem 37 to chyba nie jest jeszcze u Ciebie w docelowym MUX'ie. U mnie przykładowo niedawno była reorganizacja i jest już ułożone logicznie, tvp1 - 1, tvp2 -2, lokalny - 3, polsat - 4 itd. W zasadzie nie trzeba nic zmieniać.
HDMI powinno działać bez dodatkowych sztuczek, i jeśli wiadomo, że HDMI w TV działa prawidłowo z innymi urządzeniami to wygląda na uszkodzenie odtwarzacza.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 09:32:33 wysłana przez Marcin Kornatka »

Agathax89

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2017, 13:24:12 »
Od kiedy właśnie jest to DVBT mega cięzko posortować kanały dla starszych osób, żeby jedynka była na jedynce tvn na 6 etc.
Dziś wywóz gruzu czy też wywóz odpadów to istotny element działania zadbanego miasta. Wywóz gruzu realizuje się najczęściej stosownymi kontenerami na gruz i wywóz gruzu Kraków. Kontenery na gruz przywożone są specjalistycznimi samochodami ciężarowymi. Każdy kto realizuje