Autor Wątek: Miesza się kolejność kanałów  (Przeczytany 4704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

prosiak_wej

• Newbie
  • *
Miesza się kolejność kanałów
« dnia: Marzec 31, 2013, 14:51:11 »
Od pewnego czasu (może miesiąc...) tuner miesza kolejność kanałów. Po wyszukiwaniu ustawiam sobie kolejność po swojemu, zapamiętuję i jest ok. Niestety, raz na jakiś czas przy przełączaniu kolejność wraca do stanu 'zaraz po szukaniu'.

Oto co mam:
1 - TVP1 HD
2 - TVP1
3 - TVP1 (z innego nadajnika)
4 - TVP2 HD
5 - TVP2
6 - TVP2 (z innego nadajnika)
7 - Polsat
8 - ATM Rozrywka
itd...

Będąc na Polsacie (kan. 7) wciskam na pilocie 4 i OK celem przeskoczenia do TVP2 HD. Naciskając później strzałkę w górę już nie przechodzę z kanału 4 na 5 tylko z 21 na 22. Muszę wtedy od nowa układać kanały po swojemu. Stan sie utrzyma tydzień i znowu się pochrzani.

prosiak_wej

• Newbie
  • *
Odp: Miesza się kolejność kanałów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:00:28 »
I nikt z magików od Manty nie wie co z tym zrobić? Tuner działa na nowym oprogramowaniu (tym, gdzie usunięto problemy z napisami) - może warto się zainteresować problemem, poprawić soft i wydać kolejne uaktualnienie?

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2013, 12:06:30 »
Nie mieszają coś z kanałami u Ciebie?
Czasami są zmiany w nadawaniu i wtedy może zmieniać ustawienia.
Jeśli sam zmienia, nawet po aktualizacji firmware to pozostaje serwis.

prosiak_wej

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2013, 12:05:56 »
Nie, w nadawaniu nic nie mieszają, a poza tym telewizory raz zaprogramowane trzymają swoje kanały już od miesięcy.

Oprogramowanie mam zmienione, zaktualizowane. Obecnie kanały wymieszają się po miesiącu lub po kilku dniach (ustawiałem swoją kolejność w piątek i dzisiaj). I co tutaj serwis może pomóc? Potrzebna aktualizacja oprogramowania i tyle. Jak wyjdzie to zastosuję ją również w tunerze rodziców, aczkolwiek już dawno pogodzili się z tym, że nie będą mieli kolejności kanałów po swojemu.

Nawiasem mówiąc - jeżeli nawet nadawca by puszczał coś w sygnale, zmuszając tunery do ustawienia Polsatu na pierwszej pozycji a TVP na ostatnich, to może tuner powinien to jakoś ignorować?

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2013, 13:20:23 »
Jeśli mimo aktualizacji firmware kanały gubią kolejność to tylko pomoże serwis. Oznacza to, że są jakieś problemy z pamięcią na płycie głównej i nie trzyma ustawień. Tego firmware nie naprawi.

sparky

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2013, 11:37:47 »
Mam podobny problem od niedawna - tuner nie pamięta kolejności ustawionych przeze mnie kanałów po wyłącz/włącz.
Ustawiam sobie precyzyjnie co i jak po kolei - przycisk EXIT - zapamiętywanie i jest ok, do pierwszego wyłączenia. 

uważny

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2013, 08:53:03 »
Czy Mancie w tym tunerze udało się przez kilka miesięcy usunąć problem czy potrzebuje więcej czasu? Jeśłi tak to ile?

prosiak_wej

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2014, 23:09:47 »
Jeśli mimo aktualizacji firmware kanały gubią kolejność to tylko pomoże serwis. Oznacza to, że są jakieś problemy z pamięcią na płycie głównej i nie trzyma ustawień. Tego firmware nie naprawi.

Jakimś cudem inne ustawienia trzyma, a zmiana kanałów następuje podczas OGLĄDANIA telewizji, a nie po włączeniu tunera. Producent tunera czy też oprogramowania dał du..y i tyle!

suore

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2014, 14:20:26 »
Siemano,
Też mam z tym problem
zazwyczaj ustawiam tak:

TVP 1 HD
TVP 2 HD
Katowice
Polsat
TVN
TVN 7
itd..

Ale kiedyś dodadzą jakiś nowy kanał... albo nie dodadzą, to sam się resetuje kolejność kanałów

i mam
CT 1
CT 2
Barradov
Nova
Nova Ciname
Prima
TVP 1
CT4
Prima jakieś romansidło
TVP 2 HD...

Uciążliwe...

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2014, 15:23:54 »
Zawsze jak dodadzą nowy kanał to trzeba wyszukać ponownie, zmieniają się identyfikatory kanałów wiec może się też zmienić kolejność.